PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sennheiser CX 400-II Black

[ITouch]
05-04-2010, 08:57
Arkadaşlar Sennheiser CX 400-II Black bu kulaklığı almayı düşünüyorum ama iyi bi kulaklık mıdır?
Bass ve tiz açısından ? Yardımcı olursanız sevinirim :)

tolgaa
05-04-2010, 09:33
Ben olsam AKG'nin K340 ya da K330 modelini tercih ederdim, çok daha iyi bas/tiz dengesi olan bir kulaklıktır.

[ITouch]
05-04-2010, 10:21
hmm tamam teşekkür ederim arkadaşım biraz daha tavsiyelere bakayım o senin dediğin kulaklığa (K340) baktım güzele benziyor biraz araştıracağım almışken en iyisini almayı istiyorum da

rocktopeace
27-10-2010, 21:50
Arkadaşlar inanamıyorum ya...3 hafta boyunca kulaklık araştırdım,yeni aldığım ipod touch 4g için..Araştırdığım kulaklıktan istediğim ÖZELLİKLE derin ve her vuruşta beynimi titreten basslardı...Sennheiser markasının nerdeyse her modeli kaliteli sesi ve özellikle basslarıyla anılıyor biliyorsunuz,iyice iştahım kabardı ve 250 TL' yi gözden çıkarmıştım,ancak internette dahil hiçbir yerde bu fiyata istediğim kulakiçi "orijinal" Sennheiser modellerini bulamadım(CX 95-CX 550...vs)...Sonunda bugün MediMarkt'a gittim,bir baktım CX-200-II,CX-300-II ve CX-400-II precision modelleri vardı ben de en üst modeldir,en iyi BAS'I verir diye CX-400-II Precision modelini aldım 180 TL'ye.
Ve sonuç...basslar çooook sıradan,hiiç derin değil..inanılmaz moralim bozuk ya...yemin ederim samsung f480 telefonumla gelen handsfree kulaklığı daha iyi bas veriyor,evet aynen öyle...arkasında "sennheiser-metan" hologramı olan ve yetkili satıcılarından biri olan MediaMarkt'tan alınmış Sennheiserden bu şekilde bahsedeceğimi hiç düşünmezdim...gerçekten hayal kırıklığına uğradım...Kulaklık bass kalitesi olarak IPod'un kendi kulaklığından biraz daha iyi ama benim Samsung'dan daha iyi değil malesef...heralde cx200 ün bassları daha derin ve dolgun 80 TL de fiyatı vardı onu mu alsaydım?...Alet İpod Touch 4G,kulaklık Sennheiser CX 400-II Precision ve ben hala memnun değilim...Ne diyorsunuz arkadaşlar bu konuda?
Alt tarafı bir kulaklık,abartma diceksiniz belki ama gerçekten canım çok sıkkın BAS hayallerim suya düştü,180 TL 'yi sokağa attığımı düşünüyorum resmen.[gl=8.gif]

Afanasyevo
27-10-2010, 22:22
Sennheiser' i ben şahsen kulaklıkta tek geçerim. Bahsettiğiniz modeli denemedim gerçi ama baslar yeterince derinden gelmiyorsa yetkili servisine danışmanızda yarar vardır. Sennheiser (tüm seslerde doygun kalite verir) özellikle bas kalitesi ile ünlüdür çünkü..

Xulavi
27-10-2010, 22:36
Selam dostum. Ayni kulakligi bende kullaniyorum. Ilk olarak N96 kullanirken almistim. Inan bana N96 ile kullanirken resmen baslari beynimde hissediyordum. (Bu arada bende senin gibi bas delisiyim). Daha sonra iPhone aldim ve onda kullanmaya basladim. Fakat neden bilmiyorum, N96'daki kaliteyi alamadim. Halbuki iPhone'da cok daha iyi olmasi gerekiyor diye tahmin ediyorum.
Sanirim Ekolayzir ayarlarinda biraz oynamak gerekiyor.

rocktopeace
27-10-2010, 23:27
Sennheiser' i ben şahsen kulaklıkta tek geçerim. Bahsettiğiniz modeli denemedim gerçi ama baslar yeterince derinden gelmiyorsa yetkili servisine danışmanızda yarar vardır. Sennheiser (tüm seslerde doygun kalite verir) özellikle bas kalitesi ile ünlüdür çünkü..

Evet ben de öyle düşündüğüm için zaten hayal kırıklığı yaşıyorum ya,hayır yani alet dandik olsa ondan dicem ama ipod 4G daha ne olsun...

Selam dostum. Ayni kulakligi bende kullaniyorum. Ilk olarak N96 kullanirken almistim. Inan bana N96 ile kullanirken resmen baslari beynimde hissediyordum. (Bu arada bende senin gibi bas delisiyim). Daha sonra iPhone aldim ve onda kullanmaya basladim. Fakat neden bilmiyorum, N96'daki kaliteyi alamadim. Halbuki iPhone'da cok daha iyi olmasi gerekiyor diye tahmin ediyorum.
Sanirim Ekolayzir ayarlarinda biraz oynamak gerekiyor.

İnternetteki yorumlarda 10 üzerinden enaz 8.5 almış,hatta bazı yorumlarda kulaklığın olumsuz yönleri olarak fazla basın rahatsızlık verebileceği yazıyor o derece yani...ama gerçekten alakası yok...gerçi bazı yorumlarda da olumsuz yön olarak basların yeterince derin olamaması yazıyor ama malesef ben o yorumları kulaklığı aldıktan sonra denk geldim...yani demek istediğim bas yok değil ama gerçekten bu basla ün yapmışsa bu marka ya da en azından bu modeli,demek ki ben bastan hiç anlamıyorum...ama orjinal sennheiser yani daha ne olsun...acaba gerçekten kulaklıkta bir sorun mu var?ya da kullandıkça bas kalitesinde açılma olur mu?yoksa kendimi mi kandırıyorum?

Afanasyevo
27-10-2010, 23:33
Yetkili servisle görüşerek durumu izah edin ve farklı bir modeli ile değişim talep edin. Anlayacaklardır..

theOracle
27-10-2010, 23:41
SONY MDR-EX55 Kulakiçi Stereo Kulakl?k (Siyah) GittiGidiyor.com'da #31677980 (http://urun.gittigidiyor.com/SONY-MDR-EX55-Kulakici-Stereo-Kulaklik-Siyah_W0QQidZZ31677980) tavsiyemdir şu an bunlardan alıyorum iphone 3g için

rocktopeace
28-10-2010, 00:09
Yetkili servisle görüşerek durumu izah edin ve farklı bir modeli ile değişim talep edin. Anlayacaklardır..

Oyle bi deneyelim bakalim,gerci bi yerden sonra bass da goreceli bi kavram,yok bas gayet iyi derlerse aksini nasil ispatlarim ki var mu bunun bi olcusu ya da olcumu?

Xulavi
28-10-2010, 01:43
Evet ben de öyle düşündüğüm için zaten hayal kırıklığı yaşıyorum ya,hayır yani alet dandik olsa ondan dicem ama ipod 4G daha ne olsun...
İnternetteki yorumlarda 10 üzerinden enaz 8.5 almış,hatta bazı yorumlarda kulaklığın olumsuz yönleri olarak fazla basın rahatsızlık verebileceği yazıyor o derece yani...ama gerçekten alakası yok...gerçi bazı yorumlarda da olumsuz yön olarak basların yeterince derin olamaması yazıyor ama malesef ben o yorumları kulaklığı aldıktan sonra denk geldim...yani demek istediğim bas yok değil ama gerçekten bu basla ün yapmışsa bu marka ya da en azından bu modeli,demek ki ben bastan hiç anlamıyorum...ama orjinal sennheiser yani daha ne olsun...acaba gerçekten kulaklıkta bir sorun mu var?ya da kullandıkça bas kalitesinde açılma olur mu?yoksa kendimi mi kandırıyorum?

Dostum alette bir problem yok. Dedim ya, N96'da bayila bayila dinledigim muzikleri iPhone'da ayni kulaklikla dinledigimde ayni zevki alamadim. Galiba tahmin ettigim gibi, ekolayzir ayarlarini yapmak gerekiyor.

anhedoniac
28-10-2010, 02:46
Ben bu ürünü değiştirmek istiyorum de ve değiştir. Açıklama yapmak zorunda değilsin dostum. Tüketici olarak böyle bir hakkın var zaten. Ha derlerse iade sebebiniz nedir diye, anlatırsın sorunu.

husokal
28-10-2010, 10:19
Bence aldığın kulaklığı ipoddan başka cihazlarda da deneyip karşılaştırma yap

rocktopeace
28-10-2010, 11:14
Bence aldığın kulaklığı ipoddan başka cihazlarda da deneyip karşılaştırma yap

Aynı iki bas içerikli parçayı(Marilyn Manson-The Nobodies ve Hoobastank-The Reason)notebookta ve Samsung telefonumda denedim fark göremedim,başka aletleri de denicem...aslında keşke direk kulaklık modellerinde dinleme şansım olsa aynı parçaları...neyse değişimle ilgili mediamarktla bi konuşmayı denicem.

DeviLJoN
28-10-2010, 15:01
ben apple in ear kullanıyorum. ve herkese tavsiye ederim.

Afanasyevo
29-10-2010, 00:08
Oyle bi deneyelim bakalim,gerci bi yerden sonra bass da goreceli bi kavram,yok bas gayet iyi derlerse aksini nasil ispatlarim ki var mu bunun bi olcusu ya da olcumu?

Ölçüsü var mı yok mu bilemiyorum ama göreceli bir kavram olması daha iyi değil mi ? Bu bas seviyesi beni tatmin etmedi deyip sıyrılabilirsin. Gerçi diğer arkadaşların anlattığı gibi eko ayarları ile oynayıp, olmadı bir de farklı cihazlarda deneyip ona göre karar vermek de bir alternatif.

afyonteam
29-10-2010, 00:41
Bende mm 50 modelini almayı düşünüyorum ama bir defa denemeden almak istemiyorum
Orginal 3gs nin kulakliginda olduğu gibi bütün foksiyonlari kullanmak istiyorum sizin önerileriniz nedir acaba

Sent from my iPhone using Tapatalk

Afanasyevo
29-10-2010, 00:59
Her marka ve model, her cihazda farklı tepkime verdiği için bence bu sorunuzu iPhone unda müzik dinleyenler vermeli. Ben telefonda pek müzik dinlemiyorum da.. Ama Sennheiser marka olması yönünde bir öneride bulunabilirim.

mudvayne
29-10-2010, 02:46
benimde tavsiyem creative ep-630. cx 350 düşünüyordum derin arastırmalar sonucunda creative i almaya karar werdim. eger bass muzıklerden hoslanırsan kesınlıkle tavsıye edıyorum. bi araştır derim :)

bu kulaklığın ses yalıtımda gayet guzel. uzun zamandır kullanıyorum cok memnunum

data112
29-10-2010, 09:58
valla öyle fazla yükseklerde gözük yoktur ama cx200II ve cx300II'ye sahibim. cx200ü pek tavsiye etmem ama bende cx300II gayet güzel. tanıdıgında varsa dene bnce ilk

erol152
29-10-2010, 12:30
kardeş kulaklık kullandıkça açılacaktır bi kaç gün kullan kendini açar belki

eScape
29-10-2010, 14:27
Sennheiser iyi bir secim. Ben cx500 ve cx300II modellerini kullandim. Ikisindede aradigin bass i cok rahat bulabilirsin, muzigi hissedebilirsin. Cx400II yi bilmiyorum ama ondada kotu oldugunu sanmiyorum. En az cx500 kadardir. Bu kadar para vereceksin madem, ebay den BOSE ON EAR almani oneririm. Kulaklarinda sanki subwoofer var sanarsin:) su anda bunu kullaniyorum ve cok memnunum. Bose On Ear yada sennheiser cx500.

rocktopeace
30-10-2010, 22:15
Yok arkadaşlar sonuç hep aynı.kuzenimde sennheiser px100 var kafa üstü modeli onu denedim,cx400-II'den yüzbinlerce kat daha iyi bass veriyor.SONUÇ; eminim diğer modelleri çok daha iyidir ama cx400-II berbat,almayın.