PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 11 liralık cep telefonu izdihamı

dr.oetker
07-01-2009, 17:32
İZMİT’te bir elektronik mağazasında 2- 15 Ocak 2009 tarihleri arasında başlatılan kampanya kapsamında dün 11 TL’ye satılan cep telefonu nedeniyle izdiham yaşandı. Kuyrukta bazı kişiler ezilme tehlikesi geçirirken, zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Mağazada her gün farklı ürünlerde uygulanan indirime vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Alışveriş merkezi açılmadan sabah erken saatlerde mağaza önünde sıraya giren vatandaşlar dün 11 TL’ye satılan cep telefonunu almak için saatlerce kuyrukta bekledi. Bazı vatandaşlar kuyrukta ezilme tehlikesi geçirdi. Vatandaşlar zaman zaman güvenlik görevlileri ve sıra yüzünden birbiriyle tartıştı.

Kuyrukta ezilme tehlikesi atlattığını ve saatlerce beklemesine rağmen cep telefonu satın alamadığını söyleyen Ümmihan Osmanoğlu, “Sabah saat 05.00’dan itibaren market önünde beklemeye başladık. Bir ara izdihamdan eziliyordum. Görevlilerden yardım istememe rağmen benimle ilgilenmediler. Kendimi zor dışarıya attım. Cep telefonu almadan evime dönüyorum” dedi.

Yaklaşık 4 saattir telefon satın almak için kuyrukta beklediğini belirten Murat Kapan da, “Cep telefonu almayı hayal ediyordum. Dağıtılan afişler bin 100 adet satılacağını yazıyor. Fakat buradaki mağaza görevlileri tüm Türkiye’deki mağazaları kapsadığını söylüyor. Neden böyle bir aldatmaca yapıyorlar. Bu bekleyen insanlara yazık değil mi?” diye sordu.

Saat 06.00’dan beri beklediğini anlatan Mustafa Deniz ise, “Beklemekten yoruldum. Fakat beklediğime değdi. 11 TL’ye cep telefonu sahibi oldum” dedi.

Mağazada 15 Ocak'a kadar sürecek kampanya çerçevesinde, her gün değişik ürünlerin cazip fiyatlarla satışa sunulacağı belirtildi.

SahiyN
08-01-2009, 18:14
11 TL mı?... iphone mı yoksa? :)))