PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları Iphone Fotoğraflar Klasörü

strongfist
18-05-2010, 12:59
Merhaba ,

Telefonum ile çektiğim fotoğrafları yedeklemek istediğimde itunes üzerinden senkronize ettim.Ancak İLgili My Pictures bölümüne gittiğimde hiç bir resimi göremiyorum.Doğru yere baktığımı düşünüyorum, fotoğraflarımı itunes ile değil, kendim yedeklemek istiyorum.

Nasıl yaparım?

Misafir.
18-05-2010, 13:04
baktığınız yer neresi tam olarak

UmuT
18-05-2010, 17:07
Eğer kendiniz yedeklemek istiyorsanız Power+Home tuşlarına aynı anda basarak ekran görüntüsü alın sonra bilgisayarınıza bağladığınızda kamera olarak görecektir bilgisayar.İçine girip fotoğraflarınızı alabilirsiniz..

strongfist
18-05-2010, 17:12
Evet o yöntem ile kamera olarak gördüm ve wizard ile artık yedekleme yapacağı yeri de girdim.Ancak eskiden çektiğim fotoğraflar daha önce nereye yedeklendi bilmiyorum.Restore ile birlikte gitti mi onu da bilmiyorum.Backup almıştım çünkü restore yaparken, my pictures'ın içine bakıyorum.

UmuT
18-05-2010, 17:20
Back up ınızı kurduktan sonra almayı deneyin eğer Back Up aldıysanız resimlerde yedeklenmiştir almadıysanız Restore ile gitmiştir..

strongfist
18-05-2010, 17:35
İşte backup aldıysam dediğim yere mi koyuyor bilmiyorum, çünkü daha önce ben resimleri senkronize etmemiştim.Bu alınmayacağı anlamına mı geliyor?

UralhackeR
18-05-2010, 20:23
senkronize ile fotoğraflar yedeklenmez...onları bilgisayara bağladığınızda açılan sekmede yedek alabilirsiniz...yada telefonunuz jb li ise
/root/var/mobile/media/dcım/100apple içerisinden winscp yada diğer file programları ile manuel olarak alabilirsin.....
umarım yararlı olmuştur

ur@l(-)@ck€r

doctrolg
29-06-2010, 21:47
senkronize ile fotoğraflar yedeklenmez...onları bilgisayara bağladığınızda açılan sekmede yedek alabilirsiniz...yada telefonunuz jb li ise
/root/var/mobile/media/dcım/100apple içerisinden winscp yada diğer file programları ile manuel olarak alabilirsin.....
umarım yararlı olmuştur

ur@l(-)@ck€r

Hayır ben cihazı her itunes ile eşleştirdiğimde resimleri otomatik olarak yedeklemekte. Yeterki cihaz bağlıyken en sonda bulunan photos sekmesine tıkladığınızda '' SYNC PHOTOS FROM'' yazan yerdeki kutuya çeltik atarsanız tabii.

http://img155.imageshack.us/img155/5482/adszxa.png (http://img155.imageshack.us/i/adszxa.png/)

efekanefe
30-06-2010, 12:18
Ben iphone'dan itunes'a foto atılmadıgını düşünmüştüm.. atılabildigini bilmiyorum çünkü resminizde sync from resimler klasörü olarak gözüküyor. Iphonedan atılabiliyo olsan sync from iphone fln demesi gerekmez miydi?

doctrolg
30-06-2010, 22:10
hayır atıyor. Resimde gördüğün yere atıyor, Hatta o klasörü PC'den açıp içine istediğin resmi attıktan sonra eşleştirdiğinde o resimlerinde iphone'a gider. Tıpkı müzikte olduğu gibi. Müziktede itunes'tan atabildiğin yedeklediği klasörede atarsan cihaz içine alır. yani snyc from iphone demesi gerekmiyor.

UralhackeR
01-07-2010, 06:13
sync photos from:telefonunuza atacağınız resimleri nerden almak istediğinizi sormaktadır...yani bu şekilde kamera ile çektiğiniz resimler yedeklenmez...şayet back up aldıysanız o back up ı geri yükler ve telefonu bağladığınızda açılan sekmeden yada yukarıda bahsettiğim gibi manual olarak alabilirsin...