PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iPhone 3gS te 1den fazla problem..

yigitbgc
22-06-2010, 19:58
Aşağıda sorunlarımı hallettim fakat biri kaldı. iTunes'ta back-up alırken sadece contactlarımın yedeklenmesi için ne yapmalıyım veya nerede yedeklenir bunlar? Telefonum sıfır olsun ancak sadece rehberim olsun istiyorum. Turkcell yedekleme falan çare olmuyor. SIM deki kişilerim düzensiz halde olduğu için yapamıyorum. SIM ımı komple silip iPhone'daki leri sim e aktarabilsem çok iyi olcak. Bi yandan Apple'a mail de atıyorum bunu yazarken bakalım ordan cevap gelcek mi..

--------------------------------------

Selamlar iKaynak üyeleri. Aldığım iPhone 3gS cihazda çeşitli problemlerim var.

Cihazım modeme bağlanıyor ancak internete girmiyor. Google.com yazıyorum Safari'den hemen giriyo ama arama vs. yapamıyorum. Bu sabah denedim direk sıkıntısız girdi daha sonra denedim yine aynı sorun. Cihazı alalı 3-4 ay olmuştur. O günden beri restore etmedim, binlerce program sildim yükledim en sonunda hantallaştığını farkettim.

Dolayısıyla iTunes ile komple cihazı sıfırlamak sadece rehberimin ve fotoğraflarımın gelmesini istiyorum. Fotoğraflar çok önemli değil yedeklemiştim copy/paste ile. Bana önemli olan şey rehberim. SIM'den kopyalamak/Turkcell Yedek yöntemlerini denedim. Başka çözümlerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim, iyi forumlar.

Misafir.
22-06-2010, 20:01
turkcell yedek tek başına yeterli olur bence

yigitbgc
22-06-2010, 20:07
turkcell yedek tek başına yeterli olur bence
Hocam yeterli olur diye düşünüyorum da çok daha önceden yedeklediğim rehberim mevcut hepsi birbirine karıştı, silmeyi de beceremedim. Zaten rehberimi yedekleyip silerim diyodum Turkcell'in database'inden ama çok pişmanım Turkcell'e numaralarımı gönderdiğim için.
Bana iTunes'te kişilerin kayıt edildiği kısım gerekiyor..

ArnBien
22-06-2010, 20:24
Rehber için restore etmeden önce backup alırsan rehberini geri yükleyecektir iTunes

yigitbgc
22-06-2010, 20:29
Rehber için restore etmeden önce backup alırsan rehberini geri yükleyecektir iTunes
Ben sadece rehberimi yüklesin başka bişey yapmasın istiyorum.

yigitbgc
18-08-2010, 03:23
Arkadaşlar sadece rehberi yedekleme konusunu tekrar güncellesek?

ArnBien
18-08-2010, 03:58
Arkadaşlar sadece rehberi yedekleme konusunu tekrar güncellesek?

Ne gibi bir güncelleme istiyorsunuz tam olarak anlayamadım ?

yigitbgc
18-08-2010, 04:07
Ne gibi bir güncelleme istiyorsunuz tam olarak anlayamadım ?
Konuyu güncelleyelim demek istemiştim. Sadece rehberim yedeklensin diye haykırmak istiyorum artık :)

ArnBien
18-08-2010, 04:10
Şöyle bir sorum olacak neden sadece rehberinizin yedeklenmesini istiyorsunuz. Yanlış anlamayın sadece meraktan soruyorum.

yigitbgc
18-08-2010, 04:14
Şöyle bir sorum olacak neden sadece rehberinizin yedeklenmesini istiyorsunuz. Yanlış anlamayın sadece meraktan soruyorum.
Yok hocam estağfurullah. Şöyle ki, mesela sınırlamalar şifremi unuttum 19 kere denendi hala hatırlamıyorum bu yüzden. Geçen gün tatilde iOS4 kurdum back-up almadan çok güzel olmuştu sıfır gibi. Şimdi burda back-up larımı geri yükledim ama yine sınırlamalar falan bütün ayarlarım geri geldi. Biraz sadelikten yanayım sadece rehberim olsun facebook, ebuddy, twitter, tomtom olsun yeterli benim için. Dediğim gibi sadece rehberimi alsam çok iyi olcak.

ArnBien
18-08-2010, 04:21
Sanırım sorun sınırlamalarla başlıyor. Backup seçeneklerinde tarihler olur genelde, sınırlamaların olmadığı bir tarihin backup'ını yüklersen sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum. Onun dışında rehber için operatörünün yedeklemesi varsa bununla istediğin zaman rehberini yedekleyebilir ve tekrar yükleyebilirsin. Son olarak alternatif iki çözümü birleştirip veriyim ; Rehberini operatör ile yedekle, restore yap backup alma ve rehberini operatörün aracılığıyla yükle.

yigitbgc
18-08-2010, 04:31
Sanırım sorun sınırlamalarla başlıyor. Backup seçeneklerinde tarihler olur genelde, sınırlamaların olmadığı bir tarihin backup'ını yüklersen sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum. Onun dışında rehber için operatörünün yedeklemesi varsa bununla istediğin zaman rehberini yedekleyebilir ve tekrar yükleyebilirsin. Son olarak alternatif iki çözümü birleştirip veriyim ; Rehberini operatör ile yedekle, restore yap backup alma ve rehberini operatörün aracılığıyla yükle.
Hocam dediğim gibi Turkcell deki kayıtlarım ile karıştı hepsi eskiler yeniler birbirine. Yarın arayıp silebilirmiyim diye soracağım. En olmadı artık yarın 1-2 saatimi ayırıp önce tüm numaraları not edicem bi yere sonra restore edip tekrar kayıt edicem telefona ve en güzel haliyle bi back-up alıp bırakıcam.

ArnBien
18-08-2010, 04:41
Evet temiz bir başlangıç daha yararlı olur

yigitbgc
18-08-2010, 04:48
Evet temiz bir başlangıç daha yararlı olur
Aslında iTunes dışında başka türevi programlar var. Onların back-up alma mantığı daha basit olabilir. Daha önce hiç iTunes tan başka bişey kullanmadım ama onlarda back-up alma özelliği olan varsa öyle de çözebilirim olayı. Ben bu işi yapıcam herkese de detaylı anlatıcam, inat ettim yahu :)

ArnBien
18-08-2010, 04:53
Dönüp dolaşıp iş yine bir yerden iTunes'a geliyor boşuna uğraşma derim [:D]

doctrolg
18-08-2010, 05:13
İtunes'a bağlandığında ortadaki kısımda info seçeneği var. Suan pc'den değilde cihazdan bağlı oldugum İcin tam Anlatamıyorum gibi, neyse infoda contac kısmı var, ordan yedek alabilirsin ama tam açıklama iyi olur dersen öğleden sonra resimli anlatırım.

MsTrK
18-08-2010, 05:26
İtunes'a bağlandığında ortadaki kısımda info seçeneği var. Suan pc'den değilde cihazdan bağlı oldugum İcin tam Anlatamıyorum gibi, neyse infoda contac kısmı var, ordan yedek alabilirsin ama tam açıklama iyi olur dersen öğleden sonra resimli anlatırım.
Buraya diyorsun galiba abi :
http://a.imageshack.us/img651/7909/adszhp.png

doctrolg
18-08-2010, 06:37
Aynen. Eline saglık Mustafa, orda sync etmek yada etmemek İcin celtikler var ordan düzenleme yapıp istediğimizi eşleştirebiliriz.

yigitbgc
18-08-2010, 16:27
Aynen. Eline saglık Mustafa, orda sync etmek yada etmemek İcin celtikler var ordan düzenleme yapıp istediğimizi eşleştirebiliriz.

O zaman windows veya ordaki herhangi databasein icini bosaltip iphone da ki kisilerimi oraya aktarip tekrar restore edip sonra geri yukleyeyim. Insallah olur hocam cok tesekkur ederim.

CASUA
24-08-2010, 23:53
Bende iphone 2G vardı.geçen hafta 3GS aldım cihazı itunes tanıttıktan sonra back up yaptı.2G de rehberimden tutunda, cevapsız aramalarıma,en son arananlarıma kadar 3GS ye kendi kopyaladı ve hiç bir şey yapmadım rehberle, kişilerle ilgil ne varsa şu an 3GS de ...belki bu bilgi bir işine yarar diye veriyorum. bol şans...