PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Telefonum çöktü ( recovry mod )

Var
10-05-2010, 11:37
şu yazı yüzünden telefonum coktu recovry moddan cıkmıyor tel

Ancak 3.1.2 ve jailbreak'li haldeyken Spirit ile tekrardan jb işlemini yaparsanız bağımlı jailbreak olayı da ortadan kalkıyor diye belirtmiş dev team..

madem böyle olucak niye sabit konuda boyle birşey yazıyor

SaTuSa
10-05-2010, 11:42
Bakın bakalım altına da nasıl bir açıklama yapmışız. Koyu renk ile işaretliyorum ki altını okunması kolay olsun.....

Halen 3.1.2 kullanıp cihazı bağımlı jailbreak olan arkadaşlar, eğer cihazınız unlock istiyorsa kesinlikle 3.1.3'e yükseltmeyin. Ancak 3.1.2 ve jailbreak'li haldeyken Spirit ile tekrardan jb işlemini yaparsanız bağımlı jailbreak olayı da ortadan kalkıyor diye belirtmiş dev team..

Tarafımızdan denenmemiştir, oluşabilecek maduriyetlerden sitemiz ve yönetim sorumlu tutulamaz...

Var
10-05-2010, 11:46
Siteyi sorumlu tutmuyorum zaten savunma yerine yardım olsa daha makbule geçerdi bana

SaTuSa
10-05-2010, 11:49
Savunulacak bir pozisyon yok gerekli açıklamayı yazıyorum size...

"madem böyle olucak niye sabit konuda boyle birşey yazıyor" diye hesap sorarsanız, bende konuya açıklık getiririm haliyle.

home+power tuşuna basarak kapatın cihazınızı, daha sonra bilgisayara bağlarken home tuşuna basılı halde bğlayın ve recovery moda geçsin. Eğer cihazınız yurtdışı ise custom fw yükleyerek, yok değilse normal fw ile restore edip Spirit ile de jb işlemini yapın.

Var
10-05-2010, 11:53
Devteam açıklama yapmış dedikten sonra haliyle bakmadım oraya kac günden beri orda durduguna gore ilk deneyeninde ben oldugumu hesaba katmadım dogrusu

iTunes dan 3.1.3 FW indiriyorum şu an %50

RuN@W@Y
10-05-2010, 12:02
3Gs unlock kullananlar ve blackra1n üzerine spirit yaparken birşeyleri bozulanlar için yöntem; Preventing baseband update as a last-ditch effort [iPhone Dev Team] (http://wikee.iphwn.org/howto:removellb)

3.1.2 de SHSH sahibi olmayanlar ve son çare olarak baseband update inden kaçmak için bir yöntem.

Var
10-05-2010, 12:08
benim tel yurtiçi blackraine sprit yapınca çöktü, neyse gerek yok ya 3.1.3 son update im olur bagımlılık gitsin yeter zaten aynı işlevleri görücek