Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

Iphone 3Gs Tethered

Arkadaslar elimde Iphone 3gs 16gb firmware 3.1.2 (7D11) Modem Firmware 05.11.07
    Cihaz su an tethered. yani bilgisayar olmadan acilmiyor ve factory unlock deil.

Su an bu cihazi normale cewirmermenin alternatifleri nedir?

Yani 3.1.2 orjinal firmware ile cihazi testore ettikten sonra tethered olayi yok oluyormu?
    shsh kaydim sadece 4.1 icin war
    hangi firmware ile jb+unlock denemeliyim?

bu arada wireless calismiyor
    tethered jb ile alakali olabilir mi?

JB yapilmadan once calisiyormuydu bu konu hakkinda da bilgim yok malesef :(

Altın Üye ByWanT isimli üyenin avatarı

Cevap: Iphone 3Gs Tethered

Eger 3.1.2 yada 3.1.3 SHSH niz yoksa 3.x versiyonu ile update yapamazsiniz...Zaten cihazinizi 3.1.2 ile tekrar restore etseniz dahi yine blackra1n kullanmak zorundasiniz ve yine tethered jb olur.
    Untethered jb yapabilmek icin en az 3.1.3 kullanmaniz gerekir ki dedigim gibi shsh kaydi olmadan 3.1.3 yükseltmenizde mümkün degil.

Eger 4.0, 4.0.1 yada 4.0.2 SHSH kaydiniz olsaydi bu versiyonlardan birine yükselterek hem unthered jb yapabilirdiniz, hemde unlock yapabilirdiniz.
    Tabiki bu versiyonlardan birine yükselttiginizde cihazi aktife edecek orjinal sim kartada ihtiyaciniz olacak. 3.1.2 de blackra1n bu aktivasyonu kenidis yapiyordu fakat 4.0.x versiyonunda aktivasyon yapan yöntem mevcut degil. 4.1 de limera1n yapiyor.

Tekrar bir SHSH lariniz kontrol edin, belki 4.0.x icin vardir.

Eger yoksa;
    Yükleyebileceginiz tek FW 4.1 dir ve 4.1 yükleyince baseband da 5.14.02 ye yükselecegi icin unlock yapamazsiniz.
    JB yöntemlerinde 4.1 icin Pwnagetool konusu var, orada baseband yükseltmeyen ve etkinlestirilmis 4.1 CFW linkleri var. 3GS icin olani indirerek cihaziniza orada aciklandigi sekilde kurabilir, sonrasinda ultrasnow ile unlock yapabilirsiniz.

Yeni Üye

Cewap icin tesekkürler.
    Ag ayarlarini sifirlayarak wireless sorununu cözdüm.
    Demek istediginiz Itunes uzerinden 3.1.2 yükleyerek cihazi tetheredtan kurtaramam mi?
    Bahsettiginiz 4.1 icin Pwnagetool konusunda ultrasnow ile unlock kesin mi?

Altın Üye ByWanT isimli üyenin avatarı

Alıntı eerrhhaann isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Cewap icin tesekkürler.
    Ag ayarlarini sifirlayarak wireless sorununu cözdüm.
    Demek istediginiz Itunes uzerinden 3.1.2 yükleyerek cihazi tetheredtan kurtaramam mi?
    Bahsettiginiz 4.1 icin Pwnagetool konusunda ultrasnow ile unlock kesin mi?
    Eger sadece 4.1 SHSH niz varsa itunes üzerinden hicbirsekilde 4.1 haricinde bir FW yükleyemezsiniz, demek istedim.(ki eger yükleyebiliyor olsaydiniz dahi 3.1.2 sizi tethered dan kurtarmazdi ayni zamand)

Konuyu okuyunuz, orada ayrintili aciklama ve yorumlarda kullananlarin görüsleri var.

Gümüş Üye Admiral isimli üyenin avatarı

bence arkadaş yinede bir denesin SHSH kaydı almayı.. 2 gün önce bir arkadaşımın telefonu 3.1.2 blackra1n ile jb ve unlock yapılmıştı benim telefonmu gördü ve yapabilirmisin dedi bende denerim dedim ilk önce unlocklu olduğu için doğal olarak 4.1 update edemedim ve direk umbrella ile 4.0 4.0.1 ve 4.0.2 sürümlerine shsh almaya çalıştım 4.0 içim ''too late'' dedi fakat 4.0.1 ve 4.0.2 shsh kaydını aldım fakat servere işlenmediği için yada başka bir sebepten dolayı aynı gün restore edemedim shsh kaydı ile ertesi gün denedim ve 4.0.1'e upgrade ettim jailbreakme.com ile JB ve ultrasn0w kullanarakta unlock yaptım
    iPod Touch 4G 32GB
    iPad 2 32GB (White)
    Ailenin yenisi iPhone 4 16Gb :)

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)