Toplam 5 Sayfadan 5. Sayfa BirinciBirinci ... 345
Toplam 25 sonuçtan 21 ile 25 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

Cevap: Bluetooth ile iPod'dan internete girmek (telefon üzerinden)

evet arkadaşlar bende de ipod touch 3g var.telefonum sony ericsson k790i bununla hangi programla yapmalıyım?ibluenova ile yapamadım.

Altın Üye thepathty isimli üyenin avatarı

Ben bu yöntemi 2 senedir yapıyorum zaten :) Ama kimsenin bilemeyeceğini tahmin etmezdim. Telefonum ile iPad'i eşleştiriyorum.

Öncelikle telefonunuzda internet paylaşımı özelliği olması lazım. Bu seçenek olmayan eski telefonların hepsinde demiyorum ama çoğunda otomatik olarak vardır bu özellik. Eğer iPhone ile paylaşım yapacaksanız; Kişisel erişim noktasını açıp deneyebilirsiniz.

NOT: BU YÖNTEM YASALDIR. O YÜZDEN JAILBREAK İLE ALAKASI YOKTUR.

Bir iOS cihazı iOS olmayan bir telefona bluetooth ile bağlanabiliyorsa; iOS olmayan cihaz, bu paylaşımı destekliyordur. Aksi taktirde bağlanmaz. Eğer paylaşım özelliği kontrol edilebilir bir telefon ile paylaşım yapmayı denediyseniz ve olmuyorsa; telefonun internet paylaşımı ayarlarını gözden geçirin. Olmaması imkansız.
    Mesaj thepathty tarafından ( 12-05-2013, Saat 02:11 ) düzenlenmiştir. Sebep: İmla hataları.

Yeni Üye

Konuyu görünce kendi deneyimimi paylaşmak istedim. Arkadaşların belirttiği gibi, WiFi dışında iPod touch 4G ile internete girmek mümkün. Çok uzun bir süre smartphone almadıysam nedeni de budur :)

Yaklaşık 2.5 senedir iPod4 Touch 4G kullanıyorum. Bunun ilk senesi, WiFi haricinde internete bağlanamamakla geçti. WiFi haricinde nasıl bağlanabilirim diye çok bakındım ama bundan bahseden hiçbir yer yoktu.

Günün birinde, iPod'daki fotoğraflarımı bluetooth ile bağlanıp cebime atmaya çalıştım. Cebimin bluetooth ve görünürlük özelliklerini açtım, iPod'ta da bluetooth menüsünden cebimi seçerek birbiriyle eşleştirdim. Resimleri aktaramadım gerçi, ama bu şekilde iPod'un internete eriştiğini tesadüfen fark ettim (internet erişimi olmayan bir konumda olduğum için internete cep üzerinden bağlanabildiğime inanmak zorunda kaldım.)

Yaklaşık bir buçuk senedir bu şekilde dışarıdan internete giriyorum ve iPod'umu çok seviyorum :) Normal WiFi'daki kadar hızlı bir internet değil belki ama mecbur kaldığımda sesli Skype görüşmesi yapabilecek düzeyde.

Bu konu neden çok az paylaşılıyor peki? Zannedersem iPhone satışlarını etkilememesi için :D

Yeni Üye

Geçen yl yazılmış ama yeni konu açmadan burdan sormak istedim. Telefonum nokia x2-01 ipod touch 3g'mle bu yöntemi kullanarak internete bağlanabiliyordum. Şimdi touch 5 aldım aynı şekilde eşleştiriyorum telefonda internet bağlantası otomatikl gerçekleşip edge simgesi çıkıyor ama ne yazık ki internet touch 5 e gelmiyor. AYnı yöntemle tabletimde internet bağlantısından faydalanabiliyorum. Telefonun aktarmasında sıkıntı yok fakat touch5 eşleştiği halde 2 oval simge çıktığı halde interneti neden kullanamıyorum bir fikri olan var mı? Sadece ibluever için de jailbreak yapmak istemiyorum.

Yeni Üye

Kendim sordum kendim cevaplayayım. Yeni nesil telefonların çoğunda wifi hotspot var ancak şarj süresi falan derken eski tip telefonlar daha pratik oluyor. ibluever programına da jb'e de gerek yok ipod touch 5g ios 7.1.1 yüklü (büyük ihtimalle 8de de fark olmaz) telefon nokia x2-01 bluetoothu açın ipoddan telefona bağlanın. İnterneti otomatik paylaşıyor. Benim girememe sebebim tele kendim yaptığım gprs ayarlarıymış. Avea da *999# yi tuşlayarak ücretsiz ayarları aldım. varsayılan olarak ayarladım ve şu an ipodum internete giriyor. Bluetooth versiyon 3üzerinde eşleşme bile yapamdım sebebini bilmiyorum. x2-01in özellikleri b2.1 +edr symbian 40 kullanıyor.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 2 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 2 misafir.)