PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Oyun ve Uygulamalarda Hoparlörden Ses Gelmiyor

nerobianco
08-03-2010, 23:55
Merhaba,

Öncelikle herkese iyi forumlar & paylaşımlar dilerim.
Hemen konuya girerek yaşadığım garip sorunu anlatmak istiyorum.

Geçtiğimiz hafta iphone 2g model cihazımın, sol üst köşesindeki sessiz&sesli alma switchi bozuldu. Buna istinaden telefon sessizde kaldı ve dışarıdan gelen aramalarda dahi zil sesi çalmıyordu. Biraz araştırarak AutoSilent'ı kurdum ve o bozulan (tuş yerinde duruyor ama içeriden kırılmış belli, sallanıyor) tuşu Bypass ederek telefonun sesli sessiz ayarını Autosilent ile yapıyorum.

En azından telefon çaldığında artık duyabiliyorum. Bir süre sadece titreşimde kullanmak zorunda kaldım zira o tuş değişimi için 50 euro luk bir ücret ödemek gerekiyor, en azından benim aldığım fiyat oydu.

Bugünlerde ise oyun ya da herhangi bir uygulama kullanmak istediğimde (düşünün buna bütün oyunlar ve doğa sesleri uygulaması, Koi Pond gibi güzel uygulamalar da dahil) yalnızca kulaklığı taktığımda ses alabiliyorum.

Denediğim ama başarısız olan yöntemler;
1- AutoSilent (zil sesini geri getirse de, dediğim gibi oyunlarda kulaklıksız hoparlör çalıştıramıyorum)
2- Restore
3- Defalarca reboot vs.
4- Ayarlar kısmından ve AutoSilent'ın kendi ayarlar kısmından bilimum ayarlarla oynamak.

ikaynak.com kullanıcılarının yardımcı olmasını ümit ettiğim bir halde kaldım [gl=4.gif]

Herhangi bir yöntem düşünen fikrini paylaşırsa mutlu olurum, denerim.

Saygılar