Toplam 6 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 26 sonuçtan 16 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: kayıt ime

Yönetici SalihBxl isimli üyenin avatarı
    Alıntı CASUA isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ipad 2 ABD cihazımı 2 hafta önce nasıl kayıt ettirdim söyliyeyim,cihaz ile vodafone gittim,pasaport sahibi ile birlikte, adamlar cihaza bile bakmadılar,sadece imei numaramı istedi ben kağıt'a yazmışdım önceden,sadece (pasapotu istedi birde imei numarasını ve tabiki 10 TL para) hepsi bu kladar 5 dakikada iş bitti, ikametgah felan yok cihazı nüfusunamı alacak:)
    not :(kayıt ettirdiğim cihaz İPAD2 3G dir.iphone'lara göre farklılık gösterirmi bilemem)
    Evet bende senelerdir bu sekilde yapiyorum cihazin imei numarasi yaninizda ise cihaza bile gerek yok.

Tapatalk.

Administrator DeDeLi isimli üyenin avatarı

Cevap: kayıt ime

Yukarda yazdığım şeyi tekrar edeyim eğer pasaport yabancı bir pasaportsa yani Türkiye Cumhuriyeti pasaportu değil ise ikametgah belgesi isteniyor...Kime kayıt ettireceğinizi bilmiyorum ama dikkat edin.Yabancı pasaportlarda kapanma gibi bir durum oluyor mu iyi araştırın...

Administrator DeDeLi isimli üyenin avatarı

Alıntı ozkan003 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben haddimi biliyorum kimseyi ne kucuk dusurdum nede asagiladim. Yardim konu altinda yapilir madem haricen yaptin buda suc! Bana birseyler kanitlamana gerek yok. Ben zaten hemen hemen tum forumlari gezer elimden geldigince yardima calirim ki zaten iphone tamir uzerine is yerim var. Bir cok forumun kuruculygunun yaninda yoneticiligine yapiyorum ama iphone olarak ugrasmiyorum. Ben birseyler yazarken lutfen vs yazarak uslubuma dikjat ediyorum ayni sekilde sizide davet ediyorum yoksa haddimi daha asmadim!
    Hangi sitenin hangi yolu izlediği, hangi kurallarla çalıştığı bizi pek ilgilendirmiyor işin açıkçası. iKaynak.com olarak açık ve net kurallarımız var ve bu kurallar değiştirilene kadar böyle kalacaktır. Kurallar katıdır ya da değildir bu biraz kişisel bir durum oluyor yani kullanıcının işine gelmiyorsa katı kural oluyor. Bu kurallar sayesinde iKaynak.com derli toplu ve düzenli bir sitedir. Başkalarıyla kıyaslamanıza gerek yok ha eksik ya da size göre yanlış bir durum olduğunda bunu yönetici arkadaşlarımızdan birine özel mesaj yoluyla iletirsiniz bu rapor edilip tartışılır ve gereği yapılır.Bunu konu üzerinden tartışmanın bir mantığı yoktur. Uyarı yapmak yerine tabiki sorulara cevap verebiliriz ama bunun önü açıldığında toplamamız zor oluyor. Siz sanmayın ki yönetim bütün yazılanları görmüyor unutmayın ki normal kullanıcılar ile yöneticilerin siteyi kullanım alanı ve görebildikleri alan aynı olmuyor.Tabiri caiz ise buz dağının görünmeyen kısmı da mevcut.O yüzden Editör arkadaşa "üst yönetime iletsen" diye bir hitamda bulunduğunuzda bu durum hakkında 5 tane rapor konu bildirilmişti zaten.

Konu lütfen gereksiz yere uzamasın ve iğneleyici laflarla ortam gerilmesin aksi halde bu durum uyarı ve ya ceza almanıza neden olacaktır.Ben bu mesajı iyi niyetimle yazıyorum.Bu mesajımın konuyu kapattığını düşünerek bundan sonraki mesajların arkadaşla ilgili olması herkes için iyi olacaktır...İyi Forumlar arkadaşlar...

Hiperaktif Üye DeviLJoN isimli üyenin avatarı

T.C pasaportu hariç diğer pasaportlara kayıt edildiğinde; ikametkah kağıdı ve kayıt edilecek kişi adına hat isteniyor.Avea ise avea hattı, Turkcell ise turkcell hattı ve vodofone ise vodofone hattı. Bu şekilde kayıt altına alınan cihazlar tek hat üzerinden açılışır. Diğer hat taktığınızda mesaj olarak uyarı gelir. Telefon kapatılacağına dair. Ve 6 ay süresi vardır bu kayıtların, 6 ay sonra telefon imei kullanıma kapatılır. Türkiye pasaportun sadece pasaport ile kayıt ettiriyorsunuz. Süresiz ve limitsiz olarak kayıt altına giriyor.

Yönetici laheyl isimli üyenin avatarı

Alıntı DeviLJoN isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    T.C pasaportu hariç diğer pasaportlara kayıt edildiğinde; ikametkah kağıdı ve kayıt edilecek kişi adına hat isteniyor.Avea ise avea hattı, Turkcell ise turkcell hattı ve vodofone ise vodofone hattı. Bu şekilde kayıt altına alınan cihazlar tek hat üzerinden açılışır. Diğer hat taktığınızda mesaj olarak uyarı gelir. Telefon kapatılacağına dair. Ve 6 ay süresi vardır bu kayıtların, 6 ay sonra telefon imei kullanıma kapatılır. Türkiye pasaportun sadece pasaport ile kayıt ettiriyorsunuz. Süresiz ve limitsiz olarak kayıt altına giriyor.
    kisa bir duzenleme yapim bu yabanci pasaport sahibi kisinin eger turkiyede bir ikamet adresi varsa dediginiz gibi tek bir hatta kayitli olup 6 ay sonra kapanmiyor . eger ikamet adresinle gidip bu islemleri yaparsan yabanci pasaport da olsan ayni turk pasaportu gibi bir islem yapiliyor ve sorunsuz her hatti ve suresiz kullaniyorsun ..

gectigimiz agustos ayinda yaptik bunu isvicre pasaportu ile ...
    Bir Tesekkürü Cok Görme Emege Saygi !!!

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)