PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Touch ekran çizildi(steve jobs yeryüzünün gördüğü en büyük yalancı)

[B]erke*
26-05-2010, 21:39
Arkadaşlar , 2g touch'ın ekranı çizildi . Arkadaşlarım : "Oğlum abartma lan bizim ekran boydan boya çatlak senin ki toz kadar çizik !!" diyorlar . Ama ben gene de çözüm arıyorum . Ne yapmalıyım .

UmuT
26-05-2010, 21:46
Valla ekran değişimi falan dicem de ufacık çizikden değmez.Ama ekran koruyucu yapılar var.. Onlardan bulabilirsin en azından bundan sonra çizilmez..[&:]

Dirsehan TÜR
26-05-2010, 21:46
Arabalara yapılan çizik kapatma işlemi gibi bir şey yapılsa aslında benim ekrandada küçük bir çizik var anahtarlarım çizmiş..

[B]erke*
26-05-2010, 21:49
Benim olay şöyle . Yazın gece sefası denizde balık yerken anneme : " Anne şunu çantanın gizli gözüne koysana ." demiştim . Ama direk ana göze atmış . Arkası önemli değil benim için ama önü çok önemli =) .

RuN@W@Y
26-05-2010, 21:52
küçük bir çiziğe ne yapılır bilmiyorum da, ekranın çizilmez olmadığını iddia eden steve jobs konuşmasını merak ettim. etrafımdaki her cihazda bir takım çizikler var şöyle toptan dava açsak güzel olmaz mı

düzenleme: araçlara yapılan işlem pasta cila. boyayı eriterek yayma görevi görüyor bildiğim kadarıyla. ben denemem öyle birşey :D

Dirsehan TÜR
Gela skin denilen koruma jelatinleri var bencede onlardan al artmasın çizikerin sayısı en azından [:'(]

UmuT
Valla benim iki cihazımda çizilmedi ben parmak izinden şikayetçiyim [:)] iPod Touch 1G de de iPhone 3Gs de de hiçbir problem olmadı[:)]

sercanbad
26-05-2010, 22:21
arkadaşlar nasıl çiziyorsunuz anlamıyorum ben benim cebim bohça gibidir büyük cepli pantolanlar giyerim ben anahtarlık ipod telefn kalem falan vardır arka tarafı çizikten görünmüyor ama ekraninda tek bir çizik bile yok gerçekten :))) aman nazar değmesin :)))

v_a_r_o_s
27-05-2010, 08:34
düzenleme: araçlara yapılan işlem pasta cila. boyayı eriterek yayma görevi görüyor bildiğim kadarıyla. ben denemem öyle birşey :D

Sen beni güldürdün ALLAH'ta seni güldürsün [gl=12.gif] [gl=12.gif] [gl=12.gif]

[B]erke*
27-05-2010, 09:06
Valla bi teknik servise götüreceğim aleti . Ne yapılıyorsa yapsınlar . Çizikten sonra aklım başıma geldi =) .

v_a_r_o_s
27-05-2010, 09:08
InvisibleShield (İzle) (ttp://www.youtube.com/watch?v=bJH3xZ5ZDwE) öneriyorum ben, kesin çözüm [&:]

ArnBien
27-05-2010, 09:08
Valla bi teknik servise götüreceğim aleti . Ne yapılıyorsa yapsınlar . Çizikten sonra aklım başıma geldi =) .

Artık ekran koruyucusuz kullanmazsın [:)] Ben cihazı aldım ertesi gün direk invisible shield almıştım şansa bırakmadım işimi [:)]

v_a_r_o_s
27-05-2010, 09:14
Ben ertesi güne bile bırakmadım. Cihazla beraber aldım, kutudan çıkartmam ile invisibleshield takmam bir oldu [8D]

UmuT
27-05-2010, 14:45
Aslında iPhone/iPod Touch ların ekranı çok zor çiziliyor tabi kasti dışında [:D] Bende sadece arka taraflarının özellikle iPod Touch ta çizilme problemi yaşıyordum plastik birşey almıştım [:)]

[B]erke*
27-05-2010, 15:25
Off off , satsam mı ki yahu ? :(

UmuT
27-05-2010, 15:28
Bence çok belirgin olmayan bir çizik için satmana gerek yok :) Bundan sonrası için önlem alabilirsin ama :)

N!t£cn@klQw
27-05-2010, 15:32
ayrıca bir camın çizilmemesi bence imkansızdır.

semihxD
27-05-2010, 16:06
küçük bir çiziğe ne yapılır bilmiyorum da, ekranın çizilmez olmadığını iddia eden steve jobs konuşmasını merak ettim. etrafımdaki her cihazda bir takım çizikler var şöyle toptan dava açsak güzel olmaz mı

bir malzeme mühendisi olarak söyleyebilirimki RuN@W@Y'in dediği tamamen doğrudur. saat ve benzeri şeylerde de çiziğin kapanma olayı sıvıdaki kimyasalın ordaki vadi denilen yani içe doğru giden çiziğin kapanmasını sağlamaz sadece etrafındaki kısımları da hafiften içeri doğru eriterek yüksekliği eşitler. yani çok da güzel bir olay değildir. ve son olarak söylenmiş çizilmeyen cam yoktur olayı da yanlıştır sürekli derslerde görmekten bıktığım o kadar çok malzeme varki cam diye baktığın malzeme herşeyden sağlam çıkıyor. ve bende bir saat var çizilmeyen camlı. arkadaslarla iddasına girdiğimizde anahtar ve benzeri herşeyle denememize rağmen saatte bir milimlik bile çizik olmadı. 5 senedir de aynı.. bütün bunları söyledim ama iphone konusunda hepiniz haklısınız bende de çizik mevcut , bir kaç arkadaslarım iphonelarında oyuk bile açıldı diyebilirim [:D]

hellbutcher000
27-05-2010, 17:02
bir çizik için aleti satmaya kadar nasıl karar verdin anlamadım yani çizilmeyen birşey varmı ? :D büyütmeyin ya sonuçta bir cihaz gün gelecek çöpe atacaksın :)

Misafir.
27-05-2010, 17:29
bir malzeme mühendisi olarak söyleyebilirimki RuN@W@Y'in dediği tamamen doğrudur. saat ve benzeri şeylerde de çiziğin kapanma olayı sıvıdaki kimyasalın ordaki vadi denilen yani içe doğru giden çiziğin kapanmasını sağlamaz sadece etrafındaki kısımları da hafiften içeri doğru eriterek yüksekliği eşitler. yani çok da güzel bir olay değildir. ve son olarak söylenmiş çizilmeyen cam yoktur olayı da yanlıştır sürekli derslerde görmekten bıktığım o kadar çok malzeme varki cam diye baktığın malzeme herşeyden sağlam çıkıyor. ve bende bir saat var çizilmeyen camlı. arkadaslarla iddasına girdiğimizde anahtar ve benzeri herşeyle denememize rağmen saatte bir milimlik bile çizik olmadı. 5 senedir de aynı.. bütün bunları söyledim ama iphone konusunda hepiniz haklısınız bende de çizik mevcut , bir kaç arkadaslarım iphonelarında oyuk bile açıldı diyebilirim [:D]

elmas değilse çizilir malesef sayın metalürji mühendisi arkadaşım.

SaTuSa
27-05-2010, 17:48
Saat konusunda Semih'e katılıyorum, benim iki adet seiko saatimde de hiç çizik olmuyor ki alırken baktığımda özellikleri arasında safir cam oluşunu görmüştüm. Aynı şekilde dalış bilgisayarımda (saat) safir camlı ve her türlü işkenceye maruz kalmasına rağmen tertemiz ama sadece camı.. :)

UmuT
27-05-2010, 17:51
Dalış bilgisayarı [:D] Denizin altında iKaynak'a girelim [:D][:D]

semihxD
27-05-2010, 20:03
Saat konusunda Semih'e katılıyorum, benim iki adet seiko saatimde de hiç çizik olmuyor ki alırken baktığımda özellikleri arasında safir cam oluşunu görmüştüm. Aynı şekilde dalış bilgisayarımda (saat) safir camlı ve her türlü işkenceye maruz kalmasına rağmen tertemiz ama sadece camı.. :)

evet safir cam hiç bir çiziğe maruz kalmıyor kesinlikle. ama iphonea safir cam uygulamazlar sanırsam. belki 6GTSA filan modelinde olabilir ilerde [:D]

semihxD
27-05-2010, 20:07
elmas değilse çizilir malesef sayın metalürji mühendisi arkadaşım.

bu arada metin abi yüksek sıcaklıklarda camın içine katılan belli oranlardaki bor maddesi cam çizilmeye karşı engelliyor ve bunun dışında normalde duymadığınız bir sürü cam çeşidi var. direk belli bir ismi olmayan fakat karışımlarla hazırlanan. içinde değişik elementlerin olduğu. bunlarla her türlü şeyi sağlamak mümkün :) bazı plastiklerin camdan daha iyi bir şekilde ışıgı filan iletmesi ve camdan daha saydam görünmesi gibi [:)]

RuN@W@Y
29-05-2010, 00:56
safir cam ı bırakalım elmas bile çizilir renyum diborür ile girişirsek