PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları itunes other problemim

ngdg
05-03-2010, 22:32
merhabalar

arkadaşlar itunes'u aciyoruz. Daha sonra soldaki sekmelerden ipodu seciyoruz. Alt kısımda audio apps video other free

şimdi arkadaşlar anlamadıgım kısım other nedir? ne işe yarar? benim alet 8 gb.. yer problemim olabilir ilerde eski baktiğimda 250mb idi ama şuan 450ye yakın neden acaba?

ilgilenen herkeze şimdiden teşekkurler =) =) =)

yok
05-03-2010, 22:42
author=[JW] link=topic=7616.msg44221#msg44221 date=1247217484]
Other dosyaları mesela installous ile yüklemek için indirdiğin uygulamaların kurulum dosyaları yani ipa lar olabilir,Mxtube gibi programlardan indirdiğin videolar olabilir yani bir çok şey olabilir.Buna senin dikkat etmen lazım.Biz kesin bir şey diyemeyiz.

Ama tavsiyem mümkünse restore yap ve bundan sonra böyle indirdiğin şeylere dikkat etmeye çalış,sorun yaşamamış olursun.

author=Sylar link=topic=11616.msg70236#msg70236 date=1261240284]
pasha o memory dediği bizim bildiğimiz manada ram, o other ile alakası yok.
other kısmı resimler, mail veya iphonenun diğer dizinine kaydettiği dosyalardan oluşuyor. safari ile downloads klasörüne inenler + cydia paketleri temalar, youtubedan indiriyorsanız videlolarınız gibi.
700küsürmb doğal bir rakam bendeki 2,19gb mesela [:@] [:)]

Biraz sitenin arama fonksiyonunu kullansanız... [:'(] [:'(]

murti
09-06-2012, 08:34
Ben de ayni sorunu yasadim bir anda other 7.6 Gb a cikti forumlarda bir cozum bulamadim . yalniz bir sey dikkatimi cekti bir navigasyon yuklemeye calistim hafiza yeterli degil deyip kesti ancak other 0,7 Gb artti ben bu konularda uzman degilim ama bir yerlerde temp veya yedege atiyor diye I Fun Box la dosyalarin icine girdim mesela cydia diye iki ayri baslik vardi onlarin birinin icinde bu yuklenemeyen dosyayi ve onun gibi iki dosya daha buldum bunlari sildigimde diger kismi 6 Gb ye dustu sonra ITools u inceledim kendi icinde IToolsBU diye bir dosya olusturdugunu ve orada bir takim uygulamalarin Back Uplarini gordum onlari da sildim others 1GB daha dustu
Ayrica 360 Mobilsafe programinda System Cleani calistirdim trash filesde 2.2 Gb lik temizlik yapti kisaca Others rakkami 3.36 ya dustu . Uzman arkadaslarin afiina siginarak belki birilerinin derdine care olabilir diye bu bilgileri paylasmak istedim.
Dedigim gibi bu konularda fazla bilgi sahibi degilim dosyalarin icinde daha temizlenmesi gereken seyler olduguna inaniyorum ama korktugumdan fazla kurcalayamadim .