Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 5 arasýndakiler gösteriliyor.
    Gümüþ Üye OlguErhan isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    izmir

IPhone 5 Ýçin Kýlýf Tavsiyem ( Koruma Aðýrlýklý )

Arkadaþlar size þu an kullandýðým ve memnun olduðum kýlýfý tanýtmak istedim Switcheasy BONES . Öncelikle bu kýlýf zariflikten çok koruma üzerine tasarlanmýþ bir kýlýf ince deðil telefonu kimilerine göre kaba gösteriyor fakat bu kýlýfa düþmelere çarpmalara karþý nerede ise 100 de 100 e kadar koruma saðlýyorsunuz.

Artýlarý :
    --------
    1- Kenarlarý etli ve kullanýlan malzeme ne sert ne yumuþak bu yönünü çok sevdim eðer çok yumuþak olsaydý zamanla deforme olup parça parça kopardý. Eðer çok sert olsaydý düþmeye karþý saðladýðý koruma yani düþmenin verdiði þok dalgasýný savuþturamazdý. Orta sertlikte ve yumuþaklýkta 5 yaþýnda kýzým var telefonu çok kurcalýyor oyun oynuyor youtube den çizgi film izliyor düþürme riski var hatta ayda 1 kere düþürür yere telefonu standart ama içim rahat bu kýlýfla hiç birþey olmuyor :)

2- Þarj giriþi ve kulaklýk giriþi için toz koruma aparatlarý 2 adet kutunun içinden çýkýyor Kimya iþindeyim telefon sürekli yanýmda duruyor özellikle telefonun iç kýsýmlarýný kimyasallardan koruyabilmem için oralarýnýn kapalý olmasý benim için önemli havaya karýþan asitleri kastediyorum. Oralarý kapattýðýnýzda düz ve güzel bir görüntü çýkýyor ortaya gözü yormuyor.

3- Arka kýsýmdaki kemikler sert plastikten yapýlmýþ durumdalar ve kýlýfýn genel omurgasýna çok güzel sert bir destek saðlýyorlar özellikle kýlýfý boþken elinize aldýðýnýzda ortadan bükmek çok zor sert olduðu için bu kemikler. Bu neye yarar internette videolarýný resimlerini görmüþsünüzdür özellikle IPhone 5 ler için uzunluktan dolayý arka cebinizde üstüne oturduðunuzda hafif eðilmeler oluyormuþ tabi milletin abartmasý olabilir ama bu konuda bir koruma saðladýðý kesin.

4- Kutunun içinden 2 adet çok iyi kalitede parlak ön-arka koruma jelatini çýkmakta þimdi IPhone 5 için almaya gittiðinizde jelatin baþýna 10 tl istiyorlar en az 20 TL cepte tabi arka jelatinde var 1 adet ayrýca. Mat parmak izi býrakmayan ekran korumalarýný tercih etmiyorum tamam güzel elini kaydýrýyor vs. fakat telefonun görüntüsündeki netliði bozuyor dikkat edin mat korumalar net deðil ekran hafif buðulu gibi belkide bana öyle geliyor.

5- Takýldýðýnda ön tarafýn ekran çýkýntýsý yok denecek kadar az elinizi kaydýrdýðýnýzda dýþa doðru elinize takýlan bir þey yok hissetirmiyor kendini fazla kullaným rahatlýðý benim için önemli bir detay.

6- Ses açma ve kapama IPhone kilitle düðmesi hoþ bir þekilde kemikler ile gizlenmiþ kemiklere basýyorsunuz ben sevdim.

7- Web sitesinde çok deðiþik eðlenceli renk seçenekleri var ben tercihimi siyahtan yana kullandým ama arka kemiklerin beyaz olan modelede gönlüm kaydý :)

8- 2.000 tl ye kadar ödediðiniz cihazýn düþmelere-çiziklere karþý olan korumasýný maximum seviyeye getiriyorsunuz. Yarýn öbür gün 5s yada 6 modeli çýktýðýnda satmak isterseniz nokta çiziksiz vuruksuz bir cihazý rahatça satar ve satmayý düþünmüyorsanýzda kullandýðýnýz telefonun ömrünü uzatma, Kýrýlma ezilme riskini baya bir azaltma durumunuz var.

9- Takip no veriyorlar PTT gov adresinden kargoyu takip ediyoruz

10- Switcheasy iyi bir marka çok baþarýlý kýlýflarý var 4s telefonumda Trim modelini kullandým uzun sürer memnun kaldým IPhone 5 için ise Monster modeli var oda çok güzel özellikle sarý renk olan :)

Eksileri :
    --------
    1- Kardeþim onca para verdik ince telefon aldýk bu kaba saba þeyi takýp 5 sene önceki takoz telefon gibi mi yapacaðým cihazý !! :)

2 - Kulaklýk giriþ kýsmý çok derin orj IPhone kulaklýðýný sokup takarken problem yok fakat harici bir AUx kablosu baðlamak istediðinizde sokamazsýnýz girmiyor ben çözümü evdeki arabadaki kulladýðým aux kablolarýnýn ucunu býçak ile yontarak oraya uyumlu hale getirmekte buldum aþýlamayacak bir konu deðil.

3- Temin etmek için kredi kartýnýz olmalý Paypal hesabý açýyorsunuz türkiyede yok 7 ila 10 gün içinde kapýnýza kadar geliyor.

4- Resimleri IPad ile çektim net çýkmadý :P

5- 29 Euro + 3 Euro kargo = 80 Tl fln fiyatý yüksek. Bu paraya 20 tane kýlýf alýrým her ay farklý renk kullanýrým !! ( Ama deðer bu paraya emin olun)

Burada satýlýyor :

Temin etmek isteyenler için switcheasy Türkiye daðýtýcýsý Elmasepeti.com fakat onlar þu an bunu temin etmiyorlar iddalý bir model getirtmemiþler web adreslerinde yok arayýpta sormadým büyük ihtimal getirmezler http://www.switcheasy.com/product/BONES_iPhone5/ Buraya girip Change Region diyip Europa seçiyoruz ve üye oluyoruz Paypal üyeliði de almalýyýz ödeme için direkt kredi kartý bilgileri de verebilirsiniz ama ben güvenli olsun diye her zaman paypal tercih ediyorum. SAtýn aldýktan 7 gün sonra kapýmdaydý kýlýf bazen 10-14 gün bulabiliyor takip numarasý olduðu için mail ile bildiriyorlar türkiyeye girme sürecini fln ptt den görebiliyorsunuz.

Gümüþ Üye cem tanriover isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    Kadýköy, Ýstanbul

Cevap: IPhone 5 Ýçin Kýlýf Tavsiyem ( Koruma Aðýrlýklý )

kendi görüþüm fakat bu kadar kalýn bir kap yerine orta kalýnlýkta fakat ekran camýný da koruyan birkaç kýlýf görmüþtüm zamanýnda. Bu dediðiniz kýlýf cidden iyi korur fakat cihaz camýn üzerine tas veya hafif sivri biyere düþerse sizlere ömür. Madem amaç koruma ön ekraný da kapsayan kýlýflar tercih edilmeli bence. Zaten günlük kullanýmdaki düþmelerin hiçbiri bilmem kaç metrelik g kuvveti oluþturmuyor
    Lütfen imzanýzý forum kurallarýna uygun olarak düzenleyiniz...

Gümüþ Üye OlguErhan isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    izmir

Walla eðer dokumatiði etkilemeyecek, (çünkü bu telefonun olayi dokunmatikliðindeki hassaslýk) kullaným keyfi bozulmayacaksa direkt olarak tavsiyeni isterim hangi kýlýf acaba marka model verebilirmisiniz sanýrým tarif ettiðiniz kýlýf ile üstünden kamyon geçse birþey olmayacak gibi geliyor :)

Gümüþ Üye cem tanriover isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    Kadýköy, Ýstanbul

kamyon geçerse ne olacagýndan emin deðilim fakat zamanýnda dediðim gibi bi kýlýfý 3 sene önce bi arkadasa iphone 3gs için almýþtýk ingiltere den. 3 senenin verdiði yýpranma ne ad ne marka hatýrýyorum. Ama dediðim kabý anlatabildiysem bulabilirsiniz internette. en azýndan görünce hatýrlarsýnýz. Ön camý korumak için plastik karýþýmlý bir cam vardý. Dokunmatikte hiç bir sýkýntýsýný görmedim. Fakat kap bu üstteki kadar kalýn olmasa da kalýndý. Ve tabiki silikon kaplarýn saðlamlýðý yok sert vurulunca cihaz darbe almaz fakat plastik karýþýmlý olduðu için kap kýrýlýr çatlar vs bilemem :D
    Lütfen imzanýzý forum kurallarýna uygun olarak düzenleyiniz...

Yeni Üye

kýlýfý beðendim gerçekten güzel kýlýf bende size bir kýlýf önereyim
    http://www.remeto.com.tr/GEAR4-Class...ak,PR-937.html

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Þu anda 1 kiþi bu konuyu okuyor. (0 kayýtlý üye ve 1 misafir.)