Toplam 27 Sayfadan 12. Sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu
Toplam 131 sonuçtan 56 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

Cevap: Twitter Haberleri...[Genel Başlık]

Gercekten insallah 5.1i bekliyolardir ve umarim dedikleri gibi sarj konusu bu ios ile cözülür cünkü telefona sarj dayanmiyor herkesinde aynimi bende en fazla 5 saat kullanabiliyorum oyun internet kullandigim zaman bu normalmi 4s olan arkadaslarin yorumunu bekliyorum .tesekkürler

Aktif Üye

ben sabah şarjdan 100 ile alıyorum saat 7 de 14.30 gibi %40 oluyor ve sadece 3g açık konum servisleri falan kapalı halde sadece yaklaşık 1 saat facebook vs kullanımı ile

Altın Üye CASUA isimli üyenin avatarı

Alıntı laheyl isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sure daha bekleriz sonucta cok beklenmedi diye dusunuyorum ben onemli olan saglikli calismadiri bana gore
    laheyl daha ne bekliycez 3 aydır cihaz elimizde bekliyoruz,vallahi bu kadar süreceğini bilseydim ipad1'i satmazdım...
    C.A.S.U.A
    iphone 5 16GB İOS 7.0.4 iPadMini Retina Dısplay wi-fi 32GB İOS 7.0.4
    iphone 4 S 16GB İOS 5.1.1

Yeni Üye eakarsu isimli üyenin avatarı

Re: Twitter Haberleri...[Genel Başlık]

Sandbox'ın ne oldugunu bilen var mi arkadaslar.

Altın Üye DeMo isimli üyenin avatarı

Türkçe kaynak fazla yok ama Erman Taylan isimli bir arkadaşın kendi blog'un da ki bir yazısından alıntılıyorum...

Jailbreak’in teknik olarak ne olduğuna girmeden önce sandbox kavramından bahsetmek istiyorum: Unix sistemlerde, her uygulamanın&programın içindeki bir dizini, sanki işletim sisteminin kök diziniymiş gibi göstermektir. Böylece, herhangi bir uygulama&program başka bir uygulama&program ile iletişim kuramaz hatta onun varlığından bile haberdar olamaz.

Apple’ın IOS’u da unix tabanlı olduğundan tamamen sandbox ortamını destekler. Düşünsenize, kötü niyetli bir uygulamanın kendisinden başka bir uygulamaya -veya telefon defterinize, mesajlarınıza- erişme şansı yok… Ki Apple’ın kötü niyetli bir uygulamanın App Store’a girmesine izin verme şansı da yok. Örneğin Android platformunda, Google, uygulamara buna benzer bir kısıtlama getirmiyor. Dolayısıyla Android Market’ten indirdiğiniz bir uygulama, mesajlarınıza, tel. defterinize vs. ulaşabiliyor. (Android Market, uygulamayı indirirken sizinle uygulamının eriştiği alanları paylaşarak sizi uyarıyor gerçi) Apple, bu stratejik farkı sayesinde uygulama geliştiricelere dolayısıyla son kullanıcıya bazı kısıtlamalar getirse de onlara güvenli bir ekosistem sunmuş oluyor.

Apple’ın bu stratejik kararının dışına çıkıp, sandbox’ı kırma işlemine ise jailbreaking deniliyor.

Kaynak: Erman Taylan'In Türkçe Blo?u
    Mesaj DeMo tarafından ( 13-01-2012, Saat 13:39 ) düzenlenmiştir.
    Lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konuları inceleyebilirsiniz.
    Karşılaştığınız tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapınız..

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 5 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 5 misafir.)