PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları ipod touch 3g için uygun jb yöntemi blackrain mi redsnow mu?

ElfenLaid
10-03-2010, 19:31
öncelikle merhaba yaklaşık 1 ay önce ipod touch 3g 32 gb aldım. bugüne kadar jb siz kullandım. herhangi bi üretim hatası olursa ve jb den sonra cihaz açılmazsa diye korktum açıkçası. ( malum jb den sonra cihazı garantiye vermeden restore edemezsem garantisinin iptal olma riski var. ) ama aradan 1 ay geçti ve eğer bi üretim hatası olsa çıkardı diye düşünüyorum(umarım yanılmıyorumdur [:)] ). kısacası jb yapmaya karar verdim.
cihazın sürümü 3,1,2 ve okuduğum kadarıyla önümde 2 tane seçenek var blackrain ya da redsnow. sizce hangisini seçmeliyim. bu yöntemlerin birbirlerine göre + yada - leri var mı?
bir de son olarak jb nin kazandırdıklarının yanında götürdüğü bir şey var mı? mesela şarj süresini etkiliyo mu?
sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler....

SaTuSa
10-03-2010, 19:35
her ikisinde de kapanınca bağlayıp yine her ikisinde de blackra1n ile boot ederek açmanız gerekiyor.

jb nin kazandırdıkları çok fazla, ücretli uygulamaları kırılmış olarak kullanır ve ücret ödemezsiniz ama şarj süreniz kısalacaktır.

redsn0w ile yapmanız daha iyi olur, daha stabil bir jb sağlayacaktır cihazınıza. ancak cihazınızı 3.1.3 sürümüne kesinlikle yükseltmeyin geri dönüşü de yok, jb yapma şansınız da yok

ElfenLaid
10-03-2010, 19:51
author=« satµsa »™ link=topic=16052.msg113913#msg113913 date=1268242506]
her ikisinde de kapanınca bağlayıp yine her ikisinde de blackra1n ile boot ederek açmanız gerekiyor.

jb nin kazandırdıkları çok fazla, ücretli uygulamaları kırılmış olarak kullanır ve ücret ödemezsiniz ama şarj süreniz kısalacaktır.

redsn0w ile yapmanız daha iyi olur, daha stabil bir jb sağlayacaktır cihazınıza. ancak cihazınızı 3.1.3 sürümüne kesinlikle yükseltmeyin geri dönüşü de yok, jb yapma şansınız da yok

hocam çok teşükkür ederim. peki şarj süresi tahminen ne kadar azalır? ya da şöyle sorayım günde 3 saat oyun+ müzik 1-2 saat internet kullanırsam o günü kurtarır mı?

SaTuSa
10-03-2010, 20:26
Pilin performansına göre de değişir, biz net olarak ne desek yanlış olur [:'(]

ElfenLaid
10-03-2010, 21:41
peki bu jailbreak cihazın stabilitesini etkiliyor mu? hızını falan düşürüyor mu takılmalar falan oluyor mu?

SaTuSa
10-03-2010, 21:43
http://www.ikaynak.com/forum/showthread.php?t=9/

verniş olduğum linkdeki bilgilndirmeleri incelerseniz aradığınız tüm cevaplara ulaşabilirsiniz

ElfenLaid
10-03-2010, 21:55
peki tekrar çok teşekür ederim. birde blackrain le jailbreak yapma konusunun başında şöyle bir not var:
"DİKKAT! Apple Orijinal 3.1.2 FW yüklemesini durdurdu bu yöntemle sıfırdan jailbreak yapamazsınız sadece bağımlı cihazlarınız varsa boot edebilirsiniz. 3.1.2 FW Jailbreak için Sn0wbreeze yöntemini uygulayın."

yani bu durumda blackrain seçeneği benim için elenmiş mi oluyor? bide snowbreeze ile redsnow aynı şey mi? birde cihaz kapandığında açmak için blackrain kullanmamız gerekiyor bunun için sadece blackrain programı yeterli olur mu yoksa cihaza uygun custom fw yi indirmek gerekiyor mu?

SaTuSa
10-03-2010, 22:34
önceden anlattığım gibi, şuana kadar jb yapmamışsınız, cihazınız da 3.1.2 olduğuna göre redsn0w ile direkt olarak jb yapabilirsiniz... yani restore edemeyeceğiniz doğru 3.1.2'ye ama zaten cihazınız jb li olmadığından ihtiyacınızda yok restore etmeye. Bu yüzden de direkt olarak jb yapmaya başlayacaksınız