iTextUploader: iPhone'daki mesajları yedeklemek/Pc'de okumak

Arkadaşlar iPhone Sms Export programı var bunun için. Ancak o ücretli olduğu için ben size ücretsiz bir yöntem anlatmaya çalışacağım umarım yararlı olur.

- Şimdi öncelikle Cydia'dan iTextUploader programını kuruyoruz.

- Daha sonra www.youarchive.it adresinde sağ tarafta üye olma yeri var, oradan ücretsiz bir üyelik alıyoruz.

- Şimdi Cydia'dan indirdiğimiz iTextUploader programını açıyoruz.

- Alttaki sekmelerden en sağdaki Preferences olana gelip biraz önce aldığımız üyeliğin detaylarını giriyoruz.

- Üyelik ayarlarımızı girdikten sonra yine alttaki sekmelerden Upload'a geliyoruz. Ve SMS'lerimizi Upload ediyoruz.

- Upload işlemi bittikten sonra işte gördüğümüz gibi altta ne zaman upload ettiğimiz tarih vs. yazıyor.

- Daha sonra bilgisayarımızdan www.youarchive.it adresine tekrar giriyoruz ve üyeliğimizle giriyoruz.

- Sağ üstten Export Messages diyoruz. Ve soldaki takvimin altında "Done! Export Selected" yazısı çıkıyor. Şimdi o takvimde hangi gün mesaj upload ettikseyk o tarihe geliyoruz. Ve upload ettiğimiz mesajların hangi numaralardan geldiklerini görebiliyoruz. Hangi mesajları export etmek istiyorsak onu seçiyoruz.

- Sonra da Done! Export selected diyoruz ve karşımıza böyle bir sayfa çıkıyor. Burada da eğer bilgisayarda okumak istiyorsanız, en alttaki Download in CSV Format olanı seçmelisiniz.

- Daha sonra da indirdiğiniz CSV uzantılı olanı Microsoft Excel gibi programlarla okuyabilirsiniz. (Ben Wordpad ile okudum gayet anlaşılır bir biçimde.)

Bu yazı www.iKaynak.com - xewor3g tarafından yazılmış olup, iKaynak.com'a aittir.Kaynak gösterilmeden başka yerde yayınlanamaz.