PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iphone 3Gs Restore yapamama sorunu

kargakarga
07-03-2010, 09:42
Selam. Yurt disinda yasiyorum. Ev arkadasimdan aldigim -son surum- iphone 3gs telefonu sahip oldugum ipod touch gibi jailbreak yapmaya calistim. ancak ortaya cikan sorun sonucu ve kullanma klavuzuna bir seyleri bozmadan bakmayan tecrubesiz her kullanici gibi yaptigim arastirmalar dogrultusunda ipone 3gs lerde jailbreak uygulamasinin hukumsuz oldugunu gordum. sorunu uzatarak kiymetli zamaninizi aldigimi biliyorum ama teshis ve teavi onerilerinizin hasta-bu benim iphone oluyor- uzerinde daha da etkili olabilmesi icin durumu simdiye kadar neler yaptigima dair bilgilerlerle biraz daha detaylandiracagim. sikilmadan okuyan herkese simdiden tesekkurler.

1-)iphone`un icindeki gecerli sim karti (rogers) cikarip kendiminkini (fido) taktim.
2-)kara aygit kartin gecerli olmadigini gecerli bir sim kart takmadikca da beni sevdiklerime baglamayacagini soyledi.
3-)ya jailbreak make it ra1n dedim. blackra1n reboot asamasinda itunes a girmeye calisan kablo ekranda kaldi. uzuldum.
4-)`olur boyle seyler, itunes restore mazlumun kara gun dostudur` diyip telefonu DFU moduna aldiktan sonra restore tusuna bastim. gayet basarili bir operasyondan sonra sanki ben ic restore yapmamisim gibi ekrandaki itunes ve canavar kablo bir milim bile oynamadi.
5-)istedigim telefona geri kavusmak. bunun cin ne yapmam gerektigini siz tecrubeli kullanicilardan ogrenebilirsem mutesekkir olurum. saygilar.

Misafir.
07-03-2010, 10:15
Cihazin istemis oldugu sim karti takin ve cihazinizi pcye baglayip itunesi acin

jb yapmaniz mumkun degil malesef

kargakarga
07-03-2010, 13:41
author=Radizm link=topic=15849.msg111454#msg111454 date=1267949758]
Cihazin istemis oldugu sim karti takin ve cihazinizi pcye baglayip itunesi acin

jb yapmaniz mumkun degil malesef

dediginizi yaptim sorun sim kartla ilgiliymis. foruma ve size tesekkurler.