Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

iOS 4.3.3 Untethered Jailbreak , PwnageTool 4.3.3.1[Mac]

* Cihazlari Sim Kilitli olanlar ve su anda Ultrasn0w ile "Sim Kilidi Kaldirilmis" bir sekilde kullananlar cihazlarini kesinlikle 4.3.3`e yükseltmesinler.

* Bu yöntemle "Untethered" yani "Bagimsiz" jailbreak yapilabilmektedir.

* Bu yöntem sadece Mac kullanıcıları içindir.

Bilindiği üzere Redsn0w 0.9.6rc15 ile de untethered jb yapılmaktadır fakat PwnageTool 'un avantajı iPhone 4 ve iPhone 3GS kullanıcıları için unlock olan eski basebandlarını korumasıdır.

Cihazlarını Redsn0w la untethered jb yapmak isteyenler bu konuya bakabilirler

Destekleyen cihazlar

iPhone 4, 3GS
    iPod Touch 4G, 3G
    iPad 1 (Maalesef iPad 2 halen desteklenmiyor)
    Apple TV 2G

Gerekli Duyduğumuz şeyler :

Cihazınıza uygun iOS 4.3.3 ===> indir

PwnageTool 4.3.3.1 (Mac için) ===> indir

iTunes 10.2.2 ===> indir

Düzeltme 1 :Dev-team iPgone 3GS ve iPhone 4 kullanıcılarının yaşadığı titreşim ve yan tuşların yarattığı sorunlardan ötürü Pwnage Tool 4.3.3.1 i yayınlamıştır.Bu yüzden konudadahaönce var olan Pwnage Tool 4.3.3 indirme linki biraz önce yayınlanan Pwnage tool 4.3.3.1 ile değiştirilmiştir.Tüm kullanıcıların dikkatine

1.Adım: PwnageTool u "Expert mode" da çalıştırıyoruz ve jb yapmak istediğimiz cihazı seçiyoruz.

2.Adım:Cihazımıza uygun ioS 4.3.3 IPSW sürümünü seçiyoruz.

3.Adım:Ardından "Build" e tıklıyoruz ve custom firmware hazırlanmaya başlıyor.

4.Adım:Bu aşamada cfw miz hazırlanıyor gördüğünüz üzere

5.Adım:Bu adımda cihazımızı Dfu moduna alacağız aşağıdaki işlem basamaklarını eksiksiz olarak takip etmeniz gerekecek

• Power ve Home tuşuna 10 sn boyunca basıyoruz
    • Power butonundan elimizi çekiyoruz fakat Home tuşuna basmaya devam ediyoruz 10 sn daha
    • Cihazımız Dfu moduna girmiş olacak

Eğer cihazı başarılı bir şekilde Dfu moduna alırsanız bu ekranı göreceksiniz

6.Adım: Şu anda cihazımız custom 4.3.3 .ipsw dosyasıyla yarı jb lenmiş halde aşağıdaki işlemleri yaparak devam ediyoruz

• itunes u açalım (10.2.2 olan)
    • iTunes'un kenar çubuğundaki cihazımızın ikonuna tıklayalım
    • Eğer Mac kullanıcısıysak klavyenin sol tarafındaki "alt" tuşuna basarak,Windows kullanıcısıysak klavyenin sol tarafındaki "shift" tuşuna basarak "Restore" butonuna tıklayalım.

Bu adımda iTunes bize custom firmware nin dosya konumunu soracak.Yarı jb lenmiş 4.3.3 custom firmware yi bulup seçiyoruz.(.ipsw dosyası) ve "Open" a basıyoruz.

7.Adım: iTunes cihazımızdaki yeni firmware olan iOS 4.3.3 ü restore ediyor.Bu işlem yaklaşık olarak 10 dk sürüyor.Sonrasında ise cihazınızın iOS 4.3.3 deki untethered jb keyfini çıkarabilirsiniz

Not : Bu işlemleri yapıp yapmamak kullanıcının kendi insiyatifindedir. İşlemlerden dolayı cihazınızda oluşabilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal hatadan www. iKaynak.com yönetimi, kullanıcıları veya konu sahibi sorumlu tutulamaz.

Bu rehber www. iKaynak.com'a ait olup www. iKaynak.com kullanıcıları için ankarag3lü tarafından hazırlanmıştır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kopyalanamaz.
    Mesaj ankarag3lü tarafından ( 08-05-2011, Saat 11:39 ) düzenlenmiştir. Sebep: Redsn0w linkleri de eklendi. (dean)diğer konuya yönlendirme yapıldı.

Sevene bir GECEKONDU Sevmeyene her GECE KORKU / MATEMATİKSEL UMUT...

Hiperaktif Üye Tra4nce isimli üyenin avatarı

Cevap: iOS 4.3.3 Untethered Jailbreak , PwnageTool [Mac]

Windows olanı çıktımı ?

MacBook Pro i5 / Twitter.Com/Tra4nce / Mail: Tra4nce@Me.Com

Alıntı Tra4nce isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Windows olanı çıktımı ?
    konuyla uğraşırken görmemişim mesajınızıevet çıktı Redsnow yeni sürümü rc 15 i yayınladı şu an onunlşa mac ve Windows için untethered jb yapılabiliyor. sanırımsiz bu soruyu sorarken ben konuyta redsn0w linkleri ekliyordum

Yasaklandı

LİNKLERde problem var sanırım indiremiyoruz bağlanamıyor: sayfa hatası veriyor:ilgilenirminiz lütfen

Alıntı JohnRambo isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    LİNKLERde problem var sanırım indiremiyoruz bağlanamıyor: sayfa hatası veriyor:ilgilenirminiz lütfen
    linki kontrol ettim bende sorunsuz açılıyor

redsn0w rc15 linkinde problem var demişsiniz de kontrol ettim bende hata vermedi

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)