PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airport YOK ???

byrm888
06-05-2010, 21:49
usb ralink wireles kullanıyorum onu mac direk tanımadı ve ve ralink in driverını yükleyerek tanıttım ama hala menu çubuğunda airport simgesi çıkmadı ralinkin dandirik software i ile bağlanıyorum windows daki gibi ralink in software ini devre dışı bırakıp mac in kendi wifi programı olan airport a geçmek mümkünmü acaba ???[gl=47.gif]

SaTuSa
06-05-2010, 21:55
Kurduğunuz yazılımı kaldırın, bilgisayarınızda zaten wifi özelliği olduğunu söylüyorsunuz.. Mac bu tarz yazılımları windows gibi benimsemiyor maalesef

byrm888
06-05-2010, 21:59
e airport çıkmıyo nasıl bağlancaz cihazı tanımadı zaten normalde ... driverı yükleyincede ralinkin software i de yükleniyo airport ikonu hala yok menu çubuğunda ?? softaware kaldırırsak airport gelcekmi ??

SaTuSa
06-05-2010, 22:03
Eğer siz airport'u açık konumda tutarsanız sürekli olarak otomatik olarak açılacaktır. Mac kafasına göre kapatmaz airport'u. Modeminizi görmüyormuydu normalde..?

byrm888
06-05-2010, 22:10
menude airport simgesi wireles bozulduktan sonra çıkmadı zaten hiç normal wirels yok .. ben usb wireles aldım ralink marka .. takdım tanıdamı cd sinden mac software ini yükledim .. işte sonra sadece ralinkin software i ile çalıştı airport yok piyasada ..çıkmazı bi ayarı falan varmı ??

SaTuSa
06-05-2010, 22:15
Şimdi şurada anlaşalım, sizin normalde wifi var ama bozulduğu için yazılım simgesi çıkmıyor. Zaten bu durumda yapacak bir şey de yok...

Sistem ayarlarında network ayarı var buradan wifi simgesine bakın, orada airport bölümünden Asist me.. diye bir ibare var aşağıda, oradan onarım yapmayı deneyin. Olursa olur olmazsa da usb ile devam

byrm888
06-05-2010, 22:22
internete ne ile bağlanıyorsunuz seçeneğinde airport yok (silik bi şekilde var) ethernet ve diğeri var ben usb wireles den bağlanıyorum ama airport onu pek kala alıp cihazı kendi kullanma girişimine yanaşmıyo internete bağlanıyorum sıkıntı yok ama menudeki klasik airpotdan bağlanmak daha iyi olurdu

SaTuSa
06-05-2010, 22:26
Mac os x kurulum cd si var mı? eğer varsa ilk önce usb yi kaldırıp yazılım cd si ile yazılımınız yenileyin ama yükleme yaparken disk utility ile biçimlendirme falan yapmayın. üzerine kurar gibi tekrardan kurulum yapın ki ilk ayarlarını geri alsın. yaklaşık olarak 45 dakika falan sürer

byrm888
06-05-2010, 22:40
deneyelim bakalım .. saol