PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Spirit ve Blackra1n

dogadogan
04-05-2010, 19:56
Merhaba,
Benim Türkiye'den alınmış 3.1.2'li iPhone 3G'im var. Blackra1n'le JB yapmıştım. Şimdi iTunes'la direkt 3.1.3'e güncelleyip, sonra Spirit'le tekrar kırsam sorun çıkar mı?
Yani, önceden Blackra1n kullandığım için ilk önce restore mu yapmam gerek?

UmuT
04-05-2010, 19:59
Hayır sorun çıkmaz eğer Orjinal Fimware ile güncelleme yaptıysan telefon ilk günkü haline dönmüştür.. Spirit ile yapabilirsin JB :)

ankarag3lü
05-05-2010, 00:43
i pod touch 2g kullanıyorum fw 2,1,2 olduğu için 3,1,3 e yukseltmek ıstıyorum i tunes un da surumu guncel değil. spirit daha basır jb yapmamızı sağlıyor sanırım. cıhazımdakı muzıklerın resımerın vıdeoların kaybolmasını ıstemıyorum jb yapmadan once ne yapmalıyım
jb yapmadan once ı tunes surumunu ıtunes calıstırınca gelen otomatık uyarı uzerıne guncellesem cıhazdakı muzık resım vs kaybolur mu?
bırde spirit ıle resımlı anlatım da resim 1 için dıyor kı bılgısayarınız vista yada 7 ise uyumluluk monudunu xp/ windows me ye alın dıyor ama resime baktığımızda spırıt programını acıp onun modunu sankı soylenılene alıyoruz gıbı orayı anlayamadım bılgısayarın modunu xp ye nasıl alacağız?
bırde jb yapmaya karar verdımdıyelım once 3,1,3 fw ındırıp onu mu karacağım cıhaza onu mu yukleyeceğim restorela spirit ıle jb yapomadan once onu da anlayamadım [:(] bu esnada kaybolur mu cıhazdakı muzık resım vs bılgıler

UmuT
05-05-2010, 17:23
Jb yapmadan önce Otomatik uyarı ile güncellersen bilgilerin kaybolur.. Kaybolmaması için Back Up almalısın ;)
Resim1 de anlatılan şey Spirit Programına sağ tıklayıp Uyumluluk ayarlarını gidip Orayı Windows XP/Windows Me yapıp uygula diyip çıkmalısınız....
3.1.3 ü yükledikten JB yapın cihazınızı sonra daha önceden aldığınız Back Up ı kurun. Bu şekilde bilgileriniz kaybolmadan 3.1.3 e geçip JB yapmış olursunuz :):)
Sorunlar için ilk önce Tüyo Merkezini ziyaret edip bulamassanız buraya yazabilirsiniz :) Kolay gelsin :)

evren77
06-05-2010, 00:38
merhaba,
yurtdışından 3g almıştım kırılmış olarak
ama bugün kazara laptop restore yaptı ve kitlendim
sürümünü bile öğrenemiyorum
devices a geliyorum, geçerli bir simkart takın benzeri bişrey diyor.
blackraini indirdim oldu diyor ama yine kilit çıkıyor.
acil yardımınızı rica ederim

evren77
06-05-2010, 00:39
msn: ............
inanın ne yapacağımı bilmiyorum 33 yaşındayım ve bu meretten anlamıyorum

ArnBien
06-05-2010, 00:44
Cihaz lock duruma geçmiş. Aşağıdaki konuda cydia'dan itibaren yapılan işlemleri deneyebilir misiniz ;

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/9876-iphone-3g-3-1-3-versiyonu-unlock-simlock-islemi-3gslerde-calismaz.html