Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

TOSHIBA L855-188 incelemesi

Arkadaşlar merhaba,

Daha geçen günlerde kararsız kaldığım bilgisayar konusunda son kararımı verdim ve TOSHIBA'nın bu modelini almaya karar verdim. Şimdi ilk izlenimlerimi aktaracağım sizlere.

Öncelikle eğer bir PC tercih edecekseniz(kendi yorumumdur) bence kesinlikle bir TOSHIBA tercih edilmeli. Diğer PC modelleri ile arasında donanımsal olarak çok fark olmayabilir, fakat kullanımda ve performansta gerçekten çok iyi.

Fakat her teknolojik alette olduğu gibi bu alette de 2-3 adet sorun yaşadım.

1-Öncelikle bu hata TOSHIBA'dan kaynaklanmıyor fakat Windows8'in yaklaşık 1.5 haftada bir güncelleme yapması canımı sıktı. Güncelleme yapıldığı zaman bilgisayar çok daha fazla sürede açılıyor ve en başlarda biraz yavaş oluyor doğrusu. WindowsXP'de olduğu gibi 'Güncellemeden Kapat' seçeneği getirilmeli.

2-Klavyesi gerçekten çok uygun değil. Eğer 10 parmak klavye kullanacaksanız(çok fazla yazı işiniz varsa) bence bu bilgisayar tercih edilmemeli. Klavyenin tuşları algılaması için ciddi anlamda basmanız gerekiyor. Tuş hissi de hoş değil, bazen bazı harfleri algılayamayabiliyor. Mesela bu yazıyı yazarken çoğu defa bazı tuşlara basmadı veya yanlış tuşlara bastım.

3-Alüminyum kasanın çok ısınmaması gerekirdi fakat basit işlemler yaparken bile bazen ısındığını hissedebiliyorum.

**Tabiki beğendiğim bir çok yönü de var.

Öncelikle söylemem gerekir. Oyun performansı gerçekten çok etkileyici. Ekran kartı çok üst düzey bir model olmamasına rağmen etkileyici grafikler sunuyor.

Açılış ve genel olarak hız bakımından muazzam bir kalitede.

Şarj ömrü de çok iyi gidiyor. İnternette gezint, müzik vs. gibi işlemlerde şarjı 5 saat dayandı.

Almayı düşünenler bana ulaşabilir :)

Yeni Üye GreenHeart isimli üyenin avatarı
    İnceleme için elinize sağlık,ancak sanırsam o pc 2100 tl civarı,bence o paraya macbook air alınmalı

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Yeni Üye

Cevap: TOSHIBA L855-188 incelemesi

Alıntı GreenHeart isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İnceleme için elinize sağlık,ancak sanırsam o pc 2100 tl civarı,bence o paraya macbook air alınmalı

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Macbook air almayı çok düşündüm, fakat 1800 tl'ye bu bilgisayarı görünce hayran kaldım doğrusu. Aliminyum kasası vs. gerçekten çok hoş. Ayrıca biraz da oyun amaçlı kullanacağım için windows tabanlı almayı tercih ettim.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)