PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : windows açılmıyor format da atamıyorum.

davaro
17-05-2010, 21:48
arkadaşlar bilgisayarıma bakarken birden ses ve görüntü takıldı hiç bir şey hareket etmez oldu hatta uyutamadım bile.Kapağı kapatıyorum hala ses devam ediyor. Ben de çareyi reset atmakta buldum. ama ondan sonra bilgisayarım bir daha açılmadı. boot ekranı geliyor iki seçenek çıkıyor start normally ve repair.normal başlattığım zaman win7 logosundan öteye geçmedi.repair ekranında şöyle bir açıklama var status:0xc000000e ınfo: the boot selection failed because a required device is inaccesible. recovery diskini taktım repair win7 dedim arka plan ve fare imleci çıkıyor başka da bir şey çıkmıyor[gl=18.gif]. bunun üzerine recovery moda girdim aynı şekilde arkada yeşil ekran başka hiç bir şey yok. Hatta başkasından başka bir win7 yükleme diski buldum yüklemeye başlayamıyor bile. assist düğmesi de hiç bir işe yaramıyor. velhasıl hiç bi şekilde wini açamıyorum. ingilizcem de pek iyi olmadığı amerika teknik servisine de (amerikadan getirttiğm ve avrupada bu modelden olmadığı için amerika t.servisi) başvuramadım. Lütfen yardım edin. model:vaiovpccw21fx

MoDaMinE
17-05-2010, 22:03
xp ile format atmayı denediniz mi? xp ile formatlayıp tekrar win7 ile formatı denerseniz sorun çıkmaz sanırım. muhtemelen o hata mavi bir ekranda geliyordur. hdd ile ilgili bir sorun olabilir.

davaro
18-05-2010, 10:03
yok sonuç olumsuz. ama daha açıklayıcı davrandı harddiskde veya bios ayarlarında bir sorun olabileceğini söyledi veya bi virüs girmiş olabileceğini ve virüs taraması yapmam gerektiğini(windows açılmadan nasıl yapacağımı bilmiyorum bunu).CMHK/F gibi bi komutu çalıştırıp harddisklerinizin durumunu kontrol edin dedi tabi ben anlamadığımdan yapmadım bunu.Bios ayarlarını sıfırladım sonuç değişmedi. Sonra pardus 09 u denedim o da yüklemeye başlayamadı hata verdi. Ama pardus 08 harddiski ve bölümlerini gördü.Ama yüklemeye başlar mı bilmiyorum şu an başkasında pc. Bilgisayarcılara da güvenemiyorum bütün harddiskleri sıfırlayıp geçiyorlar. eski haliyle geri getirmenin hiç bir yolu yok mudur bunun? ingilizce bir kaç sitede vardı sanki bikaç komut yazıyordu ama hem ingilizce hem de teknolojice olduğundan bir şey anlamadım. bu arada vaio türkiye şu mesajı çekti. Ürününüzde, Recovery işlemini de gerçekleştiremediğinize göre, donanımsal bir problem olma olasılığı akla geliyor.

En sağlıklısı, arıza tespiti yoluna gitmek olacaktır.

Dilerseniz, ürününüzü size en yakın Sony Yetkili Servisi’ne teslim ederek ücretsiz olarak tarafımıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak, Amerikan model ürününüz Türkiye’de garanti kapsamında işlem görememektedir.

Saygılarımla,
Ya ben harddiskimin sıfırlanmasını istemiyom yaaa ben bi daha bulamam içindekileri ya[X(]

davaro
18-05-2010, 15:49
Arkadaşlar çözümü buldum(Sinan hoca sağolsun:D). Tak çalıştır işletim sistemiyle dosyaları kopyaladım. Sonra recovery center'da bayaa bekledim açılıyormuş.[:D]