PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Jailbreak 3.1.3 ve 3.1.2 'de Gps Sinyal Problemi

strongfist
08-05-2010, 21:02
Arkadaşlar,

Sabahtan beri araştırıyorum,doğru dürüst bilene rastlamadım.Benim sorunum kullanmak istediğim tomtom,igo myway veya navigon programlarının hiçbirinin gps sinyali bulamaması.

- Cihazı 3.1.2 jailbreak yaptım gps programlarını denemeye kalktığımda sinyali almadığını gördüm.Uzunca bir süre , forum araştırdım.pushfix denememi söyleyenler oldu , denedim olmadı.
-cihazı 3.1.3 'e aldım sadece cydia ve appsync kurdum ve sonrasında kontaklarımı bile atmadan sadece gps programını kurdum.Yine olmadı.

Balkondan olmaz, dışarıdan olması lazım diyenler oldu, çıktım 20 dk. dışarıda denedim yine gps sinyali aranıyor yazısında kaldı Igo programı.Başka bir ayarı mı var anlamadım gitti.Lütfen yardımcı olur musunuz.

Bunları konum servislerini kapatıp açıp 3g yi kapatıp vs. vs. denedim yine olmadı.

UmuT
08-05-2010, 21:10
Nette araştırdım biraz birşeyler buldum..
Deneme Çözüm 1 : Navigasyon uygulamasını ilk kullandığınız zaman Wi-Fi ye bağlı olun..
Denem Çözüm 2 :
1. Ayarlar -> Genel -> Otomatik Kilit -> Asla olarak ayarlayın
2. Ayarlar -> Genel -> Ağ -> 3G yi kapatın
3. Ayarlar -> Genel -> Konum servislerini kapatın
4. Ayarlar -> Genel -> Wi-Fi yi kapatın
5. Iphone tam olarak kapatın ve açın
6. Dışarı yada balkona çıkın tercihen ağaçlardan ve binalardan uzak biryere
7. Konum servislerini açın
8. Google Map i açın ve sinyalin gelmesini bekleyin. Bende sinyal 15-20 saniyede geldi ancak bir kaç dakika da da gelebilir
Son olarak kapattığınız Wi-Fi vs geri açın.

IGO ya girin.Olması gerekiyormuş...

Bunları deneyin bir olmassa başka şeyler deneriz..;)

lfshdws
08-05-2010, 21:49
ipodda da aynı şey geçerli mi acaba?

placebo
08-05-2010, 21:55
iPod'da zaten bütünleşik bir GPS modülü yoktur, bu yüzden navigasyon programlarını yerinizi belirlemekte kullanamazsınız. Sadece haritaya bakmak için kullanabilirsiniz.

lfshdws
08-05-2010, 21:59
Teşekkürler,peki varolan iphone modellerinin hepsinde bulunuyor mu bu gps modülü?

placebo
08-05-2010, 22:00
2G hariç, tüm iPhone'larda var.

dr111tr
08-05-2010, 23:52
iPod'da zaten bütünleşik bir GPS modülü yoktur, bu yüzden navigasyon programlarını yerinizi belirlemekte kullanamazsınız. Sadece haritaya bakmak için kullanabilirsiniz.

yanılıyorsunuz bluetooth gps ile ipod touchı da ekstra donanım ile navigasyon olarak kullanabilirsiniz.

roqy bt bunu yapabiliyor kaynak ; roqyBluetooth (http://www.roqy-bluetooth.net/wp/)

RoQy | iWatcher.net (http://iwatcher.net/tag/roqy/)

ikaynak forum konusu; http://www.ikaynak.com/forum/37-istekleriniz/8246-ipod-touch-ve-iphone-bluetooth-gps-baglanti-programi.html

ben kendi cihazımda kullanıyorum gayet başarılı buldum. hiç yoktan iyidir...

saygılar...

placebo
09-05-2010, 00:08
Yanılmıyorum, dikkat edin, orada ne yazmışım: "bütünleşik." Tabii ki harici donanımlar kullanarak iPhone 2G ve iPod'ları navigasyonda kullanabilirsiniz, ama fabrika çıkışında olduğu şekliyle, ekstra bir donanım takmadan kullanamazsınız.

strongfist
09-05-2010, 00:17
Arkadaşlar konu nereden dereye gelmiş, umut dediklerini her yerde okudum ama başarılı olmadı.Ben şu an 3.1.2 'ye geri dönmeyi düşünüyorum,3.1.3'ü yavaş buldum.Ancak 3.1.2'de de gps sinyal bulamıyordu, lütfen bu konuya odaklanalım,bulamıyorum sabahtan beri çözümünü.

placebo
09-05-2010, 00:19
Hiç emin değilim ama Cydia'da Push Fix gibi bir paket vardı, onunla düzelebiliyordu sanırım bazı GPS sinyal problemleri. Deneyin isterseniz.

strongfist
09-05-2010, 00:30
push fix'i yüklemiyor cydia, hata veriyor.

RuN@W@Y
09-05-2010, 01:34
sinfuliphone isimli source dan indirmeyi dene. Push doctor benim cihazımı bozan 3.1.3 e restore etmek zorunda bırakan unlock umu kaybettiren programdır bu tür programları yüklerken 2 kere düşünün. bunu herkese söylüyorum ben yandım diye

dr111tr
09-05-2010, 09:33
Yanılmıyorum, dikkat edin, orada ne yazmışım: "bütünleşik." Tabii ki harici donanımlar kullanarak iPhone 2G ve iPod'ları navigasyonda kullanabilirsiniz, ama fabrika çıkışında olduğu şekliyle, ekstra bir donanım takmadan kullanamazsınız.

kusura bakmayın sadece bildiklerimi paylaşmak istedim, saygılarımla...

ElTurko
26-05-2010, 12:51
Merhabalar, Iphone 3GS 16 GB 3.1.2 ve 3.1.3 iken de aynı sorun bende de var, ve forumlardan okuduğum kadarı ile de bir çok iphone da aynı sorun var !!! ne yaptıysam olmadı ! Sadece arkadaşlardan biri, aynı sorundan en son servise götürdüğünü ve 5 iş günü sonunda olayı çözemedikleri için yenisi ile değiştirdiklerini yazmış, ben de biraz daha bekleyip servise vereceğim !!!