PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : http://www.dealextreme.com/ hakkında bilgi edinmek istiyorum

dr.oetker
07-01-2009, 22:10
kargo yada vs. fiyatları nasıl oluor toptancı diye duydun en az şu kadar alabilirsiniz diye bi sınır varmı ve kaç günde elimizde oluyor.

Misafir.
07-01-2009, 22:15
Forumda tartışılıyordu ekranı kıran bi arkadaş için baya bişeyler yazmışlardı

dr.oetker
07-01-2009, 22:20
nese az çok bişiler kaptım ordanda

fantazi
07-01-2009, 22:21
ilk verdiğimiz siparişi geçen gün aldık tatil yüzünden ptt de bekliyormuş o yüzden kargo süresi hakkında tam bilgi veremiycem 15 doların üstünde alışveriş yapınca sana bi numara veriyolar kargonu takip ediyosun.heryere kargo bedava özenle paketlenip gönderiliyor [:'(]

dr.oetker
07-01-2009, 22:34
peki ödeme şekli nasıl oluyor ?

karadavuti
07-01-2009, 22:50
ben genelde paypal ile oduyorum. Belki diger yollarda vardir...

fantazi
07-01-2009, 22:51
paypal en garantilisi olan diye biliyorum abimde öyle ödüyor çünkü [:'(]

dr.oetker
07-01-2009, 23:07
ben paypal a üye değilim fakat üye olucam birazdan sizcede bi sorun çıkmaz dimi paypalda ?

fantazi
07-01-2009, 23:08
çıkmaz merak etme [:'(]

dr.oetker
07-01-2009, 23:09
üye oluyorum o zaman [:D]

Kralleo
07-01-2009, 23:39
arkdaslar bilgi vermek icin soluyorum. internetin namus bekcisi var bitane veri sign.

verisign ının kontrol ettigi sitelere kesinlikle guvenebilirsiniz. bu verisign hem bir miktar para odenıp hem de belli kriterleri gectikten sonra sitenize guvenilir onayı veriyor. aynı zamanda tum sıfre ıslerını cok yuksek guvelikli sifreleme yontemıyle yapıorlar .
sonuc olarak paypalde bir verisign uyesi. paypale tum kredi kartları kaydet 1 cent zaraın olmaz

karadavuti
09-01-2009, 00:12
ya da bir diger yol olarak sanal kart kullan. O da guvenlidir. Mesela benim kullandigim sanal kart 1 saatlik limit veriyor. O saatte direk parayi cekiyorsun. Ondan sonra para cekilemiyor. Yani olduki biri bilgilerini ele gecirdi. Kartta limit olmadigi icin. Cekemez.

Ama en guvenlisi paypaldir. Direk e-mail hesabi uzerinden calisir. Su e-mail senden bu kadar para istiyor. Kabul ediyor musun gibi. Bir de eger kartini tam tanitmazsan alisveris limiti var. 100 $ gibi bir limite kadar izin veriyordu. Kartinin limiti ne kadar yuksek olursa olsun. Ona da dikkat et. Kolay gelsin.

dr.oetker
13-01-2009, 17:29
sanal kartları nasıl alıorz bide bi ara paypal patlatma falan bişiler dolaşıodu etrafta o olay bitti dimi ?

beko93
13-01-2009, 17:36
Sanal kartları bankanızdan alabilirsiniz. İnternet sitelerinde mutlaka ayrıntılı bilgileri vardır [:'(] Paypal için ben öyle birşey duymadım hatta şöyle birşey duydum hackerların kıramadığı tek site olarak. Gerçekten çok güvenilir bir site. Paypaldan bir zarar gelmez [:'(]

karadavuti
13-01-2009, 17:39
Once paypal olayina geleyim. Ben yakalsik 2 senedir kullaniyorum. Herhangi bir sorun olmadi.
www.ebay.com, www.strawberry.net, www.dealextreme.com gibi ve bunu gibi pekcok sitede kullandim. Sorun yasamadim.

Sanal kart olayina gelirsek ben internet bankaciligi ile yapiyorum. A bankasindan kredi kartim var ve ona bagli olarak sunduklari sanal kart hizmetini kullaniyorum. Onu da yerel sitelerde kullaniyorum. Mesela ucak bileti, tiyatro bileti alma gibi. Aklina takilan baska bisiy olursa sorarsin.
Iyi alisverisler...

edit: yoneticim hizlisiniz [:)] sizin yazinizi gormedim. Kolay gelsin...

dr.oetker
13-01-2009, 17:46
kaç günde geliyor ? şu taşınabilir şarj aletlerinden alıcam :D Bide paypalla bişi alınca paypalada para ödemiorz dimi ? [:D]

fantazi
13-01-2009, 18:05
paypala 1 dolar gibi bi ücret ödüyosun sanırım süreyi bilmiyorum ama tatile falan denk getirme beklersin sömestr geçsin öyle sipariş ver bence [:'(]

dr.oetker
13-01-2009, 18:08
tamamda sömestr da her yer açık olmazmı genelde sömestr fark edermi diosnz ?

fantazi
13-01-2009, 18:14
yani ptt ye gelir orda bekler ev adresi veriyorsun normalde ptt getiriyo aradık ptt yi geldimi diye tatiller falan dediler geldi ürün bekliyo dediler allah bilir kaç gündür ordaydı yani [:'(] karar senin

dr.oetker
13-01-2009, 18:42
gidip pttden alamazmıyım [:D]

fantazi
13-01-2009, 18:56
alırsın [gl=12.gif] da ptt nin eve getirmesi gerekiyo adres veriyosun tatil falan ürünü orda bekletim geç eve getiriyolar aladınmı bizim ürün gelmiş kim bilir gelmesi için daha kaç gün bekleyecektik sormasaydık

dr.oetker
13-01-2009, 19:15
ptt bize yakın zaten gider alırım sorun olmaz getirmesin eve [:D] bu cuma göndercem çünkü .... 8 10 gün içinde elimde olsa iyi olur [:D] bide sizce hangisini alayım ???

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18197

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16994

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14431

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12690

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18059

Kralleo
13-01-2009, 19:56
arkadaslar paypale hıcbırsey odemıorsunuz.
lıste fıyatı neyse onu oduyorsunuz sadece
alcaksan en pahalısı hangısı ıse onu al zaten cın malı bunlar sonra basın agrımasın

dr.oetker
13-01-2009, 20:29
[gl=12.gif] [gl=12.gif] saol seçmeme yardımcı olduğun için... [:D]

Kralleo
13-01-2009, 20:37
rica ederim ne demek:)))))))))))))) [gl=6.gif]

karadavuti
14-01-2009, 02:06
bir de kullanıcı yorumlarını okuyabilirsin. Yorumlara da guvenebilirsin. Turk sitelerindeki gibi sallama degildir. Emek verip adamlar yorum yaziyor :)

dr.oetker
14-01-2009, 20:01
[:D]onlarada bakıorm puanlara falan bzimkiler hepsine güzel diyo [:D]

blackgold1
15-02-2011, 17:14
Ben perşembe günü dealextreme den bir iphone 4 G sıpariş ettim acaba ne zaman gelir ?

iToso
15-02-2011, 18:16
1-2 haftayı bulur ama siz sabırlı olun yeter ki.. :)

SaTuSa
15-02-2011, 18:24
Ben perşembe günü dealextreme den bir iphone 4 G sıpariş ettim acaba ne zaman gelir ?
çift simkartlı olanlardan sipariş ettiniz muhtemelen... hayırlısı olsun ama Apple iPhone gelecek diye beklemeyin sakın

grinens
16-02-2011, 00:36
gerçekleri söylemek gerekirse.... gayet iyi bir site fakat ürünleri Malum cin yapımı kaliteli degil.... free shop ürünlerin aldığınız vakit 1 usd olsa dahi bedava kargo ile tarafınıza 15- 20 gün içersinde geliyor.güzell kayda deger ürünler mevcut herkese tavsiye ederim.

blackgold1
17-02-2011, 17:29
ben bir ürün sipariş ettim ama site tamamen güvenilir mi? yani bir şey olur mu?

INihat
17-02-2011, 17:40
Ben Bir IPod Touch 2G Kılıfı Ekran Koruyucu Band aldım güvenilir bir site ama bana 1 ayda geldi ama normalde en fazla 2 haftaymış bir kere 1 ayda geldi 15 dolar üstü bedava kargo oluyor.

demente
17-02-2011, 18:57
yazıyı yeni gördüm, ama o telefon hiç bir zaman gelmez! Yurt dışından kargo yoluyla telefon girişi yasak (rüşvet olayları ayrı tabi). KArgonuz türkiyeye geldiğinde direk ptt'nin eline geçmiyor, önce gümrüğe geliyor ve orada inceleniyor. incelemede telefon olduğu anlaşılacağı için nakliyesi durduruluyor, sonra eğer fatura üzerindeki bilgileriniz doğruysa sizi arayıp bilgilendiriyorlar. bilgilendirme derken ne kadar vergi ödemeniz gerektiğini söylüyorlar ve gümrüğe kadar gitmeniz gerektiğini söylüyorlar. gümrüğe gidip cihazın değerine göre vergisini ödeyip kargonuzu teslim alabiliyorsunuz. sonrasında da imei'ler kayırlı olmadığı için imei için pasaport ayarlamanız gerek. yasal yolla vergisini ödeseniz bile, şahsi imei kaydı yapılmadığı için pasaport şart.

Bunun dışında bilinmesi gereken bi kural daha var. bu yıl ne kadar bilmiyorum ama, 2010 yılında fatura değeri 100€ ve üzeri olan ürünlerde yine gümrük vergisi sorunu var. yani yurt dışından aldığınız ürün değeri 100€'nun üstündeyse, fatura üstündeki bilgilerinizden sizi arayıp gümrüğe çağırıyorlar, sonra siz o ürünün fiyatına göre gümrük vergisini ödeyerek teslim alabiliyorsunuz. tabi böyle olunca tr'deki satış fiyatından bile pahalıya geldiğini göreceksiniz :) eğer üzerinde faturası yoksa, paketiniz incelenir, içindekilerin fiyatları ellerindeki listeye göre hesaplanarak size dönüş yapılır.

Son olarak, toplu alımlar da yasak :) bundaki tam sınırı bilmiyorum ama fiyatı çok düşük bi şeyden onlarca yada yüzlerce sipariş ettiniz, toplam fiyatı 100€'yu geçmiyor, ama bunda da ticari kargo grubuna girdiği için, yani o kargodakilerin satış için getirtildiği düşünüldüğü için vergisini gidip ödemeniz gerekiyor.

Yani yurt dışından alışverişte ancak fiyatı yüksek olmayan kişisel ürünler alınabilir.

Dealextreme sitesi içinde konuşacak olursam, site çok güvenilir, ama PTT çok güvensiz. eğer ürününüz takipsiz yollandıysa, ve ptt çalışanlarından birinin işine yarayacak bir ürünse taşıma sırasında kaybolma ihtimali yüksek. Nerde kaybolmuş diye sorduğunuzda da "ancak takipli gönderilseydi bakabilirdik" diyorlar. Başka bir alışeriş sitesi vardı ingiltereden, sırf ptt'deki bu sorun yüzünden türkiyeye satışlarını durdurdu.

blackgold1
18-02-2011, 21:42
bnim daha sipariş edeli 1 hafta oldu en geç 2 haftaya gelir işallah

06yalnızkurt
22-02-2011, 01:11
bende bu siteden bir çin telefonu aldım şimdi bu telefonun gönderilme imkanı yokmu....?

hitmachine16
22-02-2011, 05:33
Gönderilme imkanı var ama gümrükten geçme ihtimali yok gibi bişey. Verigisini ödesen de hiç bir şekilde sokulmuyor. Direk geri gönderiyorlar.

poweralpha
22-02-2011, 11:19
cok agir bu site.2 hafta once siparis ettigim mali daha kargoya bile vermediler.bende iptal ettim. parami geri iade ettiler.

06yalnızkurt
22-02-2011, 18:58
Gönderilme imkanı var ama gümrükten geçme ihtimali yok gibi bişey. Verigisini ödesen de hiç bir şekilde sokulmuyor. Direk geri gönderiyorlar.

Ülkemde gümrük ödenmeden dolaşan binlerce çin ürünleri ile dolup taşmışken ne olacak bizim gibi hakkıyla bir siteden ürün alacağız,dahası gümrüğünede razı olacağız ama ürün elimize geçmeyecek nede olsa ülkemizde demokrasi,onlarda ise kominizm var..soruyorum yoksa bizmi hata yapıyoruz..

blackgold1
24-02-2011, 17:42
Ben iki hafta önce İ phone 4 G sıpariş ettim daha ne kadar beklerim veyaa ptt ye gelmiş midir

endtt
26-02-2011, 13:17

Ben şimdiye kadar posta yolu ile 5 arkadasıma birden cep telefonu getirttim. Yani merak etmeyin gümrüğe takılmaz.

jealousy
26-02-2011, 18:20
Ben şimdiye kadar posta yolu ile 5 arkadasıma birden cep telefonu getirttim. Yani merak etmeyin gümrüğe takılmaz.

10 gun once Benim telefonum gümrükten geri dondü. Yurt disından kesinlikle telefon geçmiyor aman dikkat. Her yolu denedim ama adam geri gönderdi. Ve o kadar da boşa uğraşmış oldum.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

06yalnızkurt
26-02-2011, 19:00
benim anlamadığım bu site üzerinde kesinlikle orijinal markalara ait telefonlar satışta değil..acaba derim o nedenle geçebilirmiki ...

hitmachine16
26-02-2011, 19:58
Tamam seninki şans eseri geçmiş olabilir orada çalışanların gözünden kaçmıştır. Ama mevzuatta cep telefonları kesinlikle geçmez yazıyor. Bence riske girmeyin sonra uğraşmayın gümrükle para iadesiyle falan. Eyvallamam bu gadar haydi hayırlı işler[:D]

06yalnızkurt
28-02-2011, 16:06
desenize gitti bizim telefon...:)

BOZKURTUM
08-03-2011, 20:21
bende bu siteden telefon sipariş ettim bakalım intikal edecekmi 2 aydır bekliyorum...ürün şu an İstanbul dan Ankaraya sevk edilmiş bakalım Ankarada herhangi bir sıkıntı olacakmı...

BOZKURTUM
11-03-2011, 16:04
benim telefon adresime ambalajı bozulmadan geldi.......