PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Ekranın içi toz dolu ve sol üst taraf bombe yapmış.ne yapmalı?

Flea
20-06-2010, 19:48
iphonun içine toz kaçma olayını bir çok yerde okudum kimisi cihazını değiştirmiş kimisinden para istemişler kimisinin cihazını ise onarıp geri vermişler.(ekranın içini açıp temizleme vs.) Benim iphone 3g cihazımda da aynı sorun var.Özellikle ekranın sol tarafı beyaz ekranda toz yığını olarak gözüküyor.Ölü piksel değil çünkü ekran kapalıykende görülebilen tozlar bunlar.Ayrıca ekranın sol üst tarafında hafif bir bombe var.parmağımla bastırdığımda içeri göçüyor bıraktığımda ise tekrar kalkıyor.yani alt taraf ile aynı seviyede değil ekran.tozlar belki de buradan girmiş bilemiyorum.Ekranın bu kalkması durumuna ışık süzmesi mi deniyor.ışık süzmesinde direk değişim yapıyorlarmış.

Şimdi ne yapmalıyım.Garantiye versem değiştirirler mi,para mı isterler,temizleyip geri mi yollarlar.Bazı arkadaşlar çok ısrarcı ve tepkili olun değiştirirler diyor.Son zamanlarda bu sorunlardan müzdarip garantiye giden arkadaşlar varsa karşılaştıkları durumu paylaşabilirler mi.

bu arada garantim genpa'dan.ekimde bitiyor yani 3 ayı var.

Flea
21-06-2010, 23:22
30 kez okunmuş cevap yok.Garantiye vercem sizi bekliyorum [:D]

baristur
22-06-2010, 00:10
arkadaşım bende kasada çatlaklar vardı.Garantiye verdim kasa değiştirdiler.cihaz geldi bana metal çerceveyi iyi oturtmamışlar ışık süzmesi olayı ve ekranın içinde tozlar vardı özellikle belirttim temizlediler.Süzme için gönderdim para lastikleri olurya sarı süzme olan yere siyahını çekmişler tekrar gönderdim.Lastiği içeri sokmuşlar ve şuanda cihazım kulaklık soketinin oradan hafif bir ışık süzmesi yapıyor az daha zaman geçsin problemler çıksın diye bekliyorum bence gönder cihazı veya elden teslim et derim ben ama orada dik dur çömezlik yapma derim yoksa sallıyorlar garanti dışı falan filan diye kasa için bana öyle dediler bende apple bunu kabul ediyor siz nasıl garanti dışı diyebiliyorsunuz dedim teknik servis sorumlusuna götürdüler cihazımı onay verdi oda garantiden hallettiler benden bu kadar gerisi sana kalmış başımdan geçenleri anlattım sana

baristur
22-06-2010, 00:12
Birde cihaz değiştimeye çok yanaşmıyorlar önceden üzerlerinde amatörlük varmış diye değiştiriyorlardı herhalde bence çünkü aynı sebepten 3kere gönderdim cihazımı ben

Flea
22-06-2010, 00:16
peki turkcell iletişim merkezlerine mi götüriym yoksa etilerdeki merkez genpa şubesine mi götüriym ?

furkanXD
22-06-2010, 01:21
bence çöpe at iphone 4 al :D

Flea
25-06-2010, 14:02
Garantiye teslim ettim.Şöyle sonuçlanmış
Yetkili Teknik Servisimizdeki ürününüzle ilgili bilgiler Servis No .....
IMEI 011*******411 Telefon iPhone 16 GB Black Cep Tele Teknik servis kayıt tarihi 16/12/2009 Garanti Durumu Garantili Şube Teknik Servis ( Etiler ) - Merkez Arıza Açıklaması EKRAN DEGISIMI ISTENIYOR ARKA KAPAKTA ÇIZIKLER DARBELER VE SARJ GIRISINDE ÇATLAK VAR Arıza Tanımları Telefon Defteri Silinecekse Islem YAPILMASIN
Ekran kirik
Durum Islem tamamlanarak teslim edilmistir Tamir Detayı Cihaz ücet karsiligi tamir edilecek Son işlem tarihi 19/12/2009

Bunlar benden para istiyorlar şimdi.İşin garibi benim arıza tanımlarımda bu arka kapakla ilgili hiçbişey bulunmuyo.Kendileri yazmışlar ekran çizik çatlak fln diye.normalde var orası doğru fakat ben böyle bişeyden şikayetçi olmadım.ekranda da iğne ucu kadar bi yerde çatlak var.kimsenin farkedemeyeceği şekilde.çok dikkatli bakmak gerekiyor.bunuda ekran kırık diye yazmışlar.şimdi ne yapmamı önerirsiniz? henüz aramadılar.aradıklarında para istiycekler öyle gözüküyor.

N!t£cn@klQw
25-06-2010, 14:05
bence tekrar oraya gidin sadece ve sadece asıl şikayetinizin onarılmasını isteyin diğerlerine ellemeyin diye ikaz edin bence

Flea
25-06-2010, 15:37
cihazı benden para almadan onarmazlar değil mi? telefonla arayacağım birazdan.

N!t£cn@klQw
25-06-2010, 16:00
ne demek ya asıl arzayı garantiden yapmalılar yada bir sebep söylemeliler.
diğerlerini yapmazlar

Flea
25-06-2010, 16:08
Telefonla arıyorum tüm teknik servisteki müşteri temsilcileri dolu diyor,konuşamıyorum.Ben telefonumu turkcell iletişim merkezine bırakmıştım.Şimbi genpanın sitesinde işleminiz tamamlanarak teslim edilmiştir diyor.Nereye teslim edilmiştir ki bu.Benim etilere gidip mi konuşmam gerekiyo

N!t£cn@klQw
25-06-2010, 16:14
genpa com tr ye gir oradan bir bak istersen...

ArnBien
25-06-2010, 16:19
Anadolu yakasında kadiköy ve ya hasanpaşa'da olması lazım genpa'nın yeri

Flea
25-06-2010, 16:20
işte ordan servis numarasıyla sorgulayınca bu yazı çıkıyor

http://img695.imageshack.us/img695/4949/genpa.jpg

N!t£cn@klQw
25-06-2010, 16:22
o zmn oradan ara genpa müşteri temsilcisini ve detaylıca ne istiyorsan yaptır.

Flea
25-06-2010, 16:23
Sizce ne yapayım? Konuşarak ücretsiz onarıma ikna edebilir miyim teknik servisi?

ArnBien
25-06-2010, 16:23
Genpa'yı bir ara bence, ama sorunlar kullanıcı hatası çok zor

N!t£cn@klQw
25-06-2010, 16:24
zor. ama asıl arıza olan konuyu yaptırabilirsiniz ücretsiz, sonucda kullanıcı hatası olmayabilir.

ArnBien
25-06-2010, 16:26
Darbe sonunucu meydana gelmişse bu olay ücretsiz yapacaklarını sanmıyorum

Flea
25-06-2010, 16:28
cihazı 2.el aldım.aldığımdan beri bir kere darbe görmedi.yeni aldım bu sorunlarda vardı aldığımda.fakat çok göze batmıyor.Ben sadece ekranın içine kaçan tozun temizlenmesini ve ekranın sıkıştırılmasını istiyorum.onu yaparlar mı acaba.

ArnBien
25-06-2010, 16:36
Genpa bu ne yapacağı hiç belli olmaz cidden

Flea
25-06-2010, 16:38
peki ücretli tamir yaparlarsa ne kadar para isterler.telefonla ara sor diyceksinz belki ama sabahtan beri arıyorum inanın müşteri temsilcisi bağlanmıyor [:D]

ArnBien
25-06-2010, 16:48
Hiçbir fikrim yok ama yapmadan ulaş sen onlara biran önce [:)]