PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Programlar donuyor ve kapanıyor

semihxD
26-05-2010, 12:46
Selam arkadaslar. Son iki gündür cihazda gözle görülür yavaşlama var. Oyunlarda ve programlarda hatta kilidi açmada mesajları açmada dahi yavaşlama var. Ve oyun programlar bazen donma sonu kapanıyor. Su an bu yazıyı tamamlamistimki ama aynısı yine oldu. Tekrar girip yazmak zorunda kaldım. Sbsettingste kullanabildigi ram mb 24 25 oluyo monopoly oyununda bile kullanılan memory çok az olduğu için programları kapatp girin diyor. Hafıza sorunum yok. 16 gb ve sadece oyun ve programlar var. Arka planda çalışan bir şey de yok. Sürekli takip ediyorum. Lütfen bir yardım. Neden olabilir acaba ?

LaMPaRD
26-05-2010, 12:52
sanal ram yada ram yükseltme konusunu bir incele istersen.çözüm bulabilirsin blelki...

http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/5442-iphonevm-2-sanal-ramyeni-yontem-geldi.html

semihxD
26-05-2010, 13:27
Teşekkür ederim lampard aradığım büyük ihtimalle bu. Fakat internet yok bu aralar. Direk cydiada bulabilirmiyim bunu. Yada iphone indirebileceim bir yer ?

LaMPaRD
26-05-2010, 14:20
valla o konuda bilgim yok malesef.

UmuT
26-05-2010, 16:06
beyouriphone'un kaynağında vardı...Yeni kaynağında da var [:)]
Kaynak : repo.beyoip.com [:)]

semihxD
27-05-2010, 16:12
bu arada umut teşekkürler ama o kaynakta iphonevm nin ikinci sürümü hatalı. inmiyor installdan sonra eşleşemedi diyor. siteden de aldığım .debli . yükledim fakat hiç bir şekilde görünmüyor cihazda. ve en kötü cihaz daha da kötüye gidiyor galiba. şu an program yada bir oyuna girmeye çalıştığımda 5 saniye masaüstünde bekliyor daha sonra giriyor. hiç bir anlam veremedim . restore mi etsem yada etmesem kaldım ortada. monopoly oyunu halen otomatik olarak yazı gösteriyor. cihazın kapatma tuşuna ve home tuşuna aynı anda 10 saniye basılı tutarak restart yapın diye ama onu yapınca 15 dakika açılmıyo cihaz . apple logosunda kalıyor.. daha sonra açma tuşuna defalarca basmam üzerine donuyor ve bir kaç kez ekranın gidip gelmesinden sonra kendine geliyor cihaz. naapcam çözebilmiş değilim [:(]

UmuT
27-05-2010, 17:14
Bence bir restore et bak bakalım donanımsal bir sorun mu yoksa yazılımsal mı diye [:)]

semihxD
27-05-2010, 21:10
onuda gözüm yemiyor desem yeridir :) sonrasını düşünmek bile beni bunaltıyor ama çözüm ona doğru gidiyor gibi [:)]

UmuT
27-05-2010, 21:15
Pek şansın kalmıyor ama oraya doğru bir yol gördüm sanki..[:)]Bence biran önce yap en azından öğrenirsin neden kaynaklandığını daha iyi bir çözüm arayabiliriz..[:)]

semihxD
27-05-2010, 23:33
büyük ihtimalle ilk denemem, tek tek program silmek olacak. belki sorunlu programı dahi öyle bulabilirim diyorum. hiç olmadı en son restore yolu görünecek bize [:)]