PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları 2g için güncelleme sorunu yardım lutfen

jelien
28-05-2010, 04:35
s.a arkadaşlar lütfen yardımlarınızı bekliyorum sorunum şu.
telefonumda 3.1.2 sürüm yukluydu bu gece 3.2.3'e yukselteyim dedim hay demez olaydım
itunes son sürümünü yukledim ve baktımki 3.2.3 versiyon var update ettim yukleme bitmeden tel beyaz ekranda kaldı yaklaşık yarım saat bekledim düzelmedi defalarca denememe rağmen hata olarak 1600,1601 ve benzeri hatalar verdi forumu en derin köşelerine baktım,baktıkcada kafam karışmaya başladı bu işin içinden cıkamadım heryere baktım herkez ayrı birşey söylüyor lütfen şu işi acıkca anlatırmısınız lütfen şuan telefonumun ekranında karikatürde olan bir adam kollarını acmış rusça bir yazı var ne yaptıysam başka ekran gelmiyor ne restore nede custom firm.. yukleme yapıyor bu arada telefonum iphone 2G [gl=46.gif]

SaTuSa
28-05-2010, 09:48
İlk olarak 3.2.3 değildir o heralde 3.1.3 sürüm olması gerekiyor. İşlemleri PC de yapıyorsanız ana usb girişlerinden (arka bölümde olan) birisini kullanın, yok laptop da yapıyorsanız o zaman usb girişini değiştirin. Aynı hataları almaya devam ederseniz usb sürücülerini güncelleyin. iTunes sürümü kesinlikle 9.1 olmalı ve işlemi recovery moda yada dfu moda alarak yapmayı deneyin. Bu şekilde yapabilmeniz için muhakkak elinizde iPhone 2G cihazına uygun 3.1.3 FW olması gerekir.

Baktınız olmuyor ya daha önce hiç iTunes yüklenmemiş bir bilgisayarda baştan deneyerek yada aşağıdaki bileşenleri bilgisayarınızdan kaldırıp, daha sonra kayıt defterinizi temizleyip bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra yeniden temiz bir itunes kurulumu yaparak deneyeceksiniz.

Bilgisayarınızdan silmeniz gerekenler...

iTunes
QuickTime
Apple Software Update
Apple Mobile Device Support
Bonjour
Apple Application Support (iTunes 9 ve sonrasında)

Misafir.
28-05-2010, 10:12
şahin ek olarak konu başlığınıda düzenlerse arkadaş daha güzel olur

SaTuSa
28-05-2010, 11:51
Ben konuya dalmışım es geçmişim onu, teşekkürler hatırlatma için...

jelien
28-05-2010, 15:27
cevaplarınız için teşekkür ederim hemen deniyorum başlık için kusura bakmayın değiştirdim

jelien
29-05-2010, 00:35
yine olmadı başka alternatif bişeyler varmı yapmam gereken :(

placebo
29-05-2010, 00:42
Başka bilgisayarda denediniz mi peki?

jelien
29-05-2010, 00:44
başka bilgisayarda deilde bu iş için bilgisayara format attım bugun herşeyi sıfırdan kurdum restore başlangıcında beyaz ekran oluyor sonra öle kalıyor

placebo
29-05-2010, 00:50
Home+power tuşlarına basılı tuttuğunuzda tepki vermiyor mu? DFU moda almayı denediniz mi hiç?

jelien
29-05-2010, 00:55
onuda anlatıyım itunes acıyorum sonra iphone usb kablosu ile pc bağladığımda tel kendiliğinden acılıyor acıldıgındaysa steve jobs un karikatür resmi ekrana geliyor NPEBEA! yazıyor sonra ben power+home tusuna basıp dfu moda alıyorum bilgisayarın sag alt kosesinde uyarı veriyor recovery(dfu) mod diye sonrasında restoreye bastıgımda beyaz ekranda kalıyor telefon :S

placebo
29-05-2010, 01:14
Sözünü ettiğiniz Steve Jobs'lu ekran recovery mod ekranı. Ondan sonra yaptıklarınız da doğru, ama beyaz ekranda kalma meselesini bilemiyorum. İnternette araştırıyorum, bir şey bulabilirsem tekrar yazacağım.

Unutmadan, bir de yüklemeye çalıştığınız fw dosyasının adını noktası virgülüne kadar buraya yazabilir misiniz? Hatta kopyalasanız daha garantili olur.

jelien
29-05-2010, 01:29
yüklemeye çalıştıgım fw sürümü burda: Firmware 3.1.3 - ?ndirme Merkezi - iKaynak.com (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=73)
http://pic1.resimupload.com/r5/thumb_674831486.JPG (www.resimupload.com/ds674831486_adsiz.html)
http://pic1.resimupload.com/r8/thumb_918170269.JPG (www.resimupload.com/ds918170269_1.html)
http://pic1.resimupload.com/r1/thumb_894498181.JPG (www.resimupload.com/ds894498181_adsiz3.html)

placebo
29-05-2010, 01:58
Belki iPod için olan fw'yi yüklüyorsunuzdur dedim ama yüklemeye çalıştığınız dosya da doğru. Neyse inşallah bir çözüm buluruz, araştırmaya devam :)

jelien
29-05-2010, 02:17
birdefa daha böyle olmuştu teknik servise götürdüm adamın bana dediği 15 dakika sonra gel al telefonu dedi gidip aldıgımda telefon sıfır gibiydi bu adamlar ne yapıyorda oluyor bu işi anlayamadım araştırmadıgım site okumadıgım makale yuklemedıgım itunes,fw versiyonu cıkarıp takmadıgım usb girisi dfu mod recovery mod yapmadıgım sey kalmadı hatta bu yüzden pc formatı caktım evde kan ter içinde kaldım birde ikide bir steve jobs karikatürü cıkıyorya sanki adam bana dalga geçer gibi bakıyor evde halisünasyonlar görmeye başladım mutfaga gidiyorum ışıgı açmak için prize dokundugumda sanki iphone duvarda dfu moduna almış gibi ışık yakışım var tırlattım yemin ediyorum yaa :D

Misafir.
29-05-2010, 11:09
dfu modundayken home tuşundan elini hiç çekme işlemler başlayıncaya kadar eğer olmazsa power tuşuna 2 dk kadar basılı tut

jelien
29-05-2010, 19:26
ya varya harbiden söylüyorum nekadar teşekkür etsem azdır bu işi bilen birinden bilgi almak kadar iyi birşey yok bu konuda bana cvp verek akadaşlara cok cok teşekkür ediyorum dediklerinizi yaptım haloldu :D

bu forumu cok seviyorum yaa gerci eski hali daha güseldi ama olsun [gl=55.gif]