Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

İphone 3GS Anakart sanırım

arkadaşlar telefonun kamera soketi çıkmış sanırım takmak için açtık telefonu baştan başlattık kamera sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladı ancak kamera açıkken ekranda yeşil cizgiler belirdi ve kendi kendine kapandı ilk önce soketlerden kaynaklandığını düşündük ama hepsi tamemen doğru bir şekilde montaj edildi
    itunes e bağlayınca telefonu recorvery modunda gözüküyo restore etmeye kalktığımda 1601 ve bazen 1604 hatası alıyorum anakart sorunu mu acaba bu tahmininiz var mı lütfen yardım edin iphone 3GS 16 GB amerika çıkışlı

Yeni Üye

Cevap: İphone 3GS Anakart sanırım

bu konuda kısa br araştırma yaptığımda şu sayfaki yazılanları buldum. deneyip başarılı olanların da olduğunu gördüğüm için buraya eklmeyi uygun gördüm:
    16XX hata kodlarının sadece bir tek sorunu vardır. Buda Bbilgisayarımızda bulunan Comx restore dosyasının zarar görmesinden kaynaklanıyor. Bu çözüm yaklaşık 15 ila 20 iPhone restore işleminde başarılı sonuç vermiştir. Herhangi bir başarısız sonuç ile karşılaşılmamıştır.
    Öncelikle linkten zip dosyamızı indirelim.
    Daha sonra zip dosyasının içinden çıkardığımız .ipws uzantılı dosyamızı (tam adı, x12220000_4_Recovery.ipsw) C:\Documents and Settings\kullnıcıadınız\Application Data\Apple Computer\iTunes\Device Support içerisine atalım. Ama atmadan önce ordaki dosyaları silelim.

Yukarıdaki yola daha çabuk ulaşmak için, Başlat->Çalıştır'ı açın ve şuunu yazın,

%appdata%\Apple Computer\iTunes\Device Support
    bu şekilde daha doğru bir şekilde ulaşmış olursunuz.

Bu işlemi tamamladıktan sonra bilgisayarımızı kapatıp açalım. Artık 16XX serisi hata kodlarını almadan DFU modda Shift+Restore işlemini yapabilirsiniz.
    An unknown error occured (1600)
    An unknown error occured (1602)
    An unknown error occured (1604)
    An unknown error occured (16XX)
    dosyanın linki bu: http://rapidshare.com/files/138795954/16XX.rar.html
    umarım işinize yarar

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)