PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi konular için "Video Rehber" hazırlamamızı istersiniz? İstekleriniz bu konudan..

[JW]
10-04-2010, 21:52
Evet arkadaşlar iKaynak.com olarak artık video rehberler hazırlayıp, bu bölümden yayınlayacağız. Sizlerde bu sayfadan hangi konular için video anlatım istediğinizi yazarsanız, ileride çalışmalarımızı o konular üzerine yapabiliriz.

Yakında çalışmalar gelecek. Şimdiden hepimize hayırlı olsun... [:)] İsteklerinizi alalım...

burock3699
10-04-2010, 22:08
Üyeler video anlatım yapıp yayınlayamayacaklar mı bu kategori altında?

aresblade
10-04-2010, 22:10
Ah kamer ahh, askere gittiğimi fırsat bildin değil mi? şaka bir yana, böyle bir bölüm muhteşem olmuş.*Bence en çok vidyolu rehberi cydia uygulamaları için ve cydia'daki uygulamaların ozellikleri için hazirlayabiliriz. Bunun dısında, sürüm yükseltme düşürme ve jailbreak için de kullanabiliriz.

[JW]
10-04-2010, 22:17
Eheh valla emir yüksek yerden geldi, hemen açtık bölümü.[:D] Olsun sizde gelince katkıda bulunursunuz inşallah [:)]

Üyeler video anlatım yapıp yayınlayamayacaklar mı bu kategori altında?

Üyelerimizde katkıda bulunmak isterse, yani rehber hazırlayan olursa, kontrol edip koyarız ama biz yönetim olarak kendimiz hazırlamayı düşünüyoruz şu aşamada.

ЯзλρзR
10-04-2010, 22:55
Öncelikle böyle bir bölümün açılması güzel olmuş bazı şeylerde yeni olan arkadaşlara gerçekten yardımı olabilir hayırlı olsun diyorum.

Benim aklıma gelen tüyo rehberinden bazı konular olabilir, birde winterboard temaları hakkında olabilir diye düşünüyorum çünkü yüklemesi karışık temalar var.

iyi forumlar, saygılar..

ByWanT
11-04-2010, 02:03
Evet arkadaslar,hazirlayacagimiz video rehberler icin kisa bir önbligi videosu hazirladim.

http://www.youtube.com/watch?v=NlG36DAQfAs

http://www.youtube.com/watch?v=NlG36DAQfAs

Not: Videoyu actiktan sonra sag alttan 720P ye ayarlamayi unutmayin

[JW]
11-04-2010, 02:12
Eheh Emre hocam harika yav, eline koluna, yüreğine sağlık. [:@] Şu sitenin işleri bitsinde, artık bu konuya da gerçek manada geçelim. Vallahi ben çok beğendim, tekrar tebrik ederim. [:)]

Ayrıca bu tür detaylı videolu anlatımlar Türkiye'de zaten yok, yabancı sitelerde de ne kadar fazla vardır yada Türk kullanıcıların ne kadar işine yarıyordur bilmiyorum.. Umarım değerli üyelerimiz bu çalışmaların kıymetini bilirler. [:)]

Dirsehan TÜR
11-04-2010, 17:44
Elinize sağlık .. Çok süper bir çalışma olmuş bence sıkıntı çekenler için süper bir rehber olucak [:'(]

v_a_r_o_s
12-04-2010, 14:19
Eline, gözüne, diline sağlık.. Eminim ki ilk zamanlardan sonra sende çok rahat ve hızlı bi şekilde bu işi halledeceksin [&:]

N!t£cn@klQw
12-04-2010, 14:44
inşallah :d

UmuT
14-04-2010, 16:44
valla mkemmel olmuş ellerinize sağlık :)

temalak
18-04-2010, 22:59
Vallahi bu şekilde bi anlatım olursa heralde hiç okuma yazma bilmeyen biri bile yapabilir. Helal olsun size. Artık tüm avrupa sizden ögrenir nasıl yapıldıgını. :)))
valla hocam kısacası herkesin istedigi sıfırdan alınan bi iphone ye nasıl crack li oyun yüklendigidir. Eger onu yaparsanız insanların çogu faydalanacaktır. Tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum başarılarınızın devamını diliyorum.

reiis
18-04-2010, 23:06
itunes kullanimi icin videolu anlatim guzel olur bilmeyenler icin faydali olur

[JW]
18-04-2010, 23:34
Aslında iTunes kullanımı bencede çok iyi olur ama biraz detaylı bir konu, belki bir kaç bölüm şeklinde yapılabilir. Haftada birer taneden dizi gibi takip edilir artıkın [:P] Neyse not edelim bir kenara, kısa rehberler bittikten sonra yapılabilir sanıyorum. [:)]

ReViVoMelih
19-04-2010, 01:00
Harika düşünmüşsünüz bu olayı ellerinize sağlık hocam

v_a_r_o_s
19-04-2010, 11:20
Evet iTunes çok detaylı.. Nerden başlansa eksik kalır [;)]

Belki iTunes üzerinden eksikleri olanlar varsa, iTunes üzerinden albümlere resim (kapak) ekleme için istek olabilir mesela.. Sonra bunlar video rehberleri içinde iTunes sabit konusu içerisinde olabilir..

N!t£cn@klQw
19-04-2010, 11:25
Yakup güzel fikir.

tumoli
19-04-2010, 20:00
emeyi geçen tüm arkadaşlara teşekürler

[JW]
23-04-2010, 12:43
yeni istek yok mu...

v_a_r_o_s
23-04-2010, 13:20
iTunes'de albüm kapaklarının nasıl eklendiğini anlatan kısa da olsa bir anlatım olabilir..

ByWanT
23-04-2010, 14:07
Eger bir aksilik cikmazsa bugun iki video daha gelecek arkadaslar

[JW]
23-04-2010, 22:57
Ooo 2 video mu? Süper, merakla bekliyoruz Emre [:@]

MeTaL
25-04-2010, 16:10
Nasıl JealBreak Yapılır Bununda Videosu olmazsa olmaz içinde bence :)

ByWanT
26-04-2010, 13:46
;120508']Ooo 2 video mu? Süper, merakla bekliyoruz Emre [:@]

sorma videolari kamer [:)] ilk olarak iki parca halinde mobileterminal ve appcake olacakti..appcake de problem cikti hemde baya bir probem cikti,ilk parcada appcake den bahsettigim icin sadece mobile terminal olanida ekleyemiyorum [:(] ikiside sil bastan

Mr.Isaac
06-05-2010, 20:38
cydia sorunlari hakkinda video hazirlarsaniz iyi olur ;=)

saydin19
10-05-2010, 12:52
Bence makinalarin icini acip kapatmayi gosteren videolar koyun. Mesela batarya nasil degistirilir gibi...

Misafir.
10-05-2010, 19:15
Bence makinalarin icini acip kapatmayi gosteren videolar koyun. Mesela batarya nasil degistirilir gibi...

bu videoları kendi cihazlarımızda hazırlıyoruz ayrıca teknik servis değiliz istediğiniz tarzda videolar youtubede mevcut araştırabilirsiniz

N!t£cn@klQw
11-05-2010, 09:06
aslında olmayacak iş değil ama biraz fantazi olur sanırım düşünsenize bilgi paylaşma forumu teknik servis forumuna döner.
yada şöyle yapılabilir biraz kendi adınıza bağış yaparsınız yönetici arkadşlarda kendilerine açıp kapatmalık cihaz alır ve istediğiniz videoyu çekerler, nasıl ama ? güzel olmaz mı ? [8D][:D][:'(]

Caneyy
11-05-2010, 18:15
iPhone kapağı nasıl açıldığını gösteren bir video süper olur

Misafir.
11-05-2010, 18:22
iPhone kapağı nasıl açıldığını gösteren bir video süper olur
heralde dalga geçiyorsun 2 mesaj yukarıyı okuduysan görürsün cevaplarımızı o konudaki

Caneyy
11-05-2010, 18:34
gerçekten affederseniz okumadan yazdım pardom[gl=8.gif]

yok
13-05-2010, 20:11
Installøus kullanımı hakkında video rehber yeni kullanıcılar için faydalı olabilir.. [:'(]

lfshdws
13-05-2010, 22:01
tema yapma ya da winterboard kullanımı hakkında da olabilir...

belontis
13-05-2010, 22:34
ipod touch ile nasil dizi siteleri izlenir?

SaTuSa
13-05-2010, 22:36
Sorunuzun yeri burası değil arkadaşım!

botsvana
26-05-2010, 21:29
Doğrusunu söylemek gerekirse böylesine önemli bir boşluğu dolduran fevkalade yararlı bir sitenin açılmasında ve iphone kullanıcılarının bilgi açıklarının giderilmesinde yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.
Video rehber hazırlama konusunda ilk defa iphone ile tanışan ve benim gibi hiçbir bilgi sahibi olmayan arkadaşlarımızı hesaba katarsak daha yararlı olacağını düşünüyorum.
En basitinden baseband, firmware, versiyon vb. bilgilere iphone üzerinden nasıl ulaşılacağından tutun, itunes in ne gibi fonksiyonlara sahip olduğu, sim kilitlerin nasıl kırılacağı, jailbreak yöntemiyle iphone un nasıl özgürlüğüne kavuşturulacağı, crackli uygulamaların (zip li ve rar lı dosyalar da dahil olmak üzere) iphone nasıl yükleneceği vb. şu anda hatırıma gelmeyen ancak deneyimli kullanıcılar için basit de olsa iphone ile yeni tanışan arkadaşlar için yararlı olabilecek her türlü uygulamaların görsel platformda sunulmasının fevkalade yararlı olacağı kanısındayım.
Özverili çalışmalarınızdan ötürü sizlere bir kez daha teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum...

bayuhan
28-05-2010, 00:44
ipod touch ile nasil dizi siteleri izlenir?

Acaba arkadas Ipod ile nasil dizi izlenir in video anlatimini istiyor [8D]

MiSs_CeZa
10-07-2010, 16:51
Cydia programının yüklenilmesi ve devamı mükemmel anlatılmış öncelikle bunun için teşekkürler[:)] benim sizden ricam bir de Cydia programının kaldırılması olcaktı malum biraz zor kaldırılıyor diye biliyorum hem yükleyip sonradan silmek isteyenler için de güzel bi yol gösterici olabilir iyi çalışmalar [:)]

SaTuSa
10-07-2010, 16:53
Restore edersiniz silinir..

FuAt_63
25-07-2010, 20:03
bilgisayardan cihaza .ipa yükleme üzerine yapın anlatımlar yetersiz çünkü

SaTuSa
25-07-2010, 22:56
Bu kadar anlatımın neresi yetersiz bende buna anlam veremedim şimdi.....?????

Uygulama Yükleme Yöntemlerini Öğrenin:

Uygulama yüklemek için kullanabileceğiniz bir çok yöntem var, fakat en önemlilerini zaten bir önceki adımda anlattık. AppSync yamasını kurmak ve Installous uygulamasını yüklemek, kırılmış uygulama kurmabilmek için ilk aşamada yeterli olacaktır. Yine de detaylı bilgilere aşağıdaki konulardan ulaşabilirsiniz.

1. Installous ile Direkt İnternetten Kırılmış Uygulama Yükleme Yöntemi (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15459-tum-uygulama-yukleme-yontemleri.html#post64831)
2. iTunes Üzerinden Kırılmış Uygulama Yükleme Yöntemi (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15459-tum-uygulama-yukleme-yontemleri.html#post64832)
3. [Video Rehber].App Klasörü İçinde Bulunan Uygulamaları Yükleme Yöntemi (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15459-tum-uygulama-yukleme-yontemleri.html#post64833)
4. Bilgisayardaki Uygulamaları Installous ile Yükleme Yöntemi (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15459-tum-uygulama-yukleme-yontemleri.html#post65911)
5. .deb Uzantılı Uygulamaları AppCake ile En Kolay Yükleme Yöntemi (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15459-tum-uygulama-yukleme-yontemleri.html#post74377)
6. .deb Uzantılı Uygulamalar İçin Yeni Alternatif Yükleme Yöntemi (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15459-tum-uygulama-yukleme-yontemleri.html#post100359)
7. .deb Uzantılı Uygulamaları Terminal ile Yükleme Yöntemi (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15459-tum-uygulama-yukleme-yontemleri.html#post144668)
8. iPhone Pc Suite ile Uygulama Yüklemek (Kablosuz Nete Gerek Yok) (http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/933-iphone-pc-suite-ile-uygulama-yuklemek-kablosuz-nete-gerek-yok.html)

FuAt_63
25-07-2010, 23:11
Bu kadar anlatımın neresi yetersiz bende buna anlam veremedim şimdi.....?????

hepsi eksik dememişim dikkat ettiyseniz

2. si eksik hiç birşey anlayamadım ben mesela

bu yamayı yükleyin demiş sonra ise

"Uygun yamayı yükledikten sonra kırılmış uygulamaları iTunes üzerinden, ücretsiz bir uygulama yükler gibi yükleyebilirsiniz. İyi forumlar."

ben bu konulardan pekte anlamayan biri olarak bu işlemi yapamadım

SaTuSa
26-07-2010, 14:33
Sizin yamanız kurulu olduktan sonra indirmiş olduğunu uygulamaya iki defa tıkladığınızda uygulama itunes tarafından yüklenir demek istemiş. Denediniz mi yüklemeyi bu şekilde hiç??? Anlaşılmayacak bir durum değil aslında...

FuAt_63
26-07-2010, 14:46
evet denedim. itunes ta görünmesine rağmen ipad ime yüklenmiyordu.herneyse Modamine sayesinde farklı yoldan yüklüyorum artık ;)

iOzbrk
26-07-2010, 15:02
Bilgisayarını ''Authorize'' değilse hiçbiri yüklenmez zaten... Önce uygulamayı ''Authorize'' edin Türkçesi doğrulatın

eses2658658
12-08-2010, 10:15
Jailbreak yapımı konusunda ayrıntılı bir anlatım olabilir mesela...

ByWanT
14-08-2010, 18:53
Haftaya shsh kaydi alma ile ilgili ayrintili bir video gelecek...Videonun bu sefer 720P haricinde Full HD(1080P) olarak sunumu da mümkün.Bu sekilde kotasiz internet kullanan arkadaslarimiz daha kaliteli bir sekilde seyredebilirler...Video youtube haricinde vimeo gibi türkiyeden erisimi yasak olmayan video paylasim sitelerinede yüklenecektir...Ayni zamanda 1080P, 720P ve 480P olmak üzere 3 ayri boyut ve kalitede indirilmeyede sunulacaktir...

husokal
25-08-2010, 01:16
Yeni bir ipod/iphone aldınız, en güzel şekilde kullanmak istiyorsunuz ;
Öncelikle neler yapmalı nelere dikkat etmelisiniz ( program krma jb vs) ve bunların hangi sıraya göre yapılması tavsiye edilir,
Tavsiye önemli programlar - ve kullanımı (henüz pek adlarını bilemiyorum )
ve belkide üyelerin anketlerinden derlenen tavsiye oyunlar
içeren bir video olursa yeni bir kullanıcı olarak benim de süper işime yarar :)

erwa21
14-10-2010, 15:46
öncelikle sitenizi çok mükemmel buluyorum herşey gayet güzel düzenli bir şekilde bu yüzden[:'(] moderatörlere saygılar.
ben abd den getirdiğim iphone 4.02 için jailbreak ve unlock işlemini gerçekleştirebileceğim kesin bi yol istiyorum sizden herkes bişey yazdığı için güvenemiyorum çünkü şu an 3g 16 lık makinam yalnış bilgi yüzünden update ettim ve emergency call menüsünde kaldı öylece. bunun için de yardımcı olursanız sevinirim ....şimdiden teşekkürler

SaTuSa
14-10-2010, 15:52
öncelikle sitenizi çok mükemmel buluyorum herşey gayet güzel düzenli bir şekilde bu yüzden[:'(] moderatörlere saygılar.
ben abd den getirdiğim iphone 4.02 için jailbreak ve unlock işlemini gerçekleştirebileceğim kesin bi yol istiyorum sizden herkes bişey yazdığı için güvenemiyorum çünkü şu an 3g 16 lık makinam yalnış bilgi yüzünden update ettim ve emergency call menüsünde kaldı öylece. bunun için de yardımcı olursanız sevinirim ....şimdiden teşekkürler
İlk sorunuz yanlış yerde açılmış, sorunlar bölümüne yeni konu açarsanız konu hakimiyeti açısından çok daha iyi olur. Ayrıca size kim yol gösterdi de cihazınız acil arama ekranında kaldı çok merak ettim, daha birinci mesajınız olunca kimseye bir şey sormadığınız açık... Uygun bölümden yeni bir başlık açarak sorununuzu yazınız ve konudan devam edilsin..

iOzbrk
14-10-2010, 15:57
ubuntu ve ipod hakkındaki sorunlar için düzenlenmesini isterdim şahsen

HUSNA
30-10-2010, 18:12
windows altında sanal max os x kurulumu...

husokal
07-11-2010, 14:47
iphone-ipod cihazlarımız la bilgisayara uzaktan bağlanma rehberi
(gerek ifunbox kullanımı gerek itunes gerek mobile terminal..)

okmsz
07-12-2010, 17:24
Herkese selamlar app cake ile ile bilgisayar vasitasiyla nasil yukleme yapilacaginin videosunu hazirlayabilirseniz cok iyi olur. TEsekkurler

Ruslan
17-07-2011, 19:04
merhabalar ben ipod2g kullaniyorum.yakinda firmwarei 4.2.1olarak yeniledim simdi de greenpoisOnu kullanarak jailbreak yapmak istiyorum ama hep hata veriyor.sanki daha once yazdiklariniza bakaram yaptim islemleri ama yine de hata veriyor.yardimci olumusunuz.

GKTG
17-07-2011, 19:34
merhabalar ben ipod2g kullaniyorum.yakinda firmwarei 4.2.1olarak yeniledim simdi de greenpoisOnu kullanarak jailbreak yapmak istiyorum ama hep hata veriyor.sanki daha once yazdiklariniza bakaram yaptim islemleri ama yine de hata veriyor.yardimci olumusunuz.

Bu yazınızı alakalı konuya yazmalısınız.

SERKAN___IM
06-12-2011, 11:10
deneme yapıyorum (bi konuya girmek istediğim de) aşağıdaki yazı çıktı ondan deneme mesajı attım k.bakmayın özür dilerim...

Bilgilendirme Mesajı

SERKAN___IM, sizin bu sayfaya giriş yetkiniz bulunmuyor. Sorun aşağıdaki sebeplerden kaynaklanıyor olabilir:

Yetkiniz dışında bulunan bir sayfaya girmeye çalışıyorsunuz.
Eğer mesaj yazmak istediyseniz, üyeliğiniz yasaklanmış olabilir ya da üyeliğinizin aktifleştirilmesi gerekiyor olabilir.

sauc
24-12-2011, 21:32
Apple TV 2 için nasıl jailbreak yaplıcağı ve kullanım tavsiyelerinin olduğu bi rehber hazırlayabilirseniz gerçekten çok iyi olur Türkiye de neredeyse hiç bir şey yok bu cihazla ilgili böyle bir forumada bunu tanıtmak yakışır bence

krbyr
11-01-2012, 23:42
en iyi cydia uygulamaları için birer video hazırlarsanız sevinirim yükledikten sonrası benim için tam anlamıyla bir işkence şimdiden teşekkürler :)

cihanc
14-02-2012, 10:30
jb kurulumu için video var mı acba 5.0.1 4s için forumda görmedim

Ogzhnozcn
14-02-2012, 15:24
jb kurulumu için video var mı acba 5.0.1 4s için forumda görmedim

Bildigim kadariyla yok ancak bunun icin video yapilmaz,cunku her surumun jailbreak yapma yontemleri ayni birkere ogrenildimi birdaha unutulmuyor,gerekli konulardaki anlatimlari okuyarak ve resimlere bakarak jailbreak yapabilirsiniz

mslmaslan
11-04-2012, 16:55
mrb jb yapma konusunda cook sorun yasıyoruz bu konu hakkında video hazırlarsanız cook muteşekir oluruz sizler için cok zor olmasa gerek

DeDeLi
11-04-2012, 17:06
mrb jb yapma konusunda cook sorun yasıyoruz bu konu hakkında video hazırlarsanız cook muteşekir oluruz sizler için cok zor olmasa gerek

Jailbreak & Unlock Yöntemleri (http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/) bölümümüzde jailbreak yöntemleri için adım adım detaylı bir rehber hazırlıyoruz.Bunun videodan farklı olduğunu düşünmüyorum şahsen.Gerçekten emek verilerek hazırlanıyor çünkü ama video talebiniz de dikkate alınacaktır.Teşekkürler iyi forumlar

mslmaslan
11-04-2012, 17:13
tamam super bır sıte kurmussunuz yontemlerın hepsi sahane video olunca daha kolay oluyor bıde anlasılması daha basıt duruma geliyor

marlboromen
18-11-2012, 20:25
arkadaşlar merhaba bende acemilerdenim hazırlamanızı istediğim video redsn0w da 3 gs base band 6.15 'i düşürmek 2. cihazımı ios 5.1.1 e yükseltim ama modem Firmware yi düşüremiyorum.internette aramadığım video kalmadı ama türkçe yok.