PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları accelerometer denge sorunu??

mehmetksk
29-05-2010, 00:30
arkadaşlar benim ipod touch 2. nesil bir cihazım var alet düz tutunca yüzde 25 kadar sağa yatık gibi algılıyor oyunlarda falan..

bunu nasıl düzeltebilirim??appbox pro denedim ama yaramadı...cihaz sorunu falan mı bu??

appbox ta cihazı sola yatırıp kalibre ediyorum yaramıyor malesef..

semihxD
29-05-2010, 01:25
bazı oyunlarda benimki de öyle yapıyor. seninki her defasında mı oluyor acaba?

furkanXD
03-06-2010, 00:33
evet sana katılıyorum arkadaşım bendede 2g ipod touch var need for speed shift olsun zippo olsun mum olsun carbon olsun undercover olsun bende bütün sensörlü uygulamalar var ama benimde denge sorunum var acaba aletmi arızalı garantiye göndersek çözülürmü bide ben bişey daha sormak istiyorum abimde iphone 3g var 2mizede mum uygulaması yükledim denge sensöründe eğiklikden başka sorun yok ama iphonede muma yani ekrana üfleyince mum sönüyor ben üflüyorum üflüyorum sönmüyo arabanın camında dışarı çıkarıp rüzgara karşı tuttum ama yinede sönmüyor klimanın önünede koydum bi türlü söndüremedim ipod larda üfleme sensörü yokmu yada varsa nasıl etkinleştire biliriz :S

placebo
03-06-2010, 00:35
Bahsettiğiniz mum programı mikrofonla entegreli çalışıyor. Mikrofonun algıladığı ses yüzünden mum sönüyor. iPod'larda da bütünleşik bir mikrofon olmadığı için haliyle program tam anlamıyla çalışmıyor. Çalışırsa ancak mikrofonlu kulaklık yardımıyla çalışabilir. Yoksa üfleme sensörü diye bir şey yok :)

LaMPaRD
03-06-2010, 04:26
cihazı hiç düşürdünüz mü arka kısmında içe giriklik/yamukluk gibi birşey var mı?

furkanXD
03-06-2010, 15:44
aydınlattığın için teşekkür ederim ama 2 tane iphone 3g kulaklığıyla denedim sönmedi. birde yöneticim ben ipodumda çizik bile yok vurgun hayatta olamaz hiçde biyere düşmedi :S

LaMPaRD
03-06-2010, 15:47
gerçekten çok ilginç bir durum.restore edip tekrar deneyin jailbreak yapmadan aynı sorun devam ediyorsa cihazınızı garantiliyse bir servise ulaştırın değil ise benim aklıma yapacak birşey gelmiyor.Bunun için ipod'u açtırmaya değmez.

mehmetksk
03-06-2010, 15:55
cihazı düz masaya koyuyorum appbox pro daki ölçen program düz gösteriyor ama oyunlarda denge sorunu halen devam etmekte..donanımsal bir sorun mu acaba?

LaMPaRD
03-06-2010, 17:43
allah allah gerçekten çok ilginç. ihandy level free yi appstore'Dan kurduğunuzda sonuç ne peki söylermisiniz?

furkanXD
03-06-2010, 20:21
şimdi bu sorun sadece 2mizde varsa demekki ya bizde sorun var yada şansımıza bozuk olanları aldık :D ben o denge ölçer ile deniyorum koyunca masaya 0 da durmuyo orada sabitle komuduyla 0 lıyorum ve dengede sorun olmuyor sallayıp tekrar masaya koyunca 0 da kalıyo oyunlarda acaba senstivisinimi ayarlamak lazım bide benim cihazım mc modeli oyüzden olabilirmi? sayın yöneticim ben birşey sormak istiyorum benim ipod mc modeli olduğundan alet kapanınca pcye bağlayıp jb yapmam gerekiyo yoksa restore istiyo itunese bağlayın diyo ben sürekli pcye bağlamaktan sıkıldım bunun bi çözümü varmıdır şimdiden çok saolun

SaTuSa
03-06-2010, 20:37
Var: http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/13080-spirit-firmware-3-1-3-jailbreak-yontemi-iphone-ipod-touch-ipad-tum-modeller.html

furkanXD
03-06-2010, 20:42
şimdi bende 3.1.3 vardı ben mc modellerde olmuyor diye 3.1.2 ye düşürüp blackra1n yaptım şimdi bende 40 dan fazla paralı app var (installous dan bedava indirdim :D ) ben yeniden 3.1.3 yapıp sipirit yaparsam bu uygulama tema program vs vs gidermi ?

SaTuSa
03-06-2010, 20:43
Gider, en baştan indirmeniz gerekir.

furkanXD
03-06-2010, 20:45
peki browser ile içine girip appleri cracklayıp pcye kayıt edebilirmiyim peki ?

SaTuSa
03-06-2010, 20:54
Eğer bunları appstore dan satın aldıysan zaten iTunes içerisinde vardır işlemlerin bittikten sonra sync edersin olur biter.. Dediğin gibi de yapabilirsin, bu işlemi yaptığında ipa olarak crackli halini alır ve daha sonra iphonebrowser veya benzeri programlarla yükleme işlemini de yaparsın

furkanXD
03-06-2010, 20:57
ben appstore den beğenip installous dan tamını indiriyorum ve pc dede itunes yüklüğ değil heralde crackleme yapacağım çok saolun

mehmetksk
03-06-2010, 23:52
ihandy indirip 3 eksende kalibrasyon yaptım orada düzgün görünüyor ama mesela denediğim oyun olan nfs shift te düz tutunca araç sağa dönüyor

placebo
04-06-2010, 00:33
iHandy'yi yüklemedim ama adından anladığım kadarıyla nesne yüzeylerinin yere paralelliğini ölçmede işe yarayan bir program. O yüzden büyük ihtimalle iHandy'de yaptığınız ayar sadece o programa has ve o programda yaptığınız ölçümlere yönelik bir ayar. Diğer programlardaki hassasiyeti etkilemez.

Bu arada cihazı 3.1.3'e restore değil de update ederseniz jailbreak ve Cydia'dan yüklenmiş olan programlar gider ama Installous'tan indirdiğiniz programlar kalır, sadece çalışmaz. Spirit ile jailbreak yaptığınızda tekrar çalışmaya başlarlar. Ama her zaman en temizi restore+jailbreak'tir.