Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Tecrübeli Üye

Question iphone 4 wifi sorunu

arkadaşlar bu huwaei 521 ttnet modemleri iphone 4 lerle sorun mu yasıyor. evimdeki modemle internete baglanıyorum ama zar zor acıyor siteleri hele hele indirmeleri cok avas. 1 kb ile indirme yapıyor installoustan. ama baska bir arkadasın evinde denedim canavar gibi cekiyor wifi. huaweiden mi kaynaklanıyor sizce yoksa benim baglantım mı yavas

Altın Üye DeMo isimli üyenin avatarı

Cevap: iphone 4 wifi sorunu

Arkadaşım ben o modemi bir kere gordum ve karıştırma fırsatım oldu. Şahsi fikrim beş para etmez, oyuncak gibi bir şey. Programın arayüzünde dolaşırken bile zorlanıyorsun. Wifi'de problem olunca arkadaşım kablo ile bağlanıyordu ve en sonunda kaldırdı attı. Bilgisayarınızdan modeme kablo ile bağlanıp Speedtest.net - The Global Broadband Speed Test adresine girerek hızınızı test edin ve ayrıca AppStore'dan da speedtest'in uygulamasını indirip cihazdan da hız testi yapın. Sonuçları değerlendirin.
    Lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konuları inceleyebilirsiniz.
    Karşılaştığınız tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapınız..

Tecrübeli Üye

Alıntı DeMo isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben o modemi bir kere gordum ve karıştırma fırsatım oldu. Şahsi fikrim beş para etmez, oyuncak gibi bir şey. Programın arayüzünde dolaşırken bile zorlanıyorsun. Wifi'de problem olunca arkadaşım kablo ile bağlanıyordu ve en sonunda kaldırdı attı. Bilgisayarınızdan modeme kablo ile bağlanıp Speedtest.net - The Global Broadband Speed Test adresine girerek hızınızı test edin ve ayrıca AppStore'dan da speedtest'in uygulamasını indirip cihazdan da hız testi yapın. Sonuçları değerlendirin.
    hocam ttnetin hız testi var ordan bakıyorum sözde canavar gibi 7 mbit hız gösteriyo fakat iphone 4 ile baglandıgım zaman sorun cıkarıyor. sanki telefonla uyusmuyolar gibi. halbuki baska yerlerde gayet iyi baglanıyorum wifi baglantılarına. mesela öğlen bi arkdasın hattıyla installoustan 200 kb ile download yaparken evdeki baglantıyla 1 kb ile zor yapıyo. ama pc de sorun yok. sorun kesin modemdendir degil mi

Altın Üye DeMo isimli üyenin avatarı

Bilgisayarınızla modem arasındaki bağlantı Wi-Fi mi ? kablo mu ?

Eğer bilgisayar bağlantınız kablo ile ise modemin Wi-Fi ayarlarında bir sorun olabilir ya da Wi-Fi özelliği hiç çalışmıyordur. Wi-Fi bağlantısını kontrol etmek için başka bir cihazla bağlanmayı deneyin.

Yok zaten bilgisayar-modem bağlantısı Wi-Fi diyorsanız o halde sorununuz güvenlik ayarlarıyla ilgi olabilir.

Modem'in arayüzünde, Kablosuz Ağ Ayarlarına bakın. Şifreleme tipi WPA2 ise onu ya WPA yapın. Olmadı WEP yaparak tekrar deneyin.Yaptığınız değişiklikleri kaydettiğinizden emin olun.

Bu da çözüm olmazsa, belki farkında olmadan modemde FireWall ayarlarında bir değişiklik yapmış ve bir şekilde cihazınızı engellemiş olabilirsiniz. Bu ip adresi ile de olabilir, Mac adresi ile de olabilir. Bunlara da bakmanızı öneririm.

Yine çözüm olmazsa modemi resetleyip, ayarlarını yeniden yapın.

Bunlara rağmen bu sorunu çözemediyseniz cihaz modeme bağlı iken, cihazda Wi-Fi ayarlarından Dns adresini 208.67.222.222 olarak değiştirip deneyin.

Baktınız hala aynı sorun, o zaman o modemi gözü kapalı atın arkadaşım :)
    Mesaj DeMo tarafından ( 20-08-2011, Saat 12:29 ) düzenlenmiştir.
    Lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konuları inceleyebilirsiniz.
    Karşılaştığınız tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapınız..

Tecrübeli Üye

hocam hemen deniyorum dediklerini. bilgisayarla modem barası baglantım wifi. buyuk ihtimalle wpa olayından kaynaklanıyordur. daha ince de bi yerde duymustum iphone 4 wpa larla pek barısık degil diye.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)