PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları Windowsta ipa dosyası yapmak mümkün mü.....

UralhackeR
26-06-2010, 19:16
konu başlığından da anlaşılacağı gibi böyle bişey yapılabiliniyormu aklımda bi kaç şey var fakat yine de bilgililerin yorumlarını almak istedim...

furkanXD
26-06-2010, 19:25
sen şimdi ipa uzantılı uygulamamı yapmak istiyorsun

UralhackeR
26-06-2010, 19:26
evet var mı bi çözümü

UralhackeR
26-06-2010, 19:28
nasıl yapabilirim yani mesela telefondaki bi proyu

furkanXD
26-06-2010, 19:28
evet yapılıyor ama sana pahalıya patlıyor ve yazılımcı programcı olman lazım aynı senin gibi bende heves etmiştim ama apple ın cihazlarına uygulama yapmak için bir programı var 99 dolarmı ne onu satın alıcaksın programcı okup tasarlıyacaksın apple yollamak için yine para verip apple göstericeksin apple beğenirse listeye koyma parası alıcak sonra kaça satarsan %10 apple gidecek :D

UralhackeR
26-06-2010, 19:30
hayıtr anlamadın store için değil mesela elimde app dosyası var onu ipa yapmak istiyorum...

MoDaMinE
26-06-2010, 19:30
Uygulama yazabilmek için öncelikle mac bir bilgisayara ihtiyacınız var ve mac'e xcode'u yüklemelisiniz. xcode ile uygulama geliştiryorsunuz. Yani .ipa uzantılı dosyaları bu şekilde kod yazarak oluşturabilirsiniz ancak. Windows bilgisayarlar içinde yazılabilmesi mümkün olan bir yazılım bir aralar çıkmıştı. Aslında yazılımda değil de eklenti gibi birşeydi ama onunla da bir şey yapılamadı. Ancak xcode ile sağlıklı olarak uygulama yazıp .ipa olarak paketleyebilirsiniz bildiğim kadarıyla ;)

UralhackeR
26-06-2010, 19:31
böylelikle i-tunes tan kolaylık la yükleyecem hiç winscp ile falan uğraşmamak için

furkanXD
26-06-2010, 19:31
crakleyerek belki yapabilirsin

MoDaMinE
26-06-2010, 19:32
O zaman sorununu yanlış aktarmışsın bende Furkan gibi anladım konu başlığından :) .ipa'yı çevirebiliyorsun app ye ama geri dönülüyor mu bir fikrim yok [gl=18.gif]

furkanXD
26-06-2010, 19:34
sen şimdi ipa uzantılı uygulamamı yapmak istiyorsun

Bende senin gibi anladım Emine abla atda sordum bana böyle cevap verdi evet dedi :)

UralhackeR
26-06-2010, 19:34
ok aklımda bi kaç seri işlem var uygulamak için deneyeyim olursa akşam paylaşırım..
yardımlarınız için saolun yinede.....

SaTuSa
26-06-2010, 19:35
Uygulama yazabilmek için öncelikle mac bir bilgisayara ihtiyacınız var ve mac'e xcode'u yüklemelisiniz. xcode ile uygulama geliştiryorsunuz. Yani .ipa uzantılı dosyaları bu şekilde kod yazarak oluşturabilirsiniz ancak. Windows bilgisayarlar içinde yazılabilmesi mümkün olan bir yazılım bir aralar çıkmıştı. Aslında yazılımda değil de eklenti gibi birşeydi ama onunla da bir şey yapılamadı. Ancak xcode ile sağlıklı olarak uygulama yazıp .ipa olarak paketleyebilirsiniz bildiğim kadarıyla ;)

Arkadaşıma katılmakla birlikte sadece xcode programına değil, tüm SDK programlarına ihtiyaç olacaktır. Ayrıca da objective c programlama dili bilmeniz gerekiyor. Düşünüldüğü gibi kolay işler değil maalesef. Bu sebeptendir ki, mac os x işletim sistemi tek yol, tabii az önce dediğim gibi programlama dili biliyorsanız

UralhackeR
26-06-2010, 19:36
crakleyerek belki yapabilirsin

cracklı bi dosyayı tekrar cracklayamıyorsun....

SaTuSa
26-06-2010, 23:37
O nereden çıktı ki? Dilediğin gibi crackliyorsun.. .bunu yapan, hatta kendi satın almış edası verenler de var mesela [8D]

UralhackeR
26-06-2010, 23:39
telefondan cracklama yaparken cracklı dosya üzerinden işlem yapmıyor ondan demiştim....

UralhackeR
26-06-2010, 23:40
bu arada windows ta app leri ipa haline getirmeyi başardım... sorun ve çözümlerde paylaştım kontrol edebilirsin....

SaTuSa
26-06-2010, 23:46
Bak ama hazır app yi ipa yaptım diyorsun.. bizim konuştuğumuz sıfırdan ipa yapmak.. !!!

UralhackeR
26-06-2010, 23:51
hayıtr anlamadın store için değil mesela elimde app dosyası var onu ipa yapmak istiyorum...

mesajda da yazmıştım abi yanlış anlaşılmıştır aklımdaydı fakat i-tunes yüklermi tam bilmiyordum o da sorun çıkarmadı sağolsun... [:)]