iPhone hayranlarına iyi, Windows ve Android hayranlarına kötü haber: Ayakta kalan iPhone mu olacak?

Akıllı telefon pazarında yaşanan rekabetin işletim sistemlerine yansıyan tarafında 3 dev firma pazar payı için amansız bir mücadele içine girdiler. Apple'ın mobil işletim sistemi halen liderliğini sürdürüyor. Google'ın Android'i farkı giderek kapatıyor ama Windows Phone 7'nin de devreye girmesiyle tüm hesaplar değişecek gibi görünüyor.

Akıllı telefon pazarını yorumlayan Wall Street analisti Charlie Wolf, son zamanlarda devam eden iPhone ve Android rekabetindeki dengeleri Windows Phone 7'nin değiştireceğine inanıyor. Şu ana kadar iPhone'a rakip olarak lanse edilen Android telefonların, WP7 ile birlikte asıl rakibi ile karşılaşacağını söyleyen Wolf, pek çok neden dolayı benzerlikler içeren bu iki sistemin kendi arasında girişeceği pazar payı mücadelesinin iPhone'u çok az etkileyeceğini söylüyor.

Wolf'a göre Android ve WP7 rekabetinin sonuçlarını bu iki işletim sistemi için şu aşamada kestirmek çok güç ama söylenebilecek tek şey bu durumun iPhone'a yarayacağı.

Kaynak: Chip Online