Toplam 5 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 11 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
    Gümüş Üye Ogzhnozcn isimli üyenin avatarı

Cevap: IPAD2 Wi-Fi Performansı Düşük

Arkadaslar ipad 2 nin wifi cekim gucu neden 1 den kotu olsun ki? Test eden inceleyen varsa bilgilendirebilir mi
    Öncelikle;

Forum Kurallarını okumak için > Buradan
    Başlangıç için,Tüyo Merkezi'ni incelemek için > Buradan
    Hertürlü Soru,destek için ise > Buradan

Gümüş Üye cem tanriover isimli üyenin avatarı

arkadaşlar iPhone, iPod ve iPad ler mobil cihazlardır ilk modellerinden beri notebooklar kadar buyuk menzilli bi wirelessları yoktu zaten. Benim 3 senelik telefonum da iPodumdan daha cok wirelles goruyo fakat kacına baglanmaya calısırken menzil dısı diyor. bu cihazlar normalde pcler kadar uzun menzile sahip olmalarına ragmen(denemelerim ile) baglantının iyi saglanabilecegi aglar sadece gosteriliyor. Bunu dememin sebebi WifiTrak gibi sözde menzil arttıran programların sadece normal ayarlarda bize gostermedikleri wirelessları gosterdigini okudum.

Program olarak WifiTrak iyi iş yapar fakat dediğim gibi nette kopma vesayre olabilio bu tür programlarla. Ve tabii kullandığınız modemlerlede alakalı. Teledunyanın verdıgı bi modem vardı bende yan odadan cekmiodu. Zyxel normal modem var suanda salondan pcyle baglanamasamda ipodumdan Wifitrak ile baglanabiliyorum
    Lütfen imzanızı forum kurallarına uygun olarak düzenleyiniz...

Aktif Üye Ceka isimli üyenin avatarı

Alıntı cem tanriover isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iPhone, iPod ve iPad ler mobil cihazlardır ilk modellerinden beri notebooklar kadar buyuk menzilli bi wirelessları yoktu zaten. Benim 3 senelik telefonum da iPodumdan daha cok wirelles goruyo fakat kacına baglanmaya calısırken menzil dısı diyor. bu cihazlar normalde pcler kadar uzun menzile sahip olmalarına ragmen(denemelerim ile) baglantının iyi saglanabilecegi aglar sadece gosteriliyor. Bunu dememin sebebi WifiTrak gibi sözde menzil arttıran programların sadece normal ayarlarda bize gostermedikleri wirelessları gosterdigini okudum.

Program olarak WifiTrak iyi iş yapar fakat dediğim gibi nette kopma vesayre olabilio bu tür programlarla. Ve tabii kullandığınız modemlerlede alakalı. Teledunyanın verdıgı bi modem vardı bende yan odadan cekmiodu. Zyxel normal modem var suanda salondan pcyle baglanamasamda ipodumdan Wifitrak ile baglanabiliyorum
    Daha önce defalarca değişik touch 2-3 kullandım hep istediğim verimide aldım. Şu anda touch 4 var elimde ve çekimi gayet güçlü Nokia c7nin kopma yaptığı bağlanma yerinde 2 diş çekiyor gayet gayet gayet memnunum.

Lakin geçen hafta iphone 4 aldım wifi sorunu yaşadım. Modemin dibinde çekiyordu Ipodun 10 metre uzakta çektiği yerde çekmiyordu. Ve sorunun antenden olduğunu anladık.
    Sorunu yaşayan arkadaşıma tavsiyem Başka bi ipad bulsun aynı yerden Açık ara ağ bulma sayısında fark varsa sorun %80 antendedir 2side aynı yerde aynı sinyalleri buluyorsa sorun yoktur. Wifi fofum programını yükle devam et.

Iyi forumlar
    Naber?

Aktif Üye vaio isimli üyenin avatarı

Re: IPAD2 Wi-Fi Performansı Düşük

iPad2'nin wi-fi çekim gücü iPad1, iPhone 3GS ve iPod Touch 4G'ye gkıyasla düşük maalesef. Bu cihazları aktif olarak kullanan birisi olarak yazıyorum. Aynı noktadan saydığım cihazların hepsi 2 çentik çekerken iPad2 çekmiyor. Nedeni donanımında saklı.

Gümüş Üye Ogzhnozcn isimli üyenin avatarı

Cevap: Re: IPAD2 Wi-Fi Performansı Düşük

Alıntı vaio isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    iPad2'nin wi-fi çekim gücü iPad1, iPhone 3GS ve iPod Touch 4G'ye gkıyasla düşük maalesef. Bu cihazları aktif olarak kullanan birisi olarak yazıyorum. Aynı noktadan saydığım cihazların hepsi 2 çentik çekerken iPad2 çekmiyor. Nedeni donanımında saklı.
    Testinizde çok mu kötü buldunuz örnek verebilirmisiniz ? bu olay canımı çok sıktı.Ayrıca Cihazların Wifi menzil kuvvetleri aynıdır.Problem modem'den de kaynaklanıyor olabilir

Ayrıca;

Ciddi sonuçlar;
    Mesaj Ogzhnozcn tarafından ( 14-12-2011, Saat 17:20 ) düzenlenmiştir.
    Öncelikle;

Forum Kurallarını okumak için > Buradan
    Başlangıç için,Tüyo Merkezi'ni incelemek için > Buradan
    Hertürlü Soru,destek için ise > Buradan

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)