PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Türkcell hat kullanırken wirelessa bağlanma..

semihxD
18-05-2010, 12:22
Arkadaşlar ilk olarak kusura bakmayın konu olarak ne yazacağıma emin olamadım çok farklı bir sorun olduğu için.
bende ilk çıktığı zamanlar vodafonedan alınmış bir iphone var. vodafone u arayarak türkcell e de açmış bulunmaktayım. fakat tek sorunum türkcell hat kullandığım zamanlar, internete kendi evimdeki normal wireless hattımla bağlansam da bağlantı bittiğinde türkcell benim kredimden düşmektedir. yada bir oyun açtığımda kenardaki küçük reklam gibi kısımlar yüzünden kredim azalmaktadır. benim anlamadığım bu olay vodafone yada aveada hiç bir şekilde olmazken sadece türkcellde oluyor. interneti araştırdığımda türkcellde böyle oluyor diyen çok fazla insan var fakat bana saçma geldi. edge yüzünden olabileceği kanısındayım fakat emin değilim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. türkcell hattımı kullanamıyorum bu yüzden.. şimdiden teşekkür ederim..
forumda araştırdım ama bulamadım eğer varsa da özür dilerim.

LaMPaRD
18-05-2010, 12:27
wifi'den bağlanacağınız zaman internet ayarlarıyla oynarsanız sorununuz kalmaz diye düşünüyorum.Edge ile girmek istemediğiniz zaman ayarlar/genel/ağ/hücresel veri ağı'nda APN:internet yazan yeri interne olarak değişin ya da internetx falan yapın.orada internet yazmazsa edge bağlantınız olmayacak ve wifi haricinde bağlanamayacaksınız.tekrara edge ile girmeniz gerekirse o yazıyı internet olarak düzeltin.edge ile bağlanabilirsiniz.

semihxD
18-05-2010, 12:35
evet dediğin doğru olabilir. büyük ihtimalle sadece türkcellde bu sorun olmasının nedenide türkcellin ayarlarının direk duruma hazır olması olauyor genelde galiba. peki bir küçük sorum daha olcak onu değiştirmeyip direk sbsettingsten kapatsam edgeyi aynı etkiyi yaparmı acaba ?

Misafir.
18-05-2010, 12:41
sbsettingste bazan kapanmıyor ordan yapsan daha sağlam olur

4.0 ios'larda edge kapatma seçeneği gelmiş az kaldı kavuşmamıza

LaMPaRD
18-05-2010, 12:46
evet o özellik gerçekten güzel.beta'da işime yarıyordu.jailbreak çıkar çıkmaz 4.0'a geçeceğim.şimdilik beni ne kadar büyülese de jailbreak'siz asla :) hatta jailbreak'te yetmez.ibluenova yada vb bi program 4.0 a uyarlanıncaya kadar :)

semihxD
18-05-2010, 12:47
çok teşekkür ederim. bu arada teşekkürlerin 2000 etti hayırlı olsun tekrar. 2000. de bana denk geldi mutlu oldum gerçekten :) lampard sana da çok teşekkür ederim. kolay gelsin arkadaşlar

semihxD
18-05-2010, 12:50
evet o özellik gerçekten güzel.beta'da işime yarıyordu.jailbreak çıkar çıkmaz 4.0'a geçeceğim.şimdilik beni ne kadar büyülese de jailbreak'siz asla :) hatta jailbreak'te yetmez.ibluenova yada vb bi program 4.0 a uyarlanıncaya kadar :)

kesinlikle jailbreaksiz düşünemiyorum iphone u. ki apple'ın da bunu önlemesi için bütün herşeyden vazgeçmesi ve herşeye açık bir cihaz çıkarması lazım o da imkansız :) onun için iphone oldukça jailbreak de olacaktır :)

Misafir.
18-05-2010, 12:51
jbsiz kullanıyorum cihazımı çokta memnunum beta 3 baya eksiksiz ama yinede arada sapıtabiliyor

semih biz burda teşekkür olayında değiliz çok önemli değil bizler için ama bazıları için önemli olabiliyor malesef

semihxD
18-05-2010, 12:55
jbsiz kullanıyorum cihazımı çokta memnunum beta 3 baya eksiksiz ama yinede arada sapıtabiliyor

semih biz burda teşekkür olayında değiliz çok önemli değil bizler için ama bazıları için önemli olabiliyor malesef

yok abi yanlış anlama sakın beni. benim için önemli olduğu da yok. ben sadece 2000i görünce güzel bir rakam olduğu için söylemek istedim. başka bir anlamla kesinlikle değil.
bu arada jbsiz kullanmak gerçekten zor ben uzun süre kullandım ama şimdi gördümki resmen acı çekiyormuşum. bu konudada gercekten tebrik ettim seni çünkü kimse dayanamıyor nerdeyse jbsiz olmaya.

Misafir.
18-05-2010, 13:01
sırf 4.0 ios denemek için yükselttim zaten sonrada geri düşürmeye üşendim yakında 4.0 beta 4 ve 4.0 final yayınlanınca daha rahat edeceğiz.