PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları IPhone 3GS ekran sorunu

raduga
13-03-2010, 19:35
Arkadaşlar 01 Mart 2010 tarihinde Turkcell İletişim Merkezinden “IPhone 3GS 16 GB”
bir cep telefonu aldım.
Telefonu açıp kullanmaya başladıktan sonra, cihazın ekranın sağ tarafa doğru hafif çökük, sol tarafınında çıkıntılı olduğunu, telefonu kullanırken ve konuşurken (cihazı çevreleyen metal çerçeve parmağım takılacak kadar) rahatsızlık verdiğini fark ettim. Aynı marka ve model telefonların sıfır ve ikinci el modelleriyle karşılaştırdığımda da, benim cihazımdaki sıkıntının onlarda olmadığını görerek, GENPA Diyarbakır Teknik Servisine gönderdim. 3 gün sonra belirtmiş olduğum sorunun diğer IPhone cihazlarında da var olduğunu, karşılaştırma yaparak bunu anlayabileceğim söylediler. Bende 4 farklı yerde, 4 farklı sıfır aynı modeli inceledim, daha önceden de belirttiğim gibi aynı şekilde onlarda da sıkıntı olmadığını gördüm. Sonra Ankara GENPA Müşteri Hizmetlerine arayarak yardım istedim. Yetkili; bu konuda şikayetlerin sık geldiğini, IPhone’ların bazı serilerinde üretimden kaynaklanan bu gibi aksaklıkların olduğunu, ancak değişim yada tamirat yapamadıklarını, ürünleri geri iade ettiklerini belirtti.
Sorunun üretimden kaynaklanması ancak değişimin gerçekleşmemesi, sıfır olarak aldığımız cihazın kutusunun içinden ne çıkarsa ŞANSINA anlayışına bırakılmasını ben bir türlü anlayamadım. Şimdi birde İstanbul GENPA’ya göndereceğim, eğer oradan da aynı cevabı alırsam ne yapmalıyım? Böyle bir olayla karşılaşan var mı acaba? Bi dünya para verdik, içime sinmedi hiç telefon, 5 gün kullanamadan paramla rezil oluyorum, bunu nasıl halledebilirim… Yardımmmmmm!!! [X(]

N!t£cn@klQw
13-03-2010, 20:16
tüketici derneklerine şikayet etmelisiniz...

Misafir.
13-03-2010, 21:08
Tamir etmek zorundalar edemiyorlarsa degistirmek zorundalar eger degistirmiyorlarsa ayipli mal kapsaminda deyip tuketici hakem heyetine gidin

raduga
13-03-2010, 23:00
author=Radizm link=topic=16280.msg115989#msg115989 date=1268507282]
Tamir etmek zorundalar edemiyorlarsa degistirmek zorundalar eger degistirmiyorlarsa ayipli mal kapsaminda deyip tuketici hakem heyetine gidin

Hocam öncelikle yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Ancak benim bir sorum olacaktı, acaba benim bu telefonum ayıplı mal kapsamına giriyor mu????

Misafir.
13-03-2010, 23:03
Aldiginizda kapali kutudaydi ve ayipli mal diger modellerde hata olmadigini ispatladiginiz surece sorun olmaz ayrica bast fm bir sikayetim var hattina sikayette bulunun arkasini birakmadiginiz surece cihaziniz degisir mahkemeye kadar gitmeyi kafaniza koyun