Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Altın Üye james_kad isimli üyenin avatarı

Toshiba JournE Touch Türkiye'ye geliyor

Apple iPad'in duyurulan teknik özelliklerinden memnun kalmayanlaraToshiba'dan cazip bir tablet seçeneği geldi. İşte JournE Touch...

Apple iPad'in tanıtım toplantısı sonrasında pek çok kişi "daha iyi olabilirdi" düşüncesiyle bir miktar hayal kırıklığına uğradı. Tabi bunun yanında gerek tasarım gerek teknik özellikler bakımında iPad'i yeterli bulan ve her ortamda savunan kişilerle de karşılaştık.

Öyle ya da böyle 2010 ile birlikte tablet bilgisayarların hayatımızda daha fazla yer alacağı kesinleşti. Bu noktada önceden hazırlığını yapmış olan markalar rakiplerine göre bir adım öndeler.

Toshiba JournE Touch aslında geçen sene Eylül ayında IFA fuarında ilk kez yüzünü göstermişti fakat iPad'in kopardığı tantana sonrasında şimdi yeniden gündeme geldi.

JournE Touch aslında iPad'de bulunmayan teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Bunlardan ilki 2 adet USB girişine ve bir adet HDMI çıkışına sahip olması. Bildiğiniz gibi iPad'in en çok eleştiri aldığı konulardan birisi de USB ve HDMI bağlantılarının olmamasıydı. Yine iPad'de bulunmayan hafıza kartı yuvası da Toshiba JournE Touch'ta bulunuyor. Cihazla birlikte 32 GB'a kadar SD hafıza kartı kullanabiliyorsunuz.

2 GB belleğe sahip olan Toshiba JournE Touch Windows CE işletim sistemiyle çalışıyor. Aslında cep bilgisayarları için tasarlanmış olan bu işletim sisteminde internet tarayıcı olarak Internet Explorer 6 kullanılıyor. Bu durum yeni nesil web sayfalarının görüntülenmesinde bazen sıkıntı yaratabilir.

Wi-Fi kablosuz ağ desteği olan JournE Touc'ı bir USB modem takarak 3G destekli hale de getirebiliyorsunuz.

JournE Touc ile YouTube, Facebook, Flickr, MSN Messenger gibi uygulamalara tek dokunuşla ulaşabilmek mümkün.

7” (17,78 cm) 16:9 LED aydınlatmalı dokunmatik ekrana sahip olan JournE Touch 189 mm x 133.6 mm x 14 mm boyutlarında ve 427 gram ağırlığında.

14 saat çalışma süresi olan JournE Touc ile 7 saat aralıksız müzik dinleyebiliyor ve 2 saat kesintisiz video izleyebiliyorsunuz.

JournE Touch 310 dolar fiyat ile Mart ayı içerisinde Türkiye'de satışa sunulacak.

cnetturkiye

Tecrübeli Üye

Ynt: Toshiba JournE Touch Türkiye'ye geliyor

aytugcum bu degerli paylasınların için sana tesekkur ediyorum ben mesela bu hdmı olayını cok dusunuodum ipad konusunda senle de konusmustuk toplantıda o anda aklıma gelmemisti solemek ama bu bi an olsun beni dusundurmeye basladı ipad mı bu mu konusunda bakalım belki de bunu almırım :S fiyat olarak da abd ye gitmeye ihtiyac duyurmucak gibi gorunuo :s sanırım biraz ekranı kucuk ama bu daha makul gibi yahu:s senin de fikrini sorayım burdayken sen ne dusunuyosun ipad mı bu mu ?

Altın Üye james_kad isimli üyenin avatarı

Açıkçası beni de bulanıklığa itti bu cihaz Onurcum. Bunu alacaksın, sonra hemen ardından başka birşey çıkacak. Herneyse bir gelsin de inceleyip karar veririz.

BanMaster... SaTuSa isimli üyenin avatarı

cihaz apple işletim sistemleri gibi hızlı çalışmaz diye düşünüyorum ama bilnmez tabii ki

Tecrübeli Üye

walla aytug bakmak lazım detaylı bi inceleme we tartısma gerekir heralde.

satusa hızlı calısmaz tmm haklısın ama sonuca ipad de naparsan yap kaliteli bi goruntu alamıcaksın tv ye bagladıgında bu alet HDMI la baya bişiyi sırtlıo bu durumda. bide usb hakkatten cok onemli ya tmm hafızası az 2sinin de ama sonucta hdd baglayabilirsin eksikleri usb ile tamamlayabilirsin :s simdi bide su dusunduruo beni zaten iphone warken bunu alırsam ipad den bişi kaybetmem heralde ipad la iphone birbirini tamamlamıo ama bununla iphone muhtesem 2li olabilir

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)