Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Altın Üye thepathty isimli üyenin avatarı

Question iPad 1 alacağım ama teknoloji ömrü nedir?

Başlıktan da belli olacağı gibi iPad almayı düşünüyorum fakat kafamda bazı sorular ve bunlara verdiğim kendimce cevaplar var. Bu konuyu açmamın sebebi bunları sizlerle tartışmak.

Soru: Neden iPad2 değil de iPad1?
    Yorumum: Çünkü iPad almamın sebebi gerek internet olsun gerek uygulamaları olsun bunlardan faydalanabilmek. Öğrenci olduğum için iPad2'ye gerek olduğunu düşünmüyorum ki günlük hayatta da FaceTime'mım olmasına gerek yok. FaceTime gereksiz bir özellik bence. FaceTime olmasaydı gerek duyulmazdı. Hız konusunda tabiki beklemeyi seven biri değilim ama sonuçta iPad sahip olduğu A4 işlemcisiyle benim gereksinimlerimi karşılayacak nitelikte.

Soru: iPad1'in iOS ömrü ne kadar kaç yıl?
    Yorumum: Öncelikle ne demek istediğimi açıklayayım. Günümüzde çıkan her bir iOS bir cihazı devredışı bırakmakta. iOS4'ten sonrasını iPhone 2G, iOS5'i ise 3G tadamıyor. Sonuçta ileride iOS6 çıkacak ve 3GS veda edecek. iPad1'in donanım seti iPhone4 ile aynı nitelikte. Bu yüzden iPad1 alırsam iOS6'yı bile rahat rahat tadarım. Yani 2 senelik ömrü var benim kanaatimce.

Soru: İkinci El - 0 ?
    Yorumum: iPad almamdaki amacım, ben daha önce de forumda bahsettiğim üzere öğrenciyim ve evimde bilgisayarım yok. Bilgisayar almayı düşündüğümde taşınabilir olmalı yani laptop olmalı. Ama laptop aldımı da sağlam bişey olmalı ve bence iPad benim laptop gereksinimlerimi o fiyatta alabileceğim laptoplara göre çok daha seri bir şekilde sunabilecek kapasitede. Benim amacım birilerine hava atmakta olmadığından ikinci el tercihim. Sonuçta 0'ını yine 900'den aşağı bulmak güç. Dokunmatiği ve sensörleri sağlam fakat işte arka yüzeyi çizik vuruk ama cihazın perfpormansını etkileyebilecek birşey değil. Bu yüzden sıfır almam gereksiz olabilir benim için. Ben işlev istiyorum sonuçta görüntüyü kılıfla kapatılabilir.

Soru: Depolama alanı??
    Yorumum: Bu konu hakkında iPad kullanan arkadaşlara danışmak istiyorum. Benim müzik arşivim 3 GB'ı geçmez. Fakat iş uygulama ve fotograflara gelince kendi telefonumda 8GB'lık bir depolama alanı mevcut ve full dolu ama hiç sıkıntı yaşamadım yani birşey atmak için başka birşey silmedim. iPad uygulamaları gerek goruntu pikselleriyle olsun gerek efektler olsun muhakkat uygulama MB'ı aynı uygulamanın iPhone versyonuna göre fazla olmalı. Uygulamaları seven biriyim, sizce cihaza ne kadar depolama alanı gerekli. 2. ellere bakarsak 16GB ile 32GB arasında 150 lira fark var ve bu çok fazla..

Evet arkadaşlar sizin görüşlerinizi merak ediyorum kafamdaki sorular ve yorumlarım bunlar. iPad'e ayırdığım bütçem en fazla 750 lira ile sınırlı..

Sizce ne yapmalıyım ?
    Mesaj thepathty tarafından ( 26-06-2011, Saat 01:29 ) düzenlenmiştir.

Hiperaktif Üye Raiden isimli üyenin avatarı

Cevap: iPad 1 alacağım ama teknoloji ömrü nedir?

Mükemmel özetlemişsin. iOS5 ipad'in çok daha akıcı bir şekilde çalışmasını sağlayacak gibi geliyor bana. 3Gs'deki etki gibi, bu yüzden hızda sorun olmaz.

Al gitsin düşünmene gerek yok. Her şeyi geçtim, yaptığın şey çevreci bir davranış. İkinci ele yönelmek sadece ekonomik nedenlerle yapılmamalı.

Alıntı Raiden isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Mükemmel özetlemişsin. iOS5 ipad'in çok daha akıcı bir şekilde çalışmasını sağlayacak gibi geliyor bana. 3Gs'deki etki gibi, bu yüzden hızda sorun olmaz.

Al gitsin düşünmene gerek yok. Her şeyi geçtim, yaptığın şey çevreci bir davranış. İkinci ele yönelmek sadece ekonomik nedenlerle yapılmamalı.
    Teşekkürler cevapladığınız için
    Bende almayı düşünüyorum fakat sizlerinde yorumunu öğrenmek istedim.
    Şimdi biriniz der ki iPad2 al işte şu sebeplerden dolayı, ona göre bir daha düşünelim pişman olmayalım aldıktan sonra sonuçta bana göre az para değil

dean
    Ziyaretçi

16 gb tavsiye edebilirim. Çok rahat kullanırsın depolama sıkıntın olmaz. Dediğin gibi ipad1'in bi sonraki ios u destekleyebileceği meçhul bir durum. O yüzden ipad2 öneririm ama bütçene uygun olmayabilir. O yüzden bana karlısa ipad2 8gb yada ipad1 16 gb öneririm.

Alıntı dean isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    O yüzden bana karlısa ipad2 8gb yada ipad1 16 gb öneririm.
    iPad2'nin 8GB lığı var mı?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)