Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasýndakiler gösteriliyor.
    Yönetici
    Bulunduðu Yer
    Istanbul, Türkiye

Internet Explorer 9 bu kez sýnýfta kaldý!

1) Internet Explorer 9 bu kez sýnýfta kaldý!

Microsoft'un beklenen tarayýcýsý Internet Explorer 9, çok tartýþýlacak bu testte nasýl geride kaldý?

Internet Explorer 9'un hýzýyla öne çýkmasý bekleniyordu, fakat bir Web optimizasyon þirketinin yaptýðý ve çok tartýþýlacak araþtýrmaya göre tarayýcýnýn hýzýnda kayda deðer bir geliþme yok.

Strangeloop'un baþkaný Joshua Bixby, Webpagetest'i kullanarak Internet Explorer 6'dan 9'a kadar olan sürümlerin hýzýný ölçtü. Alexa'da en önde gelen web sitelerinde test edilen IE9, sayfa yükleme süresinde önceki sürümlerden çok küçük bir farkla öne geçerken, sayfalarýn ilk görüntülenmesi ve tarayýcý tarafýndan iþlenmesinde biraz daha yavaþtý.

Yapýlan bu ölçümler, Microsoft'un en büyük geliþmeyi aslýnda Internet Explorer 9'la deðil IE8'le yaptýðýný gösteriyor.

2) Ýddialý yeni JavaScript motoru Chakra'ya ne oldu?

Peki ya IE8 ve Firefox'dan çok daha hýzlý olduðu söylenen JavaScript testleri ve Microsoft'un iddialý yeni JavaScript motoru "Chakra"ya ne oldu? Strangeloop'tan Kent Alstad'a göre bu birçok popüler web sitesinde etkili olmayacak.

IE9'daki hýz artýþlarý, HTML5 ve Ajax gibi ilerde daha popüler olacak yeni tekniklere dayanýyor. Bununla birlike Engadget'ýn yaptýðý testlere göre IE9, önceki sürümlerine göre biraz daha çabuk yükleniyor, fakat Chrome'u bu alanda hala geçemiyor.

Kaynak: CHIP Online
    Mesaj GKTG tarafýndan ( 17-11-2010, Saat 13:23 ) düzenlenmiþtir.

Yeni Üye galates isimli üyenin avatarý

Cevap: Internet Explorer 9 bu kez sýnýfta kaldý!

Oldum olasi explorer a ýsýnamadým, mümkün oldukça kullanmamaya çalýþýyorum (bazý yerli siteler mecbur býrakmadýkça)...

hýzdan uzaya da çýksa bence üzerindeki hantallýðý atamayacak....

chrome yapi itibariyle daha kullanisli geliyor artik... (yillarin firefox undan etti beni), tablar arasi geçiþ, tab açma-kapama hýzý, yükleme hýzlara, programin ilk açýlýþý ve kapanýþý ciddi olarak fark atýyor, eklentileri, sýk kullanýlanlarýn kullaným yapýsý çok kullanýþlý geliyor bana...

belki psikolojik sebelerden dolayý chrome daha iyi sonuçlar veriyor
    ie' ye gýcýðým...

Yeni Üye

Re: Internet Explorer 9 bu kez sýnýfta kaldý!

Ben yýllardýr ie kullandým ama bu versiyon hakketen hoþuma hiç gitmedi.

Aktif Üye cenkozan isimli üyenin avatarý

Cevap: Internet Explorer 9 bu kez sýnýfta kaldý!

Ben de Chrome kullanýrdým. Ubuntu iþletim sistemi kullanýyorum ve single-process yapamadým, çalýþmýyor. Yani her tab kendi baþýna 50-60 mb yer alýyor hafýza'da. Ayrýca her yüklediðim eklenti için de en az 60 mb. Þöyle rahat rahat internette gezebilmek için düþünebiliyor musunuz 1 gb hafýza kullanmak zorunda kaldýðýmý. Yaptýðým iþler de hafýza istiyor, Sunucular, yazýlým ortamlarý derken bilgisayar taþ'a dönüyor. Mecburen Firefox'a geçtim, þimdi mutluyum. 150 mb. azami ram alýyor. Arada sýrada ram'i patlatýyormuþ, aç kapa geçer diye düþünüyorum, hele o zaman bir gelsin.

Zaten IE kullanmam gibi bir þansým yok, sevsem Windows kullanýrdým :)

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Þu anda 1 kiþi bu konuyu okuyor. (0 kayýtlý üye ve 1 misafir.)