PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 7 yerine mac kurmak istiyorum...Yardım lütfen..

mazide
13-05-2010, 01:23
Arkadaşlar Windows 7 Ultimate 64 bit yüklü dizüstü bilgisayarıma.buna snow leopard ya da her hangi bi mac işletim sistemi kurmak istiyorum.yardımcı olur musunuz.nasıl yapabilirim.ve gerekli dosyaları nerden indirebilirim.şimdiden teşşekkür ederim[:'(]

hayal
13-05-2010, 01:52
Hackintosh diye aratırsan sana yardımcı olacaktır ;)

kolay gelsin..

mazide
13-05-2010, 02:11
eyvallah.bi bakayım

mazide
15-05-2010, 01:21
hackintosh un sitesine girdim.81 mb lık bi dosya var.bunu indirin.bilgisayarınıza mac os yukleme ile ilgili gerekli tüm bilgiler var diyor.indirdim işime yarayacak pek bişey bulamadım(hatta hiçbişey bulamadım desem daha dogru olur) ingilizce düzeyimin iyi olmasına rağmen.biraz daha açık bi şekilde yardımcı olabilir misiniz ?[&:]

UmuT
15-05-2010, 01:23
Lampard veya Runaway hatırlamıyorum tam olarak onlar tecrübeliler bu konuda özel mesaj atarsan konuya el atarlar mutlaka ;)

LaMPaRD
15-05-2010, 02:52
tam uyumlu donanım yakalamak zor.özellikle laptop ise imkansıza yakın.kurduğunu söyleyenler var ama bu kişiler sadece kurdum demişler.soru soranlara yanıt vermemişler.ben sanal pc oluşturarak kurdum os 4.0 kullanmak için.sanal pc var olan işletim sistemi üzerinden sanki başka bir pc'ymiş gibi bir oyun çalıştırır gibi işletim sistemi kurmanızı ve çalıştırmanızı sağlıyor.İndirmeniz gereken dosya sayısı epeyce fazla rapidhshare üyesi olmanızı gerektirebilir ama sorunsuz çalışıyor.

aşağıdaki linkteki konuda indirmeniz gereken dosyaların linkleri mevcut.bir inceleyin isterseniz.

http://www.ikaynak.com/forum/75-mac-kullanimi-ve-sorulariniz/13362-xp-ye-mac-os-x-snow-leopard-kurlumu-hakkinda-bilgi-alabilirmiyim.html

mazide
15-05-2010, 03:04
virtual pc dediğiniz olay galiba.konuyu inceleyeceğim.teşekkür ederim şimdiden

LaMPaRD
15-05-2010, 03:09
ama virtual pc programıyla değil.o genelde windows sistemler için kullanılıyor.aynı görevi farklı işletim sistemleri kurabileceğiniz vmware workstation ile kurarsanız daha sağlıklı ve hızlı işliyor...kolay gelsin

mazide
15-05-2010, 03:11
Lampard linkte herşey var.cok cok teşekkür ederim.fiberobtik baglantı kullandıgım için 1 günde cok rahat iner.sabırsızlanıyorum şimdiden:).gecen 7 gb ı rapidshareden 8 saatte indirdim.bu da hemen hemen 7 gb tutar herhalde.deneyeyim su sınavlarım bi geçsin.haber veririm tekrar.

LaMPaRD
15-05-2010, 03:16
indirdikten sonra sanal pc işlemcisini 1 adet ve tek çekirdek olarak seçerseniz sorunsuz açabilirsiniz.indirdiğiniz şekilde açılmıyor 4 çekirdekli işlemciniz yoksa...takıldığınız yer olursa tekrar paslaşırız.ben kaçıyorum şimdilik.kolay gelsin.iyi geceler...

mazide
15-05-2010, 03:19
asus k50IN var bende.2 çekirdek.yeterli olur diye dusunuyorum.yardımın için tekrar teşekkür ederim.iyi geceler...

Misafir.
15-05-2010, 09:58
hackintosh işletim sistemi kurmak çok zorlu zahmetli bir iştir özellikle ilk kurulum sırasında yapılması gerekenleri iyi belirlemek gerek çok uğraşıp kurmuştum ama şimdi daha rahatım kurulum konusunda ve çok memnunum

mazide
15-05-2010, 11:16
allerjik yüklerken çektiğin zahmete değiyor değil mi?yani ben su an windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum ama snow leopard ı 5 dk kullandım.tum windows 7nin prestijini kaldırmayı başardı bende.cok guzel cok hoşuma gidiyo bu apple[&:][gl=55.gif]

mazide
15-05-2010, 11:21
bu arada benim dizüstü bilgisayarımın özellikleri :

Intel® Core™2 Duo Processor P8700
(2.53GHz, FSB 106Hz, 3M L2 Cache)
NVIDIA® GeForce® G102M 512MB VRAM Harici
4 GB DDR2 800MHz Bellek

yeterli olur mu windows ile mac os'u beraber kurmak için.yani aynı performansı alabilir miyim acaba?bilginiz var mı bu konuda ?

Misafir.
15-05-2010, 11:29
ben windows olan cihaza kurmaya çalışırken bir sürü sıkıntı çektim o yüzden windows olmayan başka bir cihaza kurdum kurulum sonrasında driver sorunu yaşayacaksın özellikle internet konusunda wifi driverler çok sağlıklı değil ilk kurulumda driverlarını doğru ayarlamalısın
ben evdeki yedek pcde kullanıyorum win 7 duruyor

mazide
15-05-2010, 11:38
hımmmmmmmmmm.baya zahmetli olacak anlaşılan.dersler bi bitsin.yazın bunun için zaman harcarım.sağolun arkadaşlar.