PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Custom f. yüklerken "Verifying Iphone restore" kısmında donuyor

calculus
28-02-2010, 23:39
Merhabalar iphone'u 2.2 den 3.1 e yükseltirken "Verifying Iphone restore" kısmında donup kalıyor. Aslına bakarsanız sorun sanırım şu yüzden kaynaklanıyor; iPhone ne hikmetse dfu moduna geçiyor fakat ekranında itunes işareti çıkmıyor buda haliyle itunes da sorun yaratıyor. Bundan dolayı normal moddayken direk itunes den restore yaptım itunes kendi dfu moduna geçirdi ve son %90-%100 arası "Verifying Iphone restore" kısmında kalıyor. Daha önce bu PC den arkadaşımınkini yükseltmiştim makineler aynı sürümlerde aynı fakat o başarı ile moda girmişti. Umarım geçerli bir çözüm tavsiye edebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederim.

İyi akşamlar...

calculus
08-03-2010, 21:17
Benzer sorunu yaşayan birkaç arkadaş daha var ama tam bir yanit bulamadim hala.

Misafir.
08-03-2010, 21:19
indirdiğiniz custom dosyasını yeniden indirip deneyin birde önceki fw varken cihazınıza jb yapın jbsiz cihazlarda custom yüklemesinde devamlı hata oluyor

calculus
08-03-2010, 21:29
Oncelikle yanitinizdan dolayı teşekkür ederim. Cihazimda jb bulunmaktadir. Bunun yani sira rahat 15 kere restore etmeyide denedim. Fakat makineyi dfu moduna aldiktan sonra ekranda itunes işareti çıkmıyor. Bende direk restore etmek zorunda kaliyorum . Öyle saniyorumki dfu modu ile alakali.

Duzenleme :

Cihazin uzerinde suanda 2.2 nin custom fw surumu var yani birde bunun uzerine jb mi yapmaliyim ?

Misafir.
08-03-2010, 21:31
dfu modda ekranda hiç bişey çıkmaz

calculus
08-03-2010, 21:36
Afedersiniz biraz önceyukarıdada gerekli düzenlemeyi yaptım. Makinede şuanda JB bulunmuyor 2.2nin custom sürümü var.

DFU moduna gelince ekranda itunes simgesi çıkması gerekiyormuş çünkü itunes'a bağladığımda o simgenin çıkması gerektiğine dair bir hata veriyor. Bende direk restore ediyorum böyle olunca kendi otomatik olarak DFU moduna alıyor.

Son olarak şimdi custom üzerine JB mi yapmalıyım?

Misafir.
08-03-2010, 21:40
O dediginiz yontem dfu degil restore mod dfu modda cihazda hicbirsey yoktur

Custom yuklediginizde zaten jbli olarak acilacaktir cihaziniz

calculus
08-03-2010, 21:43
Yani başka bir custom dosyasımı indireyim ? Makineden makineye nasıl farklılık gösterir çözemedim doğrusu. Ben bu sitedekileri indirmiştim. 2G Fake imei için olanı tavsiye ettiğiniz başka bir adres varmı?

calculus
10-03-2010, 19:57
Farklı bir firmware denedim ama sorun yine çözülmedi.

Misafir.
11-03-2010, 14:11
cihazınızda önceden jb olmalı jbli haliyle custom yüklemelisiniz

calculus
12-03-2010, 20:28
Cihazım önceden JB li zaten.

xmv
08-04-2010, 00:29
arkadaşlar boyle bir durumda sorununuz itunes ile alakalı kesinlikle son sürüme yükseltim o şekilde tekrar firmware atmayı deneyin olacaktır bu sefer bende aynı sorunu yaşadım itunes sürümünü yükseltip çözümledim

Misafir.
08-04-2010, 10:29
itunes 9.1de jb yaparken hatalar alınabiliyor