PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Iphone 3g 16gb : Etkinleştirme bekleniyor. Bu biraz zaman alabilir. hatası

bravo32
23-03-2010, 04:09
öncelikle herkese merhabalar.. arkadaşlar iphone 3g 16 gb telefonumu bugün update ettim itunes aracılığı ile 3.1.3 versiyonuna. Askerden yeni geldim cihazımı yaklaşık 2 yıldır turbo sim ile hatasız kullanmaktaydım.Ancak askerlik pskolojisindenmidir anlamadım :S bastım hocam update e . Update işlemi bitmesine yakın uyumlu sim takın uyarısı geldi, at&t hat taktım açıldı cihaz sorunsuz.Buraya kadar herşey normal, daha sonra ekrana '' Etkinleştirme bekleniyor. Bu biraz zaman alabilir. '' uyarısı geldi , At&t hattı çıkardım ve turbo sim ile vodafone kartımı taktım , yine aynı ikazı verdi ve tabii doğal olarak servis yok . tüm gün bekledim ama değişen bişey olmadı, ne etkinleştirme bitti nede vodafone hat geldi.. Elim kolum bağlandı anlayacağınız :(( Buarada telefonumu zamanında yurtdışından getirtmiştim burda pasaporta kaydettirdim ve telefonu kayıt altına aldırdım. Sakınan göze çöp batarmış onun misali o kadar da sevmeme rağmen iphonumu artık kullanamıyorum. Yardıma ihtiyacım var arkadaşlar =(((

Misafir.
23-03-2010, 10:13
http://www.ikaynak.com/forum/iphone-2g-3g-3gs-sorunlari/iphone-3g%27de-no-service-hatasi-icin-cozum/

burdaki yöntemi bir deneyiniz at&t kartınız ile

bravo32
11-06-2010, 03:25
İşlemleri uyguladım ancak nticesinde Unknown error occurred (1015)” will be displayed. hatasını aldım, ve ituns usb kablo cıktı ekrana.. irecovery ile denemek istedim yöntemi ancak bnm pc vista ve kurduğum gibi tüm usb ler deaktif oluyor!işin kötüsü dağ başında bir otelde çalışıyorum hani baska bir xp yüklü pc ile deniyim desem imkanım yok! zira baseband olayı varmış birde forumlarda okuduğuma göre.. artık okumadığım yer kalmadı,quickpwn bile dnedim ama nafile direkt windows programın çalışmasına izin vermiyor hiçbir güvenlik duvarı açık olmamasına rağmen yada hiçbir antivirüs programı olmamasına rağmen.
yaklaşık 3 aydır iphone u kullanamıyorum malesef,kesin bir çözümü var ise lütfen biri yardımcı olsun arkadaşlar.. unlock çıkmasını beklemek saçmalık oldu artık..komik rakamlarada çok sevdiğim iphonumu satmak istemiyorum,varsa bir çözüm yardım pls...

Misafir.
11-06-2010, 10:39
az daha sabredin unlock çok yakında çıkıcak

Qubyyy
11-06-2010, 12:37
az daha sabredin unlock çok yakında çıkıcak

Ağzından Bal damlıyor şefim :D

Edit: Forumun bu halinde ilk defa avatarlı ve imzalı bir şekilde yazdım. Çok mutluyum [:'(]

bravo32
11-06-2010, 22:54
inşallah çıkar hocam yaa... hakikatten artık sabır taşı çatladı yani.. iphone 4 çıktı unlock hala yok piyasada.. daha nekadar beklicez hiç bilmiyorum inanın :(

UmuT
11-06-2010, 23:01
Büyük ihtimalle bu ayın sonlarına doğru çıkacaktır Unlock [&:]

bravo32
25-06-2010, 00:33
hala yok mu bu unlock yahu.. :( çıldırmamak elde değil :( :( :(

placebo
25-06-2010, 00:37
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/15014-baseband-04-26-08-05-11-07-05-12-01-ve-5-13-04-unlock.html

:)

bravo32
25-06-2010, 01:33
hocam sorun şu ki , bnm cihazım jb li değil, üsttede yazdığım gibi şu kahrolası iphone umu 4 aydır kullanamıyorum,şuan itunes usb kablo çıkıyor ekranda.. acaba biri beni yönlendirebilir mi ? :(

UmuT
25-06-2010, 17:05
O zaman ilk olarak geçerli bir sim kart ile iPhone'u aktive etmelisiniz.Geçerli simkart sözleşmeli olduğunuz operatörün herhangi bir simkartıdır..

bravo32
25-06-2010, 18:10
at&t kartım var ve şükür açabildik jb li olarak. cydia da yüklü cihazın içinde ancak wireless ile bağlanıyorum internete ve cydia açılmıyor :(

UmuT
25-06-2010, 18:12
Nasıl açılmıyor açılıp kapanıyor mu? Noluyor ?

bravo32
25-06-2010, 18:19
aynen hocam aynen.. üstüne tıklıyorum ,giriyo gibi oluyo direk ana ekrana dönüyo

Ali Güven
25-06-2010, 19:04
öncelikle herkese merhabalar.. arkadaşlar iphone 3g 16 gb telefonumu bugün update ettim itunes aracılığı ile 3.1.3 versiyonuna. Askerden yeni geldim cihazımı yaklaşık 2 yıldır turbo sim ile hatasız kullanmaktaydım.Ancak askerlik pskolojisindenmidir anlamadım :S bastım hocam update e . Update işlemi bitmesine yakın uyumlu sim takın uyarısı geldi, at&t hat taktım açıldı cihaz sorunsuz.Buraya kadar herşey normal, daha sonra ekrana '' Etkinleştirme bekleniyor. Bu biraz zaman alabilir. '' uyarısı geldi , At&t hattı çıkardım ve turbo sim ile vodafone kartımı taktım , yine aynı ikazı verdi ve tabii doğal olarak servis yok . tüm gün bekledim ama değişen bişey olmadı, ne etkinleştirme bitti nede vodafone hat geldi.. Elim kolum bağlandı anlayacağınız :(( Buarada telefonumu zamanında yurtdışından getirtmiştim burda pasaporta kaydettirdim ve telefonu kayıt altına aldırdım. Sakınan göze çöp batarmış onun misali o kadar da sevmeme rağmen iphonumu artık kullanamıyorum. Yardıma ihtiyacım var arkadaşlar =((( Burada kasıt ettiğiniz turbo sim nedir ?

Qubyyy
25-06-2010, 20:48
Tekrar sağlıklı bir restore ve redsn0w 094 ile sorunsuz bir jb sizin çözümünüz olacaktır...

bravo32
26-06-2010, 00:13
tam olarak hatırlamıyorum kuby ama bir yerde yine sen yazmıştın,sayende oradan görüp dün gece redsn0w ile 3.1.2yi göstererek jb yaptım.hadi bakalım cydia açılmıyor :( hayırlısıyla yine deniycem bu gece redsn0w ile bakalım olcak mı :(