PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Arama yaparken japon harfleri çıkıyor

foxalone
17-06-2010, 12:31
kimi ararsam arayayım böyle oluyor...
birkaç uygulama yükledikten sonra oldu sanırım...ama uygulamaları kaldırdım halde yine düzelmedi...
zaten uygulamaların hiçbirisi arama paneliyle alakalı değildi...ve hiçbiri japoncada değildi neden böyle birşey oldu anlamadım...

sorunu image olara koyuyorum...lütfen bilen birisi nasıl düzelteceğimi anlatsın çok sinir bozucu...

http://img37.imageshack.us/img37/8811/img0275.png

foxalone
18-06-2010, 18:16
kimse yardım etmeyecekmi???

xemrexcemx
18-06-2010, 20:40
benim arkadaşım da da olmuştu galiba sistem roestore etmek lazım

bayuhan
18-06-2010, 21:03
Ayarlarda bölge ayarlarindaki tüm dil ayarlarini Türkce yap, birde mesaj yazarken klavye nin altinda dünya isareti var, ona tikla oda türkce olsun.

Benim tahminim, senin cydia dan yükledigin birsey nedeni ile telefonun böyle sapitti. Hangi gün böyle japonca cikmaya basladiysa, ogün cydia dan yüklediklerini sil düzelmesi lazim.

Ben mesajlarda ayni sorun yasamistim. türkce yaziyordum cince gidiyordu :)) Bunlari denedim gitti.
Telefonu cok kurcaliyorum ben ondan hep basima geliyor böyle seyler :))

foxalone
18-06-2010, 22:44
aynen bende çok kurcalamamdan oluıyor..yüklediğim programları kaldırdım hep ama yine aynı....ama o ayarlara bi göz atayım...teşekkürler...