PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları Yanlışlıkla itunes yerine imtoo dan müzik attım klasör kayip!!!

kizilelma
13-01-2009, 11:44
arkadaşlar müzik klasöründe 2 gb müzik dosyam vardı itunes den atmıştım. baska bir forumdan öğrendiğim imtoo yazılımıyla başka parçalarda attım ama bu sefer müzik klasöründe hiçbirşey çıkmıyor ama hafızada 2 gb kullanılmış gözüküyor. muziklerin bellekte kapladigi alan hala duruyor. yani parcalar icerde ama erisim yok.

itunes a bağlandığımda sorun oluştu fabrika ayarlarına dönmek istermisiniz diyor.
ipodum jb yapılmış ve 2.1 versiyon yüklü. fabrika ayarlarına dönersem herşey gider mi...

şimdi benim bu müzik dosyalarımı nasıl kurtaracağım...

itouch 1g versiyon 2.1 jailbroken

Misafir.
13-01-2009, 11:50
iphone pc suite yazılımını kurup ipodun içine bakmayı deneyin yada iphone browser ile yada tunnel suite programlarıyla

kizilelma
13-01-2009, 17:50
teşekkürler ama ben itouch masaüstündeki müzik menüsünden de müziklerimi göremiyorum. iphone browser programıyla bakıyorum içine hiçbir yerde müziklerim yok.
müziklerimi göremediktewn sonra ipodda nasıl dinleyeceğim.

ipod daki müziklerin yedeği var bende. onları kurtarmaktan bahsetmiyorum. ben müzik dinleyemiyorum ve hiçbir şekilde müzik te atamıyorum.

restore yapıp tekrar jb mi yapmam gerekiyor...başka türlü düzeltme imkanım yok mu

Misafir.
13-01-2009, 17:55
author=kizilelma link=topic=3058.msg15150#msg15150 date=1231839853]
şimdi benim bu müzik dosyalarımı nasıl kurtaracağım...

author=kizilelma link=topic=3058.msg15212#msg15212 date=1231861809]
ipod daki müziklerin yedeği var bende. onları kurtarmaktan bahsetmiyorum. ben müzik dinleyemiyorum ve hiçbir şekilde müzik te atamıyorum.

yukarıda ilk mesajınızda dosyaları kurtarmaktan bahsediyorsunuz şimdi ise yedeği var diyorsunuz yedeğiniz varsa fabrika ayarlarına dönün uyarısına evet deyin

kizilelma
13-01-2009, 20:26
yani jb yapmam gerekiyor dimi
Kusura bakmayin henuz acemiyim ve daha once
Jb yapmadim

Misafir.
13-01-2009, 21:14
Jb degil fabrika ayarlarina donuceksiniz pesindende eger cydia gelmezse jb yaparsiniz

kizilelma
13-01-2009, 21:54
peki nasıl yapıcam yardımcı olabilir misiniz. dfu moduma almam gerekiyor mu...

Jb degil fabrika ayarlarina donuceksiniz pesindende eger cydia gelmezse jb yaparsiniz
demişsin dostum. bu dediğin iphone için geçerli değil mi. yoksa itunes ten restore yapınca herşey yerli yerinde kalıyormu

http://s1.upload.gen.tr/uploads/rb33cwex/thumb_ip.JPG (http://www.upload.gen.tr/resim.php/s1/rb33cwex/ip.JPG.html)

resimdede görüldüğü gibi restore yaparsam tüm bilgilerim silinecek ve en son versiyon yani 2.2 kurulacak diyor. bundan sonra ne yapacağım. 2.2 nin jb si var mı...

Misafir.
14-01-2009, 08:32
tüyo merkezini okuyacaksın ondan sonra orada jb nasıl yapılıyor göreceksin.

LaResistance
18-01-2009, 18:40
Arkadasım aynı problem bendede var malesef restore atman lazım daha sonra jb yapman lazım.sorun ipod/iphone nun yeni olarak degilde administrator olarak acılmasından kaynaklanıyor.Merak edilicek bir hata degil.Restore yapıp JB kurarsan duzelir yeni olarak kaydedersin.