PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları itunes reinstall sonrasi ipodumu gormuyor

ref1907
23-05-2010, 14:37
itunes 9.1 i yuklemek icin mevcut programimi(8.0)sildim , fakat 9.1 yuklerken hata verdi , bu sebeple yeniden eski surumumu yukledim , itunes acilmasina ragmen cihazimi tanimiyor , gormuyor !!! usb de bir sikinti yok , bu islemden once itunes da herhangi bir sorun yada problem yoktu fakat suan hic bir islem yapamiyrm !!! silerken tum dosyalari sildim itunes library vb. , yardimci olursaniz cok sevinirim , ipodumu suan sadece sarj edebiliyrm

UmuT
23-05-2010, 14:38
Ne gibi bir hata verdi 9.1 i yüklerken ?

SaTuSa
23-05-2010, 14:42
programlardan apple ile ilgili olan tüm bileşenleri kaldırın sonra tekrar yükleyin

ref1907
23-05-2010, 15:00
tum bilesenleri sildim hatta birkac defa denedim ama bir degisiklik olmadi , yillardir kullaniyrm ilk defa boyle bir sorunla karsilasiyorum

semihxD
23-05-2010, 15:04
bende itunes un görmeme problemlerini, denetim masası > yönetimsel araçlar > hizmetler > Apple mobile device > başlangıç türü 'nü ELLE seçeneğini yaparak değiştirdim. bundan sonra hiç bir şekilde bilgisayarın cihazı görmeme gibi bir problemiyle karşılaşmadım. öyle bir şey dene istersen. peşinden bilgisayara restart çek. ve bundan sonra itunes u açmadan önce dediğim yere girerek hizmetler >apple mobile device sağ tuş > başlat şeklinde programın başlamasını sağlayıp daha sonra itunes u açtığında sorun çözülüyor. ben bunu çok uzun zaman önce yabancı bir sitede görmüştüm ve gerçekten de yarıyor. sen de bir öyle dene istersen.

ref1907
23-05-2010, 15:05
yeni yukledigim zaman cikan hata ise :
an error occured during the installation of assembly microsoft.vc.80.crt version = 80.50727.4053 type =win 32
public key token , process or architecture=x86
please refer to hep and support for more information h.result=0x80070424

semihxD
23-05-2010, 15:09
yeni yukledigim zaman cikan hata ise :
an error occured during the installation of assembly microsoft.vc.80.crt version = 80.50727.4053 type =win 32
public key token , process or architecture=x86
please refer to hep and support for more information h.result=0x80070424

acaba vista mı kullanıyosun bilgisayarında? çünkü onun başka bir sorunu da olabilir

ref1907
23-05-2010, 15:37
dedginiz yontemi uyguladim fakat bisy degismedi ,
vista kullaniyrm , ilk defa boyle bir sorunla karsilasiyrm , yeni surumu yuklemeye calistim olmayinca tekrar eski surumu kurdum ondan sonra ipodu gormedi

semihxD
23-05-2010, 15:40
bilmiyorum ama ben hatanızı arattığımda internet ortamında yabancı sitelerde hep vista yazılarını gördüm. hangi sitede olursa olsun vista ile başlıyordu tüm yazılar. o yüzden sordum. şahsen ben arıyorum hala bir şekilde sonuca ulaşırsam tekrar yazarım buraya.

ref1907
23-05-2010, 23:16
arkadaslar bu konu ile ilgili bilgisi olan var mi , cozum onerisinde bulunabilecek ????
hata kodunu arastirdim biraz vistanin guncellemeleriyle ilgili bir hata , onemli olan itunes un ipodumu tanimasi yeni versiyonu kullanmasam da olur ,
yardimlariniz esirgemezseniz cok sevinirim . . .

ref1907
24-05-2010, 18:52
bugun yine bircok yontem denedim itunes u defalarca kaldirdim yeniden yukledim , revo uninstaller kullandim ama hala ipodumu itunes tanimiyor , bilgisayara bagladigimda ise sarj oluyo ve bilgisayar onu fotograf makinesi olarak goruyor , sanirim sorun driverlarda !!! apple mobile device usb driverlarini nerden bulabilirim , nerden yukleyebilirim ?? yeni bir yontem ogrendim fakat uygulamam icin driverlara ihtiyacim var !!! device manager sekmesinden islem yapmak istedigim zaman driverlara ulasamiyorumm !!! gercekten cok bunaldim lutfen yardimlarinizi esirgemeyin , ne yapabilirim bu durumda ??? dfu modda restore yapmayi denedim itunes hic bir sekilde ipodumu gormuyooo!!! itunes un help kismindan run diagnostics sekmesinden duruma baktigim zaman herhangi bir cihaz bulamiyor , ne yapmam gerekiyor acil yardimmmmmmm

ref1907
24-05-2010, 20:30
sorunu hallettim itunes da gormeye basladi , fakat bu seferde jail break yaparken ipod recovery modda kaldi suanda ne bilgisayar goruyo ne de itunes offff offff napcam ben

Misafir.
24-05-2010, 21:14
başka pcde deneyin en azından cihazınız düzelir sonra tekrar kendi pcnizde denemelere devam edersiniz yada vistayı kaldırıp win 7 kurun

ramiz_kazak
03-06-2010, 08:56
merhaba ref1907 nasil cozdun problemini soyleyebilirmisin

ref1907
03-06-2010, 11:16
problem genellikle hasar gormus back up dosyalarindan oturu ortaya cikiyor , en guncel itunes u kur , yaptiysan ve degismediyse durum baska bir bilgisayara tak aleti ve restore et ondan sonra problem kalmayacaktr . . .