PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avast? Mac Açılmıyor!

dogadogan
22-05-2010, 22:35
Merhaba,
Benim MacBook Pro 13 inç laptopum var. Son zamanlarda Chrome'u kullanırken sistem bazen yavaşlıyordu. Ben de virus mu var diye Avast'ın sitesinden Mac için trial indirdim. Sonra tarattım, virus bulmadı ama tehlikeli dosya buldu. Ben de sil'e (yada karantinaya al) bastım. Sonra kapadım avast'ı, ayarlara girmek için ikona bastım. Ama sistem ayarları açılamıyor diye hata verdi. Bende restart atayım dedim. Bilgisayarı kapa'yı seçtim, kapanma ekranı çıktı 10 dk geçti kapanmadı. Ben de 10 sn kapama tuşuna bastım kapattım tekrar açtım Apple sembolu çıktı orda takıldı. Tuşu kullanarak tekrar kapadım.
Önceden Boot Camp'le Windows 7 yukledigim için sistemi alt'a basarak açtım, windowsu seçtim. siyah ekran çıktı. Bir diskiniz kararlılık için taranmalı yazdı. Sabaha kadar açık bıraktım bilgisayarı sabah geldiğimde kapanmıştı. Tekrar windows'u açtım tekrar siyah ekran. Test etmeyi geçmek için bi tuşa bastım kullanıcı giriş ekranı çıktı. Şimdi Windows'tan bu mesajı yazıyorum, bir sorun yok ama Mac hala açılmıyor. Ne yapmalıyım?

Satan666
22-05-2010, 23:55
-v yada -x komutlarıyla mac kısmını açmaya çalışın açarken f8'e basın ve -v yada -x komutunu girin

dogadogan
22-05-2010, 23:56
alt tuşuna basarak mac'ı seçicemve sonra f8'emi basacagım?
sonra belli bir menu falan mı acılıyor yoksa siyah ekran falan mı?
-v -x nereye yazılıyor?

Misafir.
23-05-2010, 11:27
önce maci seçin sonra f8'e basın siyah ekran gelince -v yada -x yazıp entera basın

dogadogan
24-05-2010, 21:58
Ne işe yarayacak peki? Format falan mı atacak yoksa direkt açılacak mı?

Misafir.
24-05-2010, 22:00
açılıştaki hatayı göreceksiniz güvenli kip gibi bir olay bu

dogadogan
24-05-2010, 22:02
Hatayı göreceğim de düzeltebilecek miyim? Yani direkt Mac'in güvenli moduna alacak öyle mi? Sistem tekrar kullanılabilir hale gelecek mi?

Misafir.
24-05-2010, 22:06
önce yapın sonra gelip burda aldığınız hatayı söyleyeceksiniz biliyorsak yardım edeceğiz