PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iphone 3gs 16 gb'ı 100 TL ucuza sistemsiz mi almalı sistem yuklenmesini mi beklemeli.

akrozom
29-06-2010, 00:58
Arkadaşlar merhaba,

bir arkadasım iphone 3gs 16gb almıstı yurtdısından.. daha sonra kendisine siretten aynı telefonu verdikleri için simdi onu satıyor ve Ben almak üzereyim..kendisi yukseltme yaptıgı için servise verip cracklenmesini istemiş.. anladıgım kadarıyla servisteki arkadas da sistemi temizlemiş, 3.1.3'un jailbreak'ı cıkınca sistemi de programı da yukler kulllanıma hazır hale getirrim demiş. yalnız bugun 3.1.3'u apple'ın kendi sayfasından yukleyemedigi için 3.1.4'u beklememiz gerek felan gibisinden bişi demiş arkadasa..

şimdi ben bu telefonu sistemsiz satın alırsam 100 TL daha ucuza alabilecegim. ama kafamda şöyle bikaç soru var:

1) ben bu telefonu sistemsiz alıp kendim kursam jb yapsam telefonun ortaya tamiri mumkun olmayan bir sorun cıkarması mumkun mu?

2)3.1.4 ne zaman cıkar? hani beklesem 100 TL'de fazla versem net bir sekilde calısır sekilde mi aleti alsam? bu sekilde olursa 3.1.4'un JB'sini tahminen ne kadar süre beklerim?

3)sizce evham mı yapıyorum? yani 100TL ucuza alıp sistemi kendim kurmamda hiiiç bi sakınca yok mu? benim mi gözüm korkmuş?

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.. [:)]

ArnBien
29-06-2010, 01:06
1) Sitemizdeki anlatımlarla işlemleri sorunsuzca yapabilirsiniz

2) 3.1.4 diye bir FW yok iOS4'ten bahsediyorsanız zaten şuan mevcut.

3) 100 TL cebinizde kalsın işlemleri buradan yapabilirsiniz. Sitemizde araştırma yapmanız yeterli.

akrozom
29-06-2010, 01:08
1) Sitemizdeki anlatımlarla işlemleri sorunsuzca yapabilirsiniz

2) 3.1.4 diye bir FW yok iOS4'ten bahsediyorsanız zaten şuan mevcut.

3) 100 TL cebinizde kalsın işlemleri buradan yapabilirsiniz. Sitemizde araştırma yapmanız yeterli.

teşekkur ederim.. bunun bi riski yok mu acaba? yani sofware'den kaynaklanan acılmama işlem yapamama gibi bi sıkıntısı olabilir mi?

evet ios4'ten bahsediyorum.. henüz yeni oldugum için terimler arasında kaybolabiliyorum maalesef..

ArnBien
29-06-2010, 01:15
Şuan iOS4 için Jailbreak yok yani kısaca unlockta yok. Bu yüzden cihazın 3.1.3te kalması gerekli eğer iOS4'e yükseltirseniz cihaz unlock olmaz.

akcakoca
29-06-2010, 04:58
iiyide suan 3.1.3 yuklemesi yapiliyormuki ..
Benim bildigim yapilmiyor zaten her halukarda ios4 yuklenecek ha telefoncu yuklemis ha sen bosa para verme al kendin yap..

ArnBien
29-06-2010, 05:44
iiyide suan 3.1.3 yuklemesi yapiliyormuki ..
Benim bildigim yapilmiyor zaten her halukarda ios4 yuklenecek ha telefoncu yuklemis ha sen bosa para verme al kendin yap..

Eğer telefoncu yapabilirse arkadaşımızda yapabilir. Telefoncunun yapabilmesi için shsh kaydı gerekli güncellemeden, kısaca şuan cihaz üzerindeki fw yüksek ihtimal 3.1.3 ya da eski versiyon olsa bile shsh kaydı var. Bu durumda telefoncu yerine işlemi akrozom arkadaşımızda gerçekleştirebilir.

akrozom
29-06-2010, 10:12
eger yanlıs bilmiyorsam su anda makinede hiç bir sistem mevcut degil..
shsh kaydı nedir? nasıl yapılır? yani yoksa ben yapabilirmiyim?