PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Iphone 3GS 32GB Yurtdışından Alınma Cihazın Aktivasyon Sorunu

Karpinar
23-06-2010, 13:35
Değerli arkadaşlar; bu konuyu öncelikle kendi problemimin ve benimle benzer problemleri yaşayan arkadaşların problemlerinin çözümüne yardımcı olması açısından açıyorum. Şimdi ben yurtdışından 2 adet iphone 3GS 32GB getirttim. 4 ay önce geldi. ilk geldiğinde 3.1.2 versiyon yüklü iken yanlışlıkla güncellendi. şuan telefonun ekranında acil aramalar dışında bir ekran yok. öncelikle JB bekledik, JB çıktı öğrendikki unlock yapmadan JB yapılamıyormuş. Neyse biraz daha bekledik yakın zamanda da unlock çıktı. bu sefer de öğrendikki unlock için telefonun aktivasyonun yapılması gerekiyormuş. Benim durumumda olanlar için tavsiyeleriniz varsa, ya da şimdi neyi beklememiz gerekiyor bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. inş sorunu net şekilde anlatabilmişimdir. yardımlara şimdiden teşekkür ediyorum...

Karpinar
23-06-2010, 15:34
Yurt dışından alınmış, iPhone 3GS olan, activasyon sorunu olan, ekranında usb işareti olan, acil aramalar ekranında olan baya bir kullanıcı konu açmış. Yönetici arkadaşlar benzer konuları birleştirirlerse çözümlere daha kolay ulaşırız diye düşünüyorum...

uralbystreet
23-06-2010, 16:31
Şu anda bendede aynı sorun var, 3 13 yüklemeyi başrdım. Ekranda acil arama var..

Karpinar
23-06-2010, 17:23
Bende acil aramalar ekranı da gitti... Şuan sadece usb ve iTunes işareti var.

Darth Bane
23-06-2010, 17:45
Cihazı getirttiğin arkadaşı bulup ondan cihazı alırken verdikleri sim kartla teli aktive etmenden başka çaren yok. Aktivasyon zaten sadece sim kart takılı iken itunesde bir yada iki defa ok demenden ibaret. Sonra JB yaparsın tekrar aktivasyon isterse bi defa daha yapar sonra unlock edersin. Teli getirttiğin arkadaşıda bulamıyorsan telin alındığı ülkeye ait anlaşmalı operatörün bi hattını alman yada bulman lazım.

UmuT
23-06-2010, 17:47
Telefonunuzu geçerli bir sim kart ile aktif etmelisiniz.Geçerli sim kart sizin sözleşmeli olduğunuz operatörün herhangi bir simkartı..Yani Amerikadan alınmışsa muhtemelen AT&T sözleşmeli olur herhangi bir AT&T kartı ile açılabilir gibi.Açıldıktan sonra 3.1.3 sürümünü Spirit ile JB yapabilir,Ultrasn0w ile Unlock yapabilirsiniz. ;)

Karpinar
23-06-2010, 18:43
Başka imkan ve ihtimal yok demi Umut hocam... Başka bir yolla yazılımsal olarak yapılamaz...

UmuT
23-06-2010, 18:44
Hayır sim aktive etmenin başka bir yolu yok maalesef :)

Karpinar
23-06-2010, 18:46
Eywallah hocam çok saol. Peki simcard bulmak mümkünmü?

RuN@W@Y
23-06-2010, 19:01
eBay den bulmak mümkün gittigidiyor da da bir aratabilirsin. bu arada amerikadansa eğer telefon içinde at&t sim kart ile geliyor takılmış halde.

Karpinar
23-06-2010, 19:06
Cihazlar Fransadan gelio... ebay'da da aradım, GG'da da aradım. artık eşten dosttan göndermelerini rica edicez. Herhangi bir orange kontorlu hat olsun yeter değilmi?

uralbystreet
24-06-2010, 00:06
Aynı sorunla karşı karşıyayım... AT&T sim kart almaktan başka çare yokmu ?

Darth Bane
24-06-2010, 00:30
Cihazlar Fransadan gelio... ebay'da da aradım, GG'da da aradım. artık eşten dosttan göndermelerini rica edicez. Herhangi bir orange kontorlu hat olsun yeter değilmi?

FRENCH ORANGE PREPAID SIM CARD 5? credit NEW en vente sur eBay.fr (fin le 04-juil.-10 09:19:09 Paris) (http://cgi.ebay.fr/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370391388673)

Dünyanın her yerine kargoluyormuş eleman. Gelen turistler için mi ne satıyormuş normalde ama seninde işine yarar sanırsam orange fr sim kartı sonuçta.

@uralbystreet
Evet eğer telefon amerikadan gelme ise at&t kartsız aktive edemezsin.

LaMPaRD
24-06-2010, 00:35
bence hiç uğraşmayın ebay'den 2-3 dolara 20 günde bu simkartlara ulaşabilirsiniz kayıtsız posta ile kargo ücreti ödemeden.1 haftada gelir derseniz 15 dolar falan da kargo parası vermeyi göze alın,unlock'da çıkmışken cihazınızın tadına varın derim.