Toplam 4 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuçtan 11 ile 15 arasýndakiler gösteriliyor.
    Administrator DeDeLi isimli üyenin avatarý

Cevap: Yurtdýþýndan telefon getirtme hakkýnda?

Alýntý laheyl isimli üyeden alýntý Mesajý göster
    Býr not duseyým hemen apple storeler beným býldýgýme gore sým kýlýtlý urun satmýyor bu ne abd ne avrupa ne kanada tum apple storeler sým kýlýtsýz dýye býlýyorum
    Abi baþka ülkeler için doðru ama Amerika için olay biraz farklý. Hatta geçen seneye kadar SAdece kilitli cihaz satýyorlardý. Mecbur kontrat imzalaman gerekli ister peþin 700$ ver ister aylýk öde fark etmez. Geçen sene çýkardýlar bu similitsiz satma olayýný onu da cihaz tanýtýldýktan sonra hemen yapmýyorlar da.Belli bir süre geçmesi gerekli. Melo 'nun dediði gibi satýn almak istediðinizde At&t , Verizon , Spring hatlarýndan hangisini seçmek istersiniz diye soruyor..

iPhone 4S için unlocked seçeneði sunuyor

iPhone 5 için bu seçenek yok henüz

Aktif Üye RoCcO isimli üyenin avatarý

Arkadaþlar bende iPhone 5 almak istiyorum orada yaþayan bir arkadaþým yýlbaþýnda getirecek ama hala Unlockedlarý beklerken bir yandan da araþtýrýyorum,ve bir sitede kontratlý diye verizondan alýnan telefonlar aslýnda kontratsýz oluyormuþ ve unlock telefon niyetine kullanýlabilirmiþ.Kesin bir bilgim yok bu konu hakkýnda bilgisi olan varsa yardýmcý olabilir mi?

Administrator DeDeLi isimli üyenin avatarý

Alýntý RoCcO isimli üyeden alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar bende iPhone 5 almak istiyorum orada yaþayan bir arkadaþým yýlbaþýnda getirecek ama hala Unlockedlarý beklerken bir yandan da araþtýrýyorum,ve bir sitede kontratlý diye verizondan alýnan telefonlar aslýnda kontratsýz oluyormuþ ve unlock telefon niyetine kullanýlabilirmiþ.Kesin bir bilgim yok bu konu hakkýnda bilgisi olan varsa yardýmcý olabilir mi?
    Verizon da benim bildiðim durum þudur : Verizon sadece iPhone 5 lere özel GSM destekli cihaz satýyor. Normalde CDMA cihaz satýþý yapýyor yani simkart olmayan cihazlar. Ama iPhone 5 ile beraber GSM olarak satýþa çýkarmýþlar ve Simkart takýlabildiði için istediðin kartý takýp çalýþtýrabilirsiniz þeklinde söylemleri var bu da demek oluyor ki unlocked bir cihaz. iPhone 5 lerde 4G desteði olmasý için simkart takýlmasý gerekli olduðu için satýþý bu þekilde yapýyormuþ.Þu an içinde unlocked olarak satmaya devam edecekler ve bunu durdurmayý þu an için düþünmüyorlarmýþ þeklinde okumuþtum ama nereden okuduðumu hatýrlamýyorum. Benim bilgim bu yönde. Mantýk þu þekilde örneðin Türkiye'de Turkcell, Vodafone, Avea 'dan aldýðýnýz kontratlý cihazlar nasýl simkilitsiz ise Verizon da bu þekil satýþa baþlamýþ.Bence çok iyi yapmýþlar bu þekilde at&t den de Spring den de daha fazla cihaz satacaklarý kesin. Ama tekrar belirteyim bu sadece iPhone 5 'ler için geçerli. Yine de iyice araþtýrma yapmadan alým-satým yapmayýn derim.
    Mesaj DeDeLi tarafýndan ( 05-11-2012, Saat 11:52 ) düzenlenmiþtir.

Aktif Üye RoCcO isimli üyenin avatarý

Gercekten Unlock satiyolarmis peki ben simdi apple in sitesine girip iphone 5 i verizon olarak secersem unlocked versiyonunu almis oluyorum dimi?yoksa verizon bayii gibi yerlerde mi unlocked satiliyor

Hiperaktif Üye DeviLJoN isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    Ýstanbul

verizon artýk GSM bandý kilitsiz yaptý. CDMA band hala kilitli. Sprint ayný durum söz konusu ama sprint mesaj sorunu var. Verizon hiçbir sorun yok. Ayrýca att kontratlý kontratsýz alýn. Hemen açtýrabiliyorsunuz. Sadece fabrikadan kilitsiz alacaksanýz. Kasým ortalarý ve sonlarýnda gelecek diyorlar. Kesin bilgi yok. Þuan sadece kontratlý operatör cihazlarý var. Maksimum alma limiti 2 adet tek bir þahýs adýna.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Þu anda 1 kiþi bu konuyu okuyor. (0 kayýtlý üye ve 1 misafir.)