PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Installous İle İlgili

hunhar
20-03-2010, 21:55
Hepinize slmlar,

Yurtdışından getirdiğim iphone um elimde öyle sim kilitli kalıncaya kadar böyle bir yerden haberim yoktu. Emeği geçen herkese teşekkürler gerçekten türkçe olarak en iyi kaynak burası.
Iphone 3g - (3.1.3 05.12.01) mden ümidi kesip itouch olarak kullanmak niyetindeyim ve forumda okuduklarımla
redsnow 094 ile jailbreak imi yapıp cydia mı ve installous umu kurdum. Iphone browser yardımı ile pc mden indirdiğim crack li applicationlarımı iphoneuma atıyorum, sizin anlattığınz gibi. Yalnız Installous u kullanarak direk cihaza indiremiyorum uygulamaları.
Application ı installous dan aratıp link i download yada install seçeneği ile cihaza yüklemeyi denediğimde
"Download failed. Could not start saving file"
hatasını alıyorum.

Safari plug in ini de elle kurdum ayrıca appstore dan bir adet bedava application da indirdim.
ve son olarak " clean - dirty" ayarı ile de oynadım installous içerisinde ki ama hiç birisi çözüm getirmedi..

Atladığım bir yer var sanırım ama ben bulamadım

Yardımlarınız için teşekkür ederim

Not: Bu app. ile ilgili bir çok başlık var ama çözüm bulamadığım için yeni açtım kusura bakmayın

hunhar
21-03-2010, 15:03
Evet sorunumu çözdüm.
Installous sıkıntısı çekenler bu yazdıklarımı uygulayabilirler.

Mobile terminal i cydia dan iphone unuza kurun.
Sonra çalıştırın, Ufak bir command screen çıkacak buradan Telefonun sistemi ile ilgili tüm ayarları ve değişiklikleri yapabilirsiniz.
Sırasıyla,

Su yazıp return yaptığınızda password soracak
Password : alpine
Bu aşamadan sonra Superuser olacaksınız ve istediğiniz tüm değişikleri yapabileceksiniz.
Ardından,
cd /var/mobile
rmdir Downloads
ln -s Library/Downloads
Kontrol etmek için bu aşağıdaki komutu yazın
ls -al
Aşağıdaki gibi bir satır görüyorsanız tamamdır.
lrwxr-xr-x 1 root mobile 17 Mar 21 14:00 Downloads -> Library/Downloads/

"l" L nin küçük hali bunu atlamayın.

Ve son olarak aşağıdaki satırları girdiğinizde,
cd /var/mobile/Library
chmod 777 Downloads

Sorun çözülecektir.

Umarım işinize yarar

hepinize iyi günler