PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları icy uzerine cydia yaparsam ...

MsTrK
03-05-2010, 21:34
arkadaslar gecenlerde restore ettim (satusa kardes sayesinde ve bu forumda bulunan herkesezinde sayesinde ) custom firmware ile ettim icin cydia ve icy icinde geldi simdi ben cydia yi kullanamiyorum ama icy de sorunlu fln kullaniyorum herneyse simdi benim sorum eger ben blackra1n ile JB edersem o icy yi silebilirmiyim ve ondan sonra cydia nin kullanamama sorunu giderebilirmiyim ? (makine 2G 3.1.2 )

RuN@W@Y
03-05-2010, 21:53
icy silme yöntemi cydia içinde "packages" da idi aylar önce şimdi bilmem ama cydia niye çalışmıyor anlayamadım tabi

MsTrK
03-05-2010, 22:04
onu tam bende bilmiyorum , belki icy cydia ile cakisiyodur icy yi silsem cydianin sorunu cozulurmu ?

RuN@W@Y
03-05-2010, 22:20
2G de 3.1.2 için iTunes izin veriyormu bilmiyorum ama orjinal 3.1.2 ye shift+restore edip blackra1n rc3 ile JB edin. iTunes sürümünüz 9.1 in altında olsun. Sonra wireless bağlantısıyla blackra1n app den sadece Cydia yı kur.

düzenleme: Spirit i unuttuk biz cihazınızda sim kilit yoksa 3.1.3 e update edip Spirit ile JB yapabilirsin.

MsTrK
03-05-2010, 22:37
peki restore etmeden direkt uzerine cydia yi blackra1n ile kursam olurmu ?

RuN@W@Y
03-05-2010, 22:53
zaten Jb li custom fw ye sahipsin bir de blackra1n yaparsan nolur işte onu bilemicem.

MsTrK
03-05-2010, 23:09
ben o zaman sunu yapmam lazim tam anladiysam ;
telefonu ilk once orjinal fw ile shift+restore edicem ondan sonra blackra1n ile jb yapicam dogrumuyum ?

RuN@W@Y
03-05-2010, 23:19
Spirit i daha sağlıklı gördüm ben ve cydia direk yüklü gelcek çökme sorunu yaşatmaz Wi-Fi sorunu da yok bildiğim kadarıyla 3.1.2 yi Spirit ile JB liyebilirsin.

MsTrK
06-05-2010, 23:06
kardes telefonu restore yaptim bu kez de lock dedi yani telefon acildi (restore sirasinda sim icindeydi) sadece acil aramalar yapabiliyorum ondan sonra telefonu recovery moda yaptim simdi ise pc haa veriyor dedikleri gibi baska leptopta denedim ama oda hata verdi 1604 simdi ne yapmam lazim sim karta cikmiyor kurdanla cikartmaya calistim ve kurdanin ucu icinde kaldi igneyle deniyorum bu kez simde cikmiyor yani beska telefonada koyamaiyorum simi yani benim bu teli yapmam lazim arkadaslar

herkese simdiden tsk.

RuN@W@Y
06-05-2010, 23:15
1604 ü ben izin verilmeyen firmware leri yüklerken almıştım.

senin telefon niye acil aramada kaldı peki iTunes onu aktive etmesi lazımdı? Sim kilidi var mı??

MsTrK
06-05-2010, 23:36
bendeki salaklik bana hediye gelmiste ( benden once birisi zaten kullanmisti jb li ) bende yoktur diye restore attim ondan sonra ben belcikada oturdugum icin base in subesi gidip astirmami istedi ben de onun uzerine telefonu recovery moda soktum simdi oyle kaliyor ne restore edebiliyorum ne de sim karti cikartabiliyorum .

RuN@W@Y
07-05-2010, 00:25
yeniden başlattığında da recovery mode a giriyorsa her seferinde. iRecovery çözüm olabilir anlatımıyla burada kendisi 32 bit işletim sisteminde kullanın tercihen XP. iRecovery: Get Out iPhone from Recovery Mode Loop on Restart | iPhone (http://www.ihackintosh.com/2009/07/irecovery-iphone-recovery-mode-loop-restart/)

recovery den çıkartabilirsen ve aktive edebilirsen spirit ile JB yaparsın.

senin sorununu tam anlayamadım ben bu konuda fikri olan diğer arkadaşlara özellikle de yöneticilere bırakayım bu işi

placebo
07-05-2010, 01:40
Şu an recovery modda kaldı demişsiniz ama yılmayın, başka bilgisayarlarda, başka USB portlarında deneyin. Sonunda olacaktır. Daha dün elime aynı durumda 2G geçti, her seferinde hatalarla karşılaştım ama size tavsiye ettiğim gibi başka portlar, başka bilgisayarlarda deneyince sonunda restore yapabildim.

2G telefonunuzun acil aramada kalma sebebi Blackra1n'le jailbreak yapmanız. Redsn0w'la jailbreak yaparsanız ve bu sırada Bootloader dosyalarını da kullanırsanız telefonu acil arama ekranından kurtarırsınız.

MsTrK
07-05-2010, 18:50
tmm sagol abilerim dedinizi teker teker denicem sagolun,
sonuclar buraya yazarim ;)

MsTrK
07-05-2010, 19:41
run@w@y kardes senin dedigin programi indirdim ama acilmadi baska bi yontum yokmu bu lanet recovery moddan cikmanin ?

RuN@W@Y
08-05-2010, 11:35
iRecovery i kullanmak için cmd yazıp konsolu açacaksın. dosyayı oraya sürükleyeceksi Dosya konumu orada görüncek. sonra sonuna " -s" " -f" gibi komutlar ekleyeceksin verdiğim linkte iniglizce anlatımı var. Hatta http://www.ikaynak.com/forum/15-surum-yukseltme-dusurme-ve-restore/13086-iphone-3gs-4-0dan-3-1-3-surumune-dusurme-mac-icin.html burada da iRecovery kullanımı yazılmış. Bu bende Windows 7 64bit de çalışmamıştı. 32 bit XP de yapmıştım ama.

placebo
08-05-2010, 13:21
Recovery moddayken iTunes üzerinden tekrar restore yapın. Çeşitli hatalar alabilirsiniz 13, 1604 gibi. Ama yukarıda da dediğim gibi farklı USB portları, farklı bilgisayarlarda deneyerek restore yapabilirsiniz.

MsTrK
14-05-2010, 00:03
sgl abi biraz gec cvp verdim ozur dilerim ,
herkese tsk ederim ilgilendikleri icin ,
restoreye fln gerek kalmadi aslinda soyle oldu telefon recovery modayken blackra1n ni actim pc den ordan make it .. yaptim telefona hem kullaniyorum hemde hic sorun yok eskisi gibi oldu ;)